Iveta Radičová

Barbaric1.jpg Upraviť!
Tento článok by mal aj nejaký ten zmysel, no NECYKLOPÉDIA naň hrdá nie je!
Ak chcete aby tu zostal pozrite sa ako na to a začnite na tom pracovať!


"Chvíľu ju nechám samu doma a hneď vyvádza"

- Stano Radič

"Len sľúbuje, Maďarka!"

- Dedinčanka o Ivete Radičovej

""Bola by to totálna pohroma. To by mohla hocijaká predavačka byť prezidentkou tohto štátu,""

- Ján Slota

"Tá baba proste nemá dno."

- Volič
Iveta Radičová
Iveta Radičová

Ivetka na prechádzke s krstiteľom
Narodenie 7. december 1956
Bratislava, Slovensko
Známy vďaka sociálna pravičiarka

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Ivetka v parlamente

Ivet, Yvet v odporných kruhoch známa aj ako Fernet lady, Zradičová[1], Radicsnő, Radicsbaba, Jana Krstiteľnica Balážová, Doña Blondonella, Vuvuzela[2] a Karafiátová[3], Soroška[4] je (bola) prvou ženou na čele sexistickej a mačistickej vlády zaostalého agrárneho Slovenska.

Zlé jazyky však hovoria, že nie (je, bola...) predsedníčkou tejto vlády, ale iba jej hovorkyňou. Na verejnosti najradšej vystupovala v úlohe „dobrej policajtky“... rada poukazovala na to že názor niektorého jej člena je ešte stále dementovateľný. V istej fáze došla k názoru, že tá vláda, ktorej sa stala šéfkou je tak totálne transparentná, že by bolo dobre sa na všetko vybodnúť. Cez tú priehľadnú vládu nebolo vidno výsledky iba samé průsery, ktoré zviditeľňovali Slovensko už aj v rámci Euroúnie a celého sveta.

Predpolitická éraUpraviť

Spočiatku Ivet bola nevýraznou osobnosťou. Bola vyštudovaná sociologička, trochu laškovala s VPN, ale viac ju bavilo jej zamestnanie. Najviac ju zviditeľnilo manželstvo so známym komikom, humoristom Stanislavom Radičom. Popravde sociológia je považovaná za barličku pre tých, ktorí nemajú v podstate na nič zmysluplné talent a schopnosti, ale vysokoškolský diplom mať chcú. Sociologičkou je aj Mariana Ďurianová, možno aj Magda Vášaryová, či mnoho iných známych tvárí, no v prípade pani Radičovej treba objektívne uznať, že by mohla byť príkladom človeka, ktorý sa týmto vedeckým žánrom vážne zaoberal.

Ivetkin manžel Stanko pracoval ako jedno spoľahlivé koliesko, propagandisticy uhnutý do jednej strany, v jednej známej televízii, kde spolu so svojimi kamošmi glosoval výkony Veľkého Muftyho. Jeho štýl humoru bol príliš decentný a neporovnateľný s Necyklopédiou. Programy, v ktorých účinkoval sa mali slušnú sledovanosť a bolo celkom prijateľné aj to, že sa v ďalšom programe, ktorým boli Televízne noviny k určitým „pálčivým témam“ vyjadrovala sociologička, ktorá mala priezvisko Radičová. Ľuďom iste pripadalo celkom normálne, že niekto s takým priezviskom „radil“ a aj premosťoval dva pôvodné televízne formáty. Iba debil by nechápal, že títo dvaja majú niečo spoločné. Na druhej strane prečo aj nie, však z niečo musí človek žiť. A aj pani Radičová vyzerala, že vie o čom hovorí. A aj vedela.

Druhá DzurindovládaUpraviť

Na jar roku 2005 P.V.T. Stano nechal Ivetku samu doma. Nie je to sranda, no aj také veci sa stávajú.

Počas druhej Dzurindovej vlády bol ministrom sociálnych vecí človek, ktorý nemal sociálne cítenie nikde, iní vravia že ho mal tak akurát „niekde“... ten pán podnikateľ sa volal Ľudovít Kaník. Bol to politik, ktorý sa dostal do vlády SR aj napriek tomu, že ho do politiky nikto z ovčanov nezvolil. No a tento pán Ľudovít dostal v roku 2005 z neznámych dôvodov ten najlepší nápad aký minister dostať môže: dal demisiu.

Na miesto Ľudovíta Kaníka sa vtedy na počudovanie dostala vtedy ešte nestraníčka Iveta Radičová. Zaujímavé je, že ona získala asi vtedy svoje prvé prvenstvo aj vďaka tomu, že sa ministrom sociálnych vecí stal niekto, kto mal na sociológiu dokonca docentské papiere. Až do tejto chvíle sa dá povedať, že všetko bolo približne tak ako by aj mohlo byť a vydržalo to až do roku 2006, kedy sa Ivett rozhodla stať členkou SDKÚ-DS. Vydržalo to teda viac celý rok, kým podpísala zmluvu s diablom. A až potom sa začalo blýskať na pravé priesery.

FicovládaUpraviť

Bývalý kresťanský demokrat sa včera premenil na politika, ktorý pozná len moc a iné hodnoty používa len vtedy, keď mu to vyhovuje. KDH nebude súčasťou vlády, ktorú vedie vierolomný človek...

Pavol Hrušovský o Mikulášovi Dzurindovi

Za týchto a po takýchto vyhláseniach sa stalo, že sa v roku 2006 predčasne rozpadla vláda a druhýkrát boli v histórii Slovenska predčasné voľby. Ivetka si ministerské kreslo veľmi neužila a tak sa rozhodla, že politiku ešte skúsi. Zachutila jej. Politika, samozrejme že politika.

Iveta Radičová verejnosti prezentovala sociálne cítenie a s takýmto imidžom zbierala hlasy pre pravicovú politickú stranu. No a chyba sa stala práve počas volieb, lebo sa nejakým nedopatrením prekrúžkovala vyššie ako sám veľký Miki. Ivetka nato podľahla dojmu, že je to vďaka jej obrovskej popularite. Popularita, či nepopularita v podstate všetko nakoniec dopadlo tak, že pán Hrušovský spolu s jeho KDH dostal do vlády ľavicový zlepenec, ktorý tvorili strany Smer – SD, SNS, HZDS a plný štát a aj internet ovčanov, ktorí „boli znepokojení politickým vývojom na Slovensku“. Ivetka bola iba menej okukanou opozičnou političkou.

Relatívny úspech v parlamentných voľbách spolu s reakciami niektorých vriťolezov a iných slizkých hadov u Ivety Radičovej zrejme spôsobil akýsi komplex nadradenosti, či výnimočnosti a vďaka tomu sa prvýkrát nechala vyprovokovať k tomu aby kandidovala až za prezidentku. Vychutnala si vtedy prvé špinavé fľaky politiky, ale neodradilo ju to a v druhom kole ju zvolilo skoro 45% ľudov. Napriek všetkému sa aj jej voličom stal prezidentom pán Ivan Gašparovič.

Keby bola Iveta Radičová v Amerike bola by viceprezidentom. S takýmto vedomím s nedá nič iné robiť iba sedieť v parlamente a snívať. No a keď predsedajúci zvolá: „Prosím prezentujte sa! Ideme Hlasovať!“ treba sa zobudiť a pozrieť naľavo aj napravo a odprezentovať sa... aj za ostatných, čo šli práve cikať (či čo) ako to urobila Tánička Rosová. Tánička bola tá čo cikala (či čo) a Ivetka bola tá, čo hlasovala. A vďaka sociálnemu cíteniu a sprostým kamerám sa stalo, že viceprezidentka sa od apríla 2009 až do leta 2010 rozhodla odísť z národnej zrady a venovať zas len tej sociológii a politickej predvolebnej kampani.

