Iron Man (zlomyselníci vravia, ža vraj aj HayronMan) je spravidla opisovaný ako komixový mechanický nadľudo. Tohto Iron Manna vyrobil Maďar Tony Sztark. Na základe vlastností tejto postavy sa zosobnilo meno „Iron Man“ ako prívlastok pre železného muža, ktorým môže byť napríklad aj:

  • športovec, ktorý nemá dosť a preto si dáva tri dni do tela tým, že sa trýzni behom, plávaním a bicyklovaním
  • róm, či iný podobný sociálny prípad, ktorý si na cigy, čučo, či na iné základné prostriedky na prežitie zarába zbieraním nepotrebných druhotných surovín a toho, čo nie je privarené, či dlhšiu dobu strážené... je to druh socky, ktorá má potenciál pracovať, no neuvedomuje si to. Veľakrát sa nadrie viac, ako väčšina pracujúcich.
  • ľudo mužského pohlavia, ktorý je fanúšik irónie. Bez okolkov by sa dalo skôr povedať, že skôr maniakálny ironik. Povedať môžte jeho menom povedať niekomu kto má veľké ego a skoro každému robí zle.:
Iron Man
Iron Man


Narodenie To je práve to, že sa ani narodiť npotreboval!
Košice, Slovensko
Známy vďaka mechanický nadľudo
Deti nejaké šróby

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Etanológia slova „Iron Man“Upraviť

Jazykovedci svojou pilnou prácou a hlavne vďaka skúmaniu zistili, že spojenie slov „Iron Man“ sa skladá z dvoch častí a to "Iron" a "Man".

Iron je po anglicky žehlička, to znamená že Iron Man má pôvod u žehličiek. Man je po anglicky muž týmpádom v Iron Manovi nemôže byť žena. Túto skutočnosť reflektoval zbor Prešovských feministiek, ktorý proti tomuto urobili protest, ale po piatich minútach bola táto trápna revolta rozohnaná Chuckom Norrisom.

Takže keď spojíme "Iron" a "Man" vznikne nám „žehličkový muž“. Iné reinkarnácie výkladu významu slov poukazujú, že slovo „Iron“ je sporné. Žehlička v tvare prídavného mena znie akosi kostrbato a tak sa natíska iný výklad, ktorý by mohol slovo prekladať ako železo, či železný... zlomysleníci hľadajú akúsi spojitosť s plechovou hubou, no ženské osadenstvo planéty zase hľadá iný význam v preklade že „hladiť“ a Iron Mana považuje za „hladiaceho muža“... stručne povedané „hovadina strieda hovadinu“.

Tony Sztark a jeho dieloUpraviť

Tony Sztark, údajný otec žehličkového muža, bol narodený v Maďarsku. V dávnej minulosti, roku 2004 P.V.T., bol zo všetkého pitia celý unesený natoľko, že bol uväznený v nejakých lokalitách pri Košiciach. Tam sa spoznal z učiteľom fizyky a telocviku v Žiline Mgr. Jurajom Orszákom Wisznikgom ktorý mu pomohol k výrobe Iron Mana.

Výroba nebola nijako komplikovaná. Použili na ňu tri rany žehličkou, kladivo, keramické panvice a taktiež jeden zapalovač. Výsledkom bolo niečo podobné ako nebíčko v papuľke... no možno aj niečo iné. Bola to najvyššia doba vziať nohy na plecia. Po úteku z zo zajatia začal Sztark vylepšovať žehličkového muža. Tony Sztark teraz býva v Chorvátsku neďaleko mesta menom Hollywood.

Život práca a osud Iron ManaUpraviť

Iron Man bol bojovník telom a aj srdcom. Všetko zlé ho sralo, no bol introvert a nedal to navonok nijako a ani ináč znať. Jeho ksicht bol úplne nečitateľný. Jeho vrodený kontakt so žehličkami dával predpoklad, že všetko riešil horúcou hlavou. Jeho päsť bola vždy pätnásť krokov pred jeho myšlienkami, či dokonca aj rozumom.

Dôsledkom toho sa stalo, že si nič nepamätal. Na jednej strane mohol byť aj šťastný, lebo kto nemá spomienky, nemá ani problém s výčitkami svedomia, no horšie to bolo pre jeho okolie. Jeho priatelia a známi už vlastne ani priateľmi neboli, lebo iba málokto z nich sa nemohol pochváliť, že mu Iron Man nerozbil päsťou hubu. Jediné, čo komplikovalo situáciu bolo, to, že Iron Man ich stále zdravil, tváril sa ako keby nič a pozýval ich na pivo. Kto ochutnal jeho päsť sa bál odmietnuť, no a tak sa stalo, že sadli na pivo, dostali po papuli, no na druhý deň sa na nich Iron Man iba usmieval a volal ich na to pivo znovu. Robil to takto so železnou pravidelnosťou. Asi preto, lebo bol aj on celý zo železa. Verný bol svojmu menu. Asi.

 

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.