KAŽDÝ MÁ PRÁVO NA SVOJU VIERU !!!

—Neznámy čitateľ tejto stránkyMerge-arrows.png Tento článok počúva o tom istom, čo článok Ježid.

To je dobré, lebo ich môžeš navzájom ich prepojiť a potom jeden čítať jedným okom a druhý druhým.

"Keby sa Ježiš nedal na kariéru, ale ostal tesárom, boli by dnes vstavané skrine v každej domácnosti."

Ježiš
Ježiš

Ježiš Kristus, spasiteľ, vinár, iluzionista, podomový obchodník s Pervitínom a nositeľ Radu Práce]
Narodenie 24. december, v roku 0
Betleheman, Izrael
Úmrtie jar, v roku 33
Jeruzalem, Izrael
Známy vďaka bájny hrdina zo série duchovných príbehov
Partner/ka Mária z Magdaly
Rodičia Mária, Biely vták, Ježiš sám sebe otcom
Podpis Ježiš, podpis

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

- kresťan

Ježiš Kristus (alebo tiež "Ježiš Nasral-šeckých" poprípade "Ježo" odtiaľ mylne zobrazovaná tzv. tŕňová koruna /to boli len ježkove pichliače/) je bájny hrdina zo série duchovných príbehov, známych ako Starý zákon a Nový zákon, ktoré boli vydané v súhrnnej zbierke s názvom "Biblia". Autor bohužiaľ nie je dodnes známy, ale povráva sa že hoci bol mdlého rozumu spoluchovanci v ústave doktora Chocholúšika ho mali veľmi radi a často až dlho do noci načúvali jeho príbehom. Ježiš bol známy svojím kladným vzťahom k drogám, ktorých dôsledkom boli jeho superschopnosti ako chodenie po vode, či premena vody na víno.

Počas svojich dobrodružstiev sa stretol so svojím skutočným otcom, porazil jachtu plnú vikingov, Babu Jagu a pomáhal so zavlažovaním Saharskej púšte. Bohužiaľ zaplietol sa do nelegálneho užívania a obchodu s drogami, narkotikami a prekurzormi. Nakoniec umiera vo veku 30 rokov po troch dňoch abstinencie, prilepený na kríži.

Biblia a KristusUpraviť

Magická Kniha Rozprávok familiárne taktiež označovaná ako Biblia, je súbor naivne groteskných príhod dookola sa točiacich okolo proroctiev, narodenia, života a smrti Ježiša, ktorý spolu so svojimi kumpánmi putuje svetom a pomáha ľuďom pomocou rôznych eskamotérskych trikov, fígľov a ilúzii.

Biblia je najpredávanejšou knihou v dejinách ľudstva a to najmä v oblasti Chopku a horného Ponitria. Predalo sa vyše 5 kusov (slovom päť) tejto knihy (presné číslo nie je dodnes známe, ale určite ich bolo aspoň 5 lebo toľko ich mám doma ja) a zarobila rovných 460 137 772,20 euro slovenských čo je cca 5 x hodnota TDP (Tenkého Domáceho Produktu) celého Slovenska. Biblia ovplyvnila psychický, mentálny ale dokonca i duševný stav miliardy ľudí a to najmä kresťanov, židov, moslimov, vizigótov, ostrogótov, hobitov z Vododolu a jednej peruánskej pôrodnej baby žijúcej na úbočí východného Timoru na pravo od Pekingu.

Narodenie KristaUpraviť

Podľa Wikipédie sa Ježiš Kristus narodil medzi rokmi 8-2 pred Kristom, čo značí, že je skutočný rekordman, pretože sa narodil sám pred sebou, čo nedokázal ani Chuck Norris. Kresťania však uvádzajú ako dátum Ježišovho narodenia 24. december roku 0. Jeho otec bol Boh a matka Panna Mária. Nová teória však hovorí o tom, že Panna Mária nebola jeho matkou, pretože nikdy nemala sex. Ježiš sa narodil v malebnej dedinke na úpätí rieky Eufrat, v povodí sopky Vezuv, zvanej Betleheman[1], počas nádhernej bielej zimy s nádherným prachovým sňahom tvoriacim malebné záveje. Jeho narodenie bolo v Betlehemane dlho očakávanou udalosťou, pretože to bola totálna diera a nič zvláštneho sa tam nestalo už minimálne milión rokov, teda samozrejme ak nepočítame pravidelné oslavy začiatku výstavbu verejnej latríny na ulici Jána Prstiteľa, ktorých sa zúčastňovalo všetkých 52 občanov Betlehemanu, z toho 3 ovce, 1 koza a 2 bravy (kastrované a pre židov nejedlé).

Každopádne, radosť to bola preveliká, najmä keď z ďalekých krajín prišli (na saniach) malého Ježiška kuknúť Traja mudrlanti, ktorí svojim príchodom nie len že vytvorili v Betlehemane vhodné podmienky pre rozvoj cestovného ruchu, ale ktorí aj po prvý raz od jej výstavby využili jedinú atrakciu Betlehemanu - verejnú latrínu (tento fakt bolo v "meste" citiť ešte dĺĺĺho po ich odchode). Však aj priniesli Jeziškovi v jasličkách dary: že zlato, že kadidlo (z tohto slova zrejme vzniklo české slovo „kadibudka“[2]) a že myrhu (ani Boh nevie, kto bola tá „Myrha“... a možno aj Marha alebo Marfa).

