"Tie vaše dcéry sú ako dve hrozná. Jedna je hrozná, aj druhá je hrozná."

- René Mládenec - nádejnému svokrovi

"Ale veď to je ten hrozný Hrozner!"

- Emil Horváth mladší - vystríha svoju dcéru pred strihaním révy rodu Hrozneria
Feather.png

Hrozný, hrozná, hroznéprídavné mená odvodené od podstatného menahrozno“, čo je skrátený tvar od spojenia „hrozné ovocie“. Ide teda o rekurziu a je to strašne vtipné, čo však pochopia len ynteligenti. V poslednom čase používanie daných prídavných mien zažíva veľký comeback, najmä vďaka propagácii someliérstva Emilom Horváthom mladším.

VýznamUpraviť

"Bu, bu, bu, ty kurva stará!"

- Móricko - straší starú mamu

Základným významom slova hrozný je strašný, čiže vyvolávajúci strach. Preto napríklad:

EkvivalentUpraviť

Medzi známy ekvivalent slova „hrozný“ patrí stredoslovenský (pravdepodobne klenovský, no mohol by byť aj tisovský) výraz „hroznô“. Je to veľmi zvláštny prípad, lebo znamená to isté ako slovo „hrozný“. Odvodenina „ohrozenô“ by aj mohla znamenať to isté ako „hroznô“, no je to iba taký klon slova „ohrozené“, čo znamená porastené hroznom.

Najhroznejšie osobnostiUpraviť

Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE Tongue-split.jpg

AngličtinaBiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťKokotštinaLatinčinaMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovenčinaSlovesné podