Merge-arrows.png Tento článok počúva o tom istom, čo článok Svedkovia Jehovovi.

To je dobré, lebo ich môžeš navzájom ich prepojiť a potom jeden čítať jedným okom a druhý druhým.

Svedkovia Jehoviny (Jehovah's witnesses - Jehovah je ženské meno, rovnako ako Sarah či Deborah), nesprávne aj Svedkovia Jehovovi, Svedkovia jahodoví, Svedkovia Jaloviny ap. Kresťanská sekta zvlášť obľúbená majiteľmi bytov v neuzamknutých vchodoch. Popularitu zvyšujú aj neúnavné členky sekty postávajúce na rohoch Tesca s výtlačkami časopisov Prebuďte sa a Strašná veža.

Jeden z najpopulárnejších produktov sekty, dá sa zohnať vo všetkých jazykoch sveta
Jehovistický Ježid za tie roky zostarol.

Základné odlišnostiUpraviť

Názov BohaUpraviť

Jehovisti chcú, aby sa Boh nazýval výlučne svojim pravým menom, t.j. Jehova alebo JHVH. Nemajú radi názvy ako Boh, Hospodin, Pán, Adonaj a p. Vo svojom preklade Biblie preto dôsledne nahrádzajú tieto slová slovom Jehova, napr.:

"'Počuj, Izrael: Pán, náš Boh, je jediný Pán. Milovať budeš Pána, svojho Boha..."

- Ježiš - Pán a Boh

sa po jehovisticky povie:

"'Počuj, Izrael: Jehova, náš Jehova, je jediný Jehova. Milovať budeš Jehovu, svojho Jehovu..."

- Ježiš - dokonalý človek

Ježiš ako človek a archanjelUpraviť

Ako vidíme ďalšou odlišnosťou od mainstreamu je neochota uznať Ježida za Boha, pokladajú ho len za ľuda, aj keď dokonalého. Teda, ľudom bol iba na Zemi, počas svojho druhého života. Na nebi však tiež nebol Bohom, ale len archanjelom Michaelom. Anjeli boli hermafroditi, čo nie je zvláštne, keďže ja Jahve-Jehova musel byť hermafrodit, ktorý stvoril na svoj obraz naraz muža i ženu. Ježid bol teda na nebi hermafrodit a na Zemi muž.

Jehovistický Ježiš nebol ukrižovaný, ale pribitý na kôl.

Osobité preklady BiblieUpraviť

Jehovisti sa vedia vyblázniť napr. pri používaní čiarok, najmä vďaka tomu, že v originále Biblie žiadne neboli. Princípom jehovizmu napr. je, že v Raji zatiaľ nie je žiadny ľudo, mŕtvolky si pekne hnijú v zemi a zombíci sa vyroja až počas Armagedonu, kde bude 99% z nich druhýkrát zabitých. Ale prívrženci dnes prevládajúceho hollywoodskeho vyznania veria, že pár ľudí sa do Raja už dostalo, takpovediac pred zrakmi biblickej verejnosti. Jedného zločinca tam napríklad Ježid odpálkoval rovno počas spoločnej párty na kríži:

"Veru, hovorím ti, dnes budeš so mnou v raji!"

- Ježiš - Pán a Boh

Čo s tým? Poflakujú sa nám ľudia po nebi už dnes a nečakajú na Armagedon? Toto jehovisti nedovolia ani Ježidovi. A preto, šup z čiarkou doprava:

"Veru, hovorím ti dnes, budeš so mnou v raji!"

- Ježiš - dokonalý človek

A hotovo, Ježid mu len chcel zdôrazniť a podčiarknuť, že k nemu nehovorí včera ani zajtra, ale že, napodiv, hovorí práve dnes. Aby bolo jasné, že "terazky, práve v ťento moment ti hovorím, že jedného krásneho dňa..." A takto sa jehovisti realizujú. Ale to nie iba oni.

Doslovné chápanie vybraných veršovUpraviť

Okrem toho si Svedkovia a najmä Svedkkovia potrpia na absolútnu dôležitosť každého jedného slova v Biblii. Keď sa tam napr. v jednom verši spomenie, že Jehova zakázala ľudom jesť krv, odmietajú pre istotu aj transfúzie, krvné deriváty a propagujú umelé náhrady krvi, aj za cenu ohrozenia života. Veď čo keby sa Jehova nahnevala. A že vie byť zlá(ý).

Zaujímavé však je, že napr. zákaz bravčového, ktorý sa v biblii tiež hojne vyskytuje, už pre jehovistov neplatí. Tam argumentujú, že dnes už máme chladničky a veterinárov, takže zákaz stratil zmysel (prasacia chrípka im nevadí). Kľúč, podľa ktorého sa vyberajú verše, ktoré ostanú v platnosti, je známy iba im.

Keď sa tam napíše, že svet bol stvorený za 6 dní, tak za 6 dní, aj keď ich prenásobia obľúbenou jehovistickou konštantou 1000 a zmenia na roky, takže tých 6 dní nejakú chvíľu trvalo. Predsa len, sú vedci, a vedia, že za obyčajných 6 dní by to ani Jehova nezvládla, za 6000 rokov, to už je iná káva (kávu tuším môžu). Takže: svet bol stvorený za 6 dní, z ktorých každý trval 1000 rokov, pričom predtým Jehova neobmedzene dlho tvorila "pustú a neladnú Zem bez života", pretože tá existovala už pred prvým dňom stvorenia.

Problém s otcomUpraviť

V podstate má každý z nás iba jedného otca - toho na nebesiach. Preto tohto pozemského neslobodno volať "otec", aby sa ten hore neurazil. Najmä keď tým otcom je žiarlivá bohyňa.

Obľúbené činnostiUpraviť

Obľubujú najmä predpovedanie a očakávanie blízkeho Armagedonu, na ktorý sa tešia, pretože oni budú buď z tých 144 000 vyvolených panencov (nie je prvočíslo, ale naopak je to 12^2*1000), ktorí neostanú žiť na Zemi, ale pôjdu do neba a budú zombíkom na Zemi vládnuť. Zvyšní Jehovisti budú naisto aspoň tými zombíkmi. Pre nás ostatných je tu ohnivé jazierko. Fleky panencov, ktorí budú kolektívnou Kristovou nevestou, sú už viac-menej obsadené zakladajúcimi členmi, ale stále je tu nádej, napríklad medzi lužistami.

Tešili sa už mnohokrát, zatiaľ márne. Stále však veria, že Armagedon je blízko. Baba Vanga a Mayský kalendár sú na ich strane. Jednou z možností je, že Armagedon už aj bol, len sme ho nezbadali, podobne ako je nám skryté, že v r. 1917 začal Ježid Kristus kraľovať na nebi. Oku odborníka to neujde, my sa tu mordujeme ďalej.

"Nečakajte priveľa od konca sveta."

- Stanislaw Lem
 
Údel nejehovistov bude v Armagedone takýto, ľa.
 
Pre jehovistov to bude deň radosti a zadosťučinenia, to že každému z nich niekto zahynie, im vadiť nebude, pretože mohol predsa vstúpiť k nim, no nie?
Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.