Influencer

"Za blbosť sa platí!"

- influencer - o svojom zárobku

Influencer (počúvaj influenser) je názov moderného, veľmi výnosného povolania. Ľudo postihnutý týmto povolaním má v spoločnosti jedinú úlohu a tou je ovplyvňovať iných ľudov, aby klikli na odkaz. Okrem to sa patrí predstierať, že influnser ovlyvňuje (nasiera) verejnú mienku, ale toto nie je nevyhnutné.

Principijálne pri influenserovi ide o ľuda (bez ohľadu, ktorej zo 71 pohlaví a orientácie), ktorý si na sociálnych sieťach typu Tvojarúra, Fejsbúk, Vysraťgram a pod. nakliká kopec žiadostí o priateľstvo a vytvorí si tým predpoklad, že ho bude vydno. Tento módny výstrelok, myslíme tým influensera, začal pučať niekdy po roku 2000, keď sa na internet dostávali stále jednoduchší ľudovia a, podobne ako to bolo s telenovelami v televízoroch, sa na svetovú sieť chytal necenzurovaný masmediálny stredný prúd. Píplmetre takto postupne stratili význam a dostala sa do popredia mentalita más, ktorej vládne najpopulárnejší, pričom úspech sa meria počtom "lajkov" a „zdieľaní“. Nie je pritom dôležité, či je obsah idiotský, ale či je každý deň nový. A môže to byť bárjaká kokotina. Čím je obsah imbecilnejší, tým je viacerým ľudom zrozumiteľnejší. Po dosiahnutí dostatočného publika sú influen(ce)ceri najímaní spoločnosťami, ktoré im platia za to, že vychvaľujú pred svojimi vernými ovečkami ich obchodné produkty. Najhoršie, že sa takýmto masovým vplyvom sociálnych sietí influencujú aj politické kreatúry s diagnostikovanou osobnostnou poruchou.

Ekonómovia od tohto povolania očakávajú definitívne víťazstvo kapitalizmu nad všetkým. Keď sa všetci budeme navzájom influencovať, budeme všetci bohatí, a to bez toho aby sme potrebovali nejakú výrobu. V podstate pôjde o perpetuum mobile. Tých pár chudákov, ktorí nedokážu robiť nič lepšie, než makať, podporíme tým, že ich produkty si naše kráľovské platy budeme pravidelne kupovať. Ide naozaj o chudákov, pretože na influencera stačí byť kokotom (pičou), alebo ako kokot (piča) vyzerať, čo nie je až tak nedosiahnuteľná kvalifikácia.

Profesie.png Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.