Smrť KristaUpraviť

Ježišova smrť bola vopred pripravená v súlade s Božím plánom ako i v súlade so závermi XIV. (čítaj: štrnásteho, teda ide o číslo) zjazdu UV KSČ. Pôvodne však mal byť Ježiš utopený, avšak na naliehanie Ježišovej matky Márie vlastným mennom Madonny Louizy Veroniki Ciccone-ovej bol tento plán zmenený na ďaleko humánnejšie ukrižovanie. Ukrižoval ho Deduško Večerníček (chybou v preklade sa z neho stal stotník). Ježišova matka argumentovala pamätnými slovami:

Kto by už len chcel mať nad dverami zavesené akvárium?


"Evolúcia" KristaUpraviť

Postava Ježiša Krista sa časom menila, podľa potrieb panovníkov. V pôvodnej verzii starého zákona sa uvádzalo, že Ježišovi chýbal jeden prst, na pravej ruke. Preto sa mu v škole posmievali a volali ho "chybák Kristus". Je to menej-známy fakt ktorý sa Vatikán snaží zmeniť už posledných 500 rokov. Ako môžete vidieť na tejto maľbe z 9. storočia, Ježišovi chýba na pravej ruke ukazovák. Vatikán v roku 1488 prijal zákon, ktorý zakazuje akékoľvek retardácie v cirkvi, preto sa snažia takpovediac "zabudnúť" na spasiteľovu drobnú telesnú vadu. Tento zákon však spôsobil vlnu pobúrenia, pretože znamenal to, že všetci telesne postihnutí skončia po smrti v pekle.

Vatikán to vyriešil v roku 1520, keď vymyslel nový zákon o takzvanom "vyspovedaní". Odvtedy stačilo ak človek, ktorý zhrešil, šiel za miestnym farárom a porozprával mu o všetkom zlom, čo behom týždna vykonal, až potom mohol zomrieť a ísť do neba. Samozrejme len za predpokladu že zomrel hneď po vyspovedaní, inak by sa mu opäť nahromadili hriechy a musel by sa ísť znova vyspovedať. Tento spôsob zlepšenej kontroly ľudí je nepraktický, no funguje dodnes.

Na ďalšej maľbe opäť chýba Ježišov ukazovák. Táto maľba pochádza z roku 1488, to jest presne rok keď 4-prstého Ježiša zakázali, preto je taká vzácna. Pod ňou je filmové prevedenie Ježiša Krista. Ako vidíte, prst mu nechýba. Ale iste ste si všimli že pribudla ovca.

Ježiša s ovcami môžme vídať od roku 1940, keď opäť chlapci z Vatikánu vymysleli ďalšie vylepšenie príbehu o spasiteľovi. Ovca ma v ľuďoch vyvolať akýsi prijemný pocit. Je to to isté, ako keď sa pozeráte na šteňa, alebo na malé mačiatko. V roku 1940 však boli viac populárne ovce, barany a mladé bizóny. Aj Ježiša samotného začali volať (prekladáme z angličtiny) Malý Baran Boží, ktorý sníma hriech sveta.

V súčastnosti sa plánuje ďalší upgrade Krista. Vatikán potvrdil informácie o tom, že sa najvyšší chystajú zmeniť Ježišovu postavu, vonkajšok. Nový Ježis Kristus by mal byť svalnatý, s ostrým pohľadom, štýlovou (tzv. Francúzskou)briadkou a veľkým čiernym penisom. Ako vždy, aj tento krát Vatikán vychádzal z prieskumov ktorých cieľom bolo zistiť čo sa najviac ľúbi mladým ľuďom. Ak chce aj naďalej dostávať peniaze od štátov a drobných veriacich, musí prispôsobiť svoje príbehy a rozprávky dnešnej dobe. Inak by sa ľahko mohlo stať, že by kresťanstvo v popularite porazil napríklad Islam, Budhizmus, Jehovizmus alebo Turul. Svalnatý Ježisko by sa mal na televíznych obrazovkách objaviť do roku 2030.

Audio VerziaUpraviť

Tento článok bol spolu s článkom Boh niekým prerozprávaný a môžete si ho večer v kresle s čajom a slúchadlami na ušiach vychutnať vďaka Večerným Predčítaniam z Necyklopédie.[3]

Večerné Predčítanie z Necyklopédie
Ježiš & Boh
<youtube>[cY1FqOWmW_I]</youtube>


Poznámočky a referenciočkyUpraviť

  1. Názov zrejme nejako súvisí s menom Behemot
  2. Traja mudrlanti, súc rozrušení Máriiným zjavom a ochotou, zabudli obyvateľom povedať, že kadidlo zavesené v latríne poslúži ako osviežovač vzduchu.
  3. Zdroj videa (zvukovej nahrávky) na YouTube - pravdepodobne môžme očakávať aj ďalšie pokračovania, či?
Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.