Izrael
יִשְרָאֵל
Flaga Izraela.jpg
120px-Israel COA.jpg
Jerusalem-map-clovis.jpg
Poloha Izraela na mape sveta: úplne v strede, na styku všetkých troch kontinentov.
Základné údaje
Štátné zriadenie Židovský štát
Úradné jazyky Jidiš, Ruština
Hlavné a najväčšie mesto taja, že Jeruzalem
Druhé najväčšie mesto ťažko povedať
Členenie oficiálne územia a okupované územia
Najhlbšia jama Zdochnuté more (-422 m)
Najdlhšia rieka Jordánsko
Národná hymna Money, money (ABBA)
Náboženstvo $ € £
(nazývajú to judaizmus)
Demografia
Rozloha nevedia sa dohodnúť
Počet obyvateľov časť chcú vymeniť
Hustota osídlenia ledva sa zmestia
Susedia Arabi
Ostatné
Prezident / premiér Šimon Peres alebo Benjamin Netanjahu (obaja rotační prezidenti sa striedajú po cca 2 rokoch, medzi tým sú premiérmi, ministrami dopravy alebo niečím podobným)
Národní hrdinovia Aštar Šeran
(vyslov Ariel Šaron)
Zakladateľ štátu Boh
Mena šakal (vyslov šekel)
Persona non grata Ježid a iní nepraví mesiáši
internet tld .žid
Ekonomika založená na vlastníctve USA
Priemysel výroba (tajných) jadrových zbraní a rakiet stredného doletu
Dovoz piesok (v extrémnych objemoch), obyvateľstvo (v predchádzajúcich cca 50 rokoch)
Vývoz počítače, zbrane, stoličky

"Izrael je najväčšia koncentrácia židov na svete, kde sa jeden snaží podfúknuť druhého"

- Moše Melech

Daúlát Israíl, vyslov יִשְרָאֵל, výslovnosť إسرائيل‎ sa považuje za provokáciu, slovensky preložiteľné ako Štát Izrael je malý štátik statočných Židov, ktorí sa bránia presile divokých Arabov. Pôvodným názvom štátu bol Jákob, ale Boh osobne ho kázal premenovať. Majú skvelú armádu, jedlo a kurvy. Robia tiež (na rozdiel od Arabov) dobré košer víno. Píšu sprava doľava (čiže opačne ako mi my). Pravdaže ich písmo vypadá trochu srandovne, ale im to vôbec nevadí. Hovorí sa, že hebrejčina je natoľko zložitá, že ona musí byť prapôvodným predchodcom slovenčiny, nie čechomaďarčina, ako sa predpokladalo.

Izrael je podľa všetkého absolútnym zapadákom, zdochol tam nie len pes, ale dokonca aj more. Napriek tomu sa tam pôvodní obyvatelia stále vracajú, pretože, hoci im je vo svete dobre, občas v ňom získavajú veľmi negatívne skúsenosti. Zvláštne je, že z Izraela odišli počerné typy a po stáročiach sa vracajú blonďáci s ruským prízvukom a nemeckými priezviskami.

Názov štátu Izrael pochádza zo slovenčiny, jeho koreň -sra- použili Arabi krátko po vzniku krajiny, prijali ho do arabčiny a vďaka tomu sa tak nový názov rozšíril. V rámci politickej korektnosti bolo s zmenené na z, pretože to nasralo mnoho sympatizantov Izraela. O vznik štátu Izrael sa veľkou mierou pričinila rada významných osobností svetových i nesvetových dejín: Adolf Hysterius Hitler, Benito Plesciato Mussolini, feldkurát Jozef Tiso a v neposlednom rade veľký priateľ izraelského ľudu, krásny a múdry Jásir Arafat.

Staršia históriaUpraviť

Národ Židov, ich náboženstvo a kultúra sa vyvinuli priamo v Izraeli. Napriek tomu tvrdia, že svoju krajinu ukradli iným národom, pretože ju nejaký ľudo tvrdiaci že je Boh sľúbil ich jedinému praotcovi, ktorého potomkovia odtiaľ odišli, pretože sa tam nedalo žiť. O 400 rokov neskôr istý ho(vo)riaci ker prikázal Mojžišovi aby tam Židov doviedol späť, a to skratkou, ktorej prejdenie zabralo 40 rokov. Krajinu potom údajne získali čestným spôsobom - genocídou, xenofóbiou a vojnami, na čo sú dodnes hrdí. Po získaní "zeme zasľúbenej" to už šlo s Izraelitmi z kopca, pretože zakaždým buď ten horiaci ker niečím naštvali (dokonca vraj tomu kru ukrižovali syna), následkom čoho ich vždy niekto dobyl.