Čo čert nechcel alebo chcel nie je celkom jasné, ale po skončení kompletného volebného obdobia aj bez demaršov došiel koniec prvej Ficovlády. Janko Slota sa vtedy obligádne poožieral, obnovil si svoje vozové parky, zahral sa na „módneho policajta“ pri opise našich južných susedov. Jeho strana nevelebila fejsbúk, ale hlavne nástenky a niektorí ministri obchodovali so špinavým vzduchom zrejme priamo z auta v garážach. Ministri za HZDS si svoje stanoviská vydiskutovali s kravami a na búchanie do stola nebolo treba drevené kladivko, lebo sa do stola búchalo päsťou. Turistom policajti pchali drogy do batožiny... aj Hedvigu voľajaké vyholené hlavy poslali za jej národnosť a telefonovanie „za Dunai“... slovenská politika bola... a bolo čo kritizovať.

Konečne pravicová vládaUpraviť

Po spoločnom zahlasovaní s Táničkou sa Ivetka Radičová musela niekedy vtedy porezať (čičo...), lebo zrazu zistila, že má charakter a hlavne tú modrú krv. Charakter jej prikázal spraviť teatrálny skutok: vstúpiť si do svedomia a odstúpiť z parlamentu. A čo sa stane s tými, čo modrú krv majú? Stanú sa volebným lídrom modrej koalície SDKÚ-DS. Nedošlo jej, že jej tento flek uvoľnil Miki preto aby mohla kryť chrbát tejto strane? Nedošlo jej, že to bolo nato, aby sa novinári počas kampane zbytočne nevŕtali do jej financovania?

Ivetka sa teda nafotila s najsexi týpkom strany a fotky nechala vylepiť po celom Slovensku s nápisom SPOLU, čo niekto interpretuje ako „Sráči z Polusu“. Táto veľkolepá kampaň slávila vo voľbách 2010 veľký úspech, lebo skoro polovica Slovákov volila Roba a ostatní, čo nemali názor, volili iné, menšie a bezvýznamné sračky. A niektorí možno ani nevedeli, koho volili. Na záver Riško podržal Ivetke balónik a čakal.

Na Slovensku tesne ale predsa vyhrala voľby pravica. Teda spoločné na vládnom zoskupení bolo iba to, že sú vraj „pravicovo orientovaní“. Čím sú orientovaní v skutočnosti nevie nikto. V parlamente ich bolo o päť viacej a to bolo to najdôležitejšie. Vo vláde bol zrazu minister, ktorý radil na svojich blogoch podnikateľom ako ojebať štát, aby mu nemuseli odviesť dane. O bezpečnosť štátu sa popri odpočúvaniu kolegov staral šéf hypermarketu. Dokopy sa dali oficiálni obdivovatelia a zástanci užívania narkotík, či zástupcovia homosexuálov s odporcami homosexuálov, antikoncepcie a interupcií. Podstatné bolo aby niekto mal ministerstvo a aby za provízie prideľoval kšefty finančným skupinám a firmám, ktoré mali u nich svoje pohľadávky.

Opačné póly sa priťahovali silou, ktorá sa nazýva štátny rozpočet a celé si to zobrala pod svoje šosy prvá premiérka v histórii Slovenska: Iveta Radičová. Vládnutie a koaličné debaty tejto vlády by boli hodné na nafilmovanie Jakubiskovského, či Havlovského diela plného neriadenej disharmónie a absurdity. Nasledovali trápnosti predčasných nedohodnutých rozhodnutí zverejňovaných v médiách, výziev na férovky, faciek v parlamente, fotenia hlasovacích lístkov z tajného hlasovania, šaškovanie s parkovaním na prechodoch pre chodcov...

Najťažšie rozhodnutia životaUpraviť

Ivetka je(bola) humanistka. Prišla ale NATO, že správny politik musí za svoj národ rozhodnúť. Takto sa napríklad s krvácajúcim srdcom rozhodla bombardovať Líbyu. Je pravda, že treba vedieť správne pochopiť verený záujem na vyvražďovaní ľudí v tisícke kilometrov vzdialených zemiach. Ide predsa o ropu a o prácu pre armádu, NATO a hlavne pre zbrojný priemysel. V tomto prípade sa jednoduchým stlačením gombíka dá urobiť viac ako len zahlasovať za kolegyňu.

Ivetka bola vždy rozhodnutá „čeliť klientelizmu a korupcii“ a iným neprávostiam. Mala spoľahlivú taktiku ako sa politicky dostať celou svojou vládnou suitou do záhrobia. Vždy počas vzniknutých problémov sa vyjadrovala že v prípade, že sa nepresadí jej stanovisko, príde premiérske kreslo o jej modrú krv. Bolo to v prípade korumpovaných štátnych tajomníkov, či daňových riaditeľstiev alebo aj v prípade potreby zbaviť sa platiny. Vždy pohrozila, že odstúpi a zabralo to. Vytvárala tým akési patové situácie.

V podstate si Ivetka neuvedomila, že iba nastavila štandard, o ktorý sa mohli jej neprajníci oprieť a nastaviť pre vládu situáciu, ktorá z patu preskočila k absolútnemu matu. Slováci sú vynaliezaví. Nepomáha, že sa niektorý ich idol hovädí pred nimi, Slováci si radšej počkajú na to aby boli idiotmi v očiach čo najväčšej svetovej verejnosti. Čo takto napríklad dostať do patovej situácie Európsku úniu? A tak divný Riško, ktorý má pozitívny vzťah k užívateľom psychotropných látok až natoľko, že chce uzákoniť že mať drogy vo vačku je absolútne normálne dopomohol Ivetke k pocitu, že politiky by mohla mať aj plné zuby. Zrejme jej došlo, prečo mal jej Stanko počas svojho života z politikov takú srandu, že ju dokázal predávať aj médiám. Ivetka pohrozila demisiou a zrazu bola v koalícii s Ficom aby mohla poslať pravicovú vládu do histórie.

Ivetka miluje šialené podmienky o ktorých je asi presvedčená, že sa nesplnia a tak ešte stihla hodiť do pléna ešte jednu z nich, ktorú vyslovila slovenským študentom v Oxforde:

Ak sa vy vrátite na Slovensko, tak sa aj ja vrátim do politiky.

—Iveta Radičová, Iveta Radičová

Ak sme na tom tak zle, že to neberieme ako vyhrážku, tak musíme za tých študentov dodať, že: keď už je niekto tak múdry, že ide študovať zo Slovenska do Anglicka a vráti sa domov, tak to hádam neurobí preto aby sa do politiky vrátila nejaká postaršia štruktúra, ale preto aby bol súčasťou modernejšej normálnej spoločnosti. Nové generácie nestoja o vládu skorumpovaných diletantských politikov, ktorí každých päť rokov za mastné odstupné vymieňajú kompletný štátny aparát nominantov politických strán. Nepotrebujú mať premiérov, ktorí sa priamo vo svojom vlastnom (dokonca už nie ani v konšpiračnom) byte stretávajú s finančníkmi a dohadujú spôsoby deľby a čerpania všetkých štátnych rozpočtových fondov...

PoznámkyUpraviť

  1. Nie je celkom jasné, koho zradila, ona v podstate nikomu nič nesľubovala. Možno tá prezývka znamená len to, že pochádza "z Radiča".
  2. Za prezývku vuvuzela vďačí podobnosti svojho prejavu (nie iba zvukovej) s monotónnym zvukom tohto obľúbeného hudobného nástroja.
  3. Pod týmto dievčenským menom bola údajne členkou strany, zrejme komunistickej.
  4. Nie nejde o populárny horský priechod ale o fakt, že je podporovaná Georgeom Sorošom.
Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!


Dámy zo slovenského šou-biznisu, ktoré určite nie sú kurvy, ale sú už aj na našej NECYKLOPÉDII

 
 

ŽenaDievčaManželkaMamaStará maťDcéraVzdelaná SlovenkaStará dievkaSliepkaČajaBlondína


Lucie BíláMariana ĎurianováOľga FeldekováMaša HaľamováHedviga MalinováAnna MalíkováEva MázikováNora MojsejováIvetka RadičováPaviel RochnyakRuža z TopoľčianHelena von DráčkováAdela BanášováMária KotlárováAmerika KundínyováDyjana ChlórováMandarinka Rolincová

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.