V skutočnosti šlo len o časť miestneho obyvateľstva, ktoré sa od susedov odčlenilo tým, že prestalo jesť bravčovinu, v´daka čomu začali ostatných Hebrejov považovať za vidlákov. Hlavný rozkvet dosiahol ich štát za Omríjovcov, ktorých však nemali Židia radi, takže ich úspechy pripísali ich vymysleným predchodcom, Dávidovi a Šalamúnovi. Pôvodne uctievali viacerých Bohov, ale po mnohých porážkach im ostal len Jeruzalem, v ktorom mal chrám jediný boh zvaný JHVH. Jeruzalemskí kňazi v tejto prehre zavetrili príležitosť a vyhlásili svojho Boha a svoj chrám za jediných, a tento stav zabetónovali napísaním novejBiblie. Takto vznikol monoteizmus, ktorý sa ukázal byť tak dobrým nápadom, že sa rozšíril po väčšine sveta pod názvami kresťanstvo a islam. Obe tieto náboženstvá dnes nemajú židov v láske.

Po dobytí Jeruzalema Rimanmi v r. 70 P.V.T. už Izrael viac-menej neexistoval a Židia sa postupne rozišli po svete, pričom doma sa stávali menšinou. V r. 635 P.V.T. bol Jeruzalem dobytý moslimskými vojskami a potom sa oň naťahovali moslimovia s križiakmi, čo umožnilo nakrútenie množstva filmov o templároch. Najslávnejším činom tohto obdobia bola plavba Robina Hooda z Izraela do Anglicka (rôzne verzie tvrdia, že člnom alebo dokonca bez člna). Toto hrdinské obdobie trvalo do r. 1260 P.V.T., keď sa Izrael stal, spolu s Maďarskom a kusom Slovenska, súčasťou Osmanskej ríše a zostal ňou až do začiatku 20. stor.

Dôvod vzniku IzraeľulaUpraviť

 
Typická obyvateľka štátu Izrael

Základom myšlienky zriadenia štátu Izrael bolo to, že v priebehu stredoveku a dokonca i novoveku takmer všetky európske národy čas od času dostávali akési záchvaty. Niektorí psychológovia a sociológovia tvrdia, že to bol kokot, iní sa prikláňajú k teórii amoku, ďalší zasa tvrdia, že sa jednalo o prejavy kolektívnej blbosti. Nech už bola fyziologická, psychologická či sociálna príčina akákoľvek, výsledky si boli vždy podobné ako vajce vajcu a líšili sa len dátumom konania a rozsahom prúseru. Proste raz za čas sa ľudovia v nejakom meste, v novoveku dokonca i celých krajinách pomiatli a začali mlátiť do hlavy každého, kto mal veľký nos, dlhšie háro okolo uší, čierny kabát, prípadne čierny klobúk so širokou strechou. V tejto blbosti, niekedy nazývanej pohroma, vynikali v stredoveku hlavne Španieli, v 19. storočí Rusi a v storočí následujúcom Nemci. Pomerne vysokú úroveň hocikedy dosahovali aj Francúzi, Česi a Maďari. Židia to celkom znášali, keď sa to nedialo moc často. Po čase sa oklepali a žili ďalej. Pravda, sem tam bolo nutné sa odniekiaľ odsťahovať a nájsť si nové miesto na život, ale oni si hovorili, že zmena je život, a všade krajec s dvomi kôrkami.

Ale po skončení 2. svetovej vojny toho Židia už mali fakt akurát tak dosť. V štyridsiatych rokoch to Európa fakt prešvihla, mlátenie do hlavy a občasné ťahanie za fúzy po dlažbe prerástlo únosnú mieru. Kdekto v Európe lietal sem tam po meste, a hľadal nejakého Žida, aby si mohol udrieť. Dokonca ich zadarmo vozili vlakmi do Poľska, aby ich tam mohli mlátiť do hlavy hromadne. Nakoniec to došlo tak ďaleko, že väčšine ľudov bola hanba na to len pomyslieť, nie ešte o tom hovoriť (teda okrem jedného hysterického kriklúňa v Berlíne a pár jeho kamarátov). Proste všetkého moc škodí a Židia sa rozhodli, že keď ich niekto chce otravovať, nemal by s tím mať moc veľkú robotu. V roku 1948 si zariadili v Plastelíne Palestíne štát Izrael a od tej doby, kedykoľvek by im niekto chcel dávať na búdku, vie kde ich nájde.

Má to ale jeden háčik: V Izraeli je celý rok tak pekné počasie, že sa ich tam odsťahovalo niekoľko miliónov, a v dôsledku toho to zatiaľ vždycky dopadlo tak, že keď niekto chcel dať Židom na piču búdku, dostal cez piču po hube. A poriadne!

Hrdinom Izraela je Aštar Šeran, hebrejsky Ariel Šaron, touto dobou akosi mimo službu...

Mestá a obyvateľstvoUpraviť

Obyvateľstvo Izraela tvoria väčšinou Izraelci, presnejšie židia (moslimských Izraelcov je veľmi málo, používa sa pre nich väčšinou označenie Infidels), môžeme sa ale stretnúť tiež s menšinami kresťanskými, či pohanskými. Väčšina obyvateľov Izraela žije v mestách, medzi ktoré patria do tzv. vonkajšieho Izraela (čiže územie, ktoré je v duchu súčasnej zeme, no nie však fakticky), ktorými sú Káhira, Damašk, Bagdad, Kirkúk, Bejrút atď.

Izraelci sa venujú hlavne poľnohospodárstvu a hi-tech službám, i keď to mnohokrát skôr vyzerá, že majú radšej boj a obsadzovanie okolitých oblastí. Vojenské presuny do susedných štátov sú viacmenej nevyhnutné, pretože izraelský počítačový priemysel má vysokú spotrebu kremíka, teda piesku. Tento piesok v Izraeli dochádza a susedné štáty ho niesu schopné v mierových podmienkach poskytnúť. Egyptská vláda po stiahnutí Izraela zo Sinaja spozorovali niekoľkocentimetrový pokles vrstvy piesku, rovnaký problém zaznamenal i južný Libanon. V budúcich rokoch môžme niečo také očakávať aj v Gaze, kam chodí Izrael pre doplnenie svojich piesočných zásob pomerne často.

Hlavné mesto Židograd je významným centrom priemyselnej výroby a služieb. Zatieňuje niekoľko ďalších oblastí v okolí, ktorými sú v podstate.. celý štát Izrael. Obyvateľstvo Židogradu sa snaží v snahe zmätenia nepriateľa názov maskovať a tak používa striedavo tri mená; Tel, Aviv alebo Jafo. Či je táto snaha účinná nevieme, každopádne Vedecký tým Necyklopédie sa domnieva, že najskôr áno, pretože arabské rakety sa metropole zásadne vyhýbajú. Zato sa nevyhýbajú pohraničným mestám (Kfar Kásám, Sderot a ďalšie). Ďalšími významnými mestami sú: Jeruzalém (ten aj mnohí Izraleci považujú za svoje hlavné mesto, ale nesmie sa to hovoriť), Haifa, Berševa a Rišon-Ležidon.

ArmádaUpraviť

 
Styky so štátom Izrael, možnosť § 105. Vysoko nebezpečný!

Izraelská armáda je zvláštna tým, že každoročne vyhráva súťaž The Army of the World, čo je súťaž o najkrajšiu armádu na svete. Izraelci toho dosiahli tým, že do Armády povolávajú nielen mladých mužov, ale aj mladé ženy. Dôsledkom tohto opatrenia je nielen každoročná trofej v spomenutej súťaži, ale rad trofejí i v súťaži Miss Army a Miss Navy. V Izraelskej armáde slúžila svoju základnú službu i Helena Vondráčková, najstaršia speváčka na svete a milenka De-Billa Gatesa.

Mať v armáde spústu fajných kočiek sa Izraelu už veľakrát vyplatilo. Prekvapený moslimskí bojovníci, niesu zvyknutí vídať odhalené ženské tváre a pri stretnutí s izraelskou vojačkou často zostanú stáť s otvorenou hubou a zírajú. To izraelitke poskytne čas na rozhodnutie, či má zakuklencovi rozbiť hubu alebo nakopať gule. Ako druhú taktiku obľúbenú hlavne u izraelských vojakov mužského pohlavia (kryjúcich vojačke chrbát) je, že pri stretnutí izraelskej vojačky s moslimským bojovníkom si žena nielen odhalí tvár, ale rovno celé telo a nato je tvrdo veriaci moslimský bojovník povinný podľa S.K.Z. (Svätých Koránskych Zákonov) spáchať samovraždu, pretože nesmie vidieť nahú ženu, ak nie je jeho manželkou. Táto taktika bola použitá pri zakladaní štátu, že boli vrtulníkom vyložené nahé ženy na budúce územie, kam hneď pribehli zdivočení Arabi, ktorí sa následne masovo posamovraždili. Takto postupovalo ženské družstvo od dediny k dedine až bolo celé územie Izraela prázdne od moslimov.


Základné slovíčka a frázyUpraviť

  • רחפת שלי מלאה בצלופחים (Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim)= Moje vznášadlo je plné úhorov
Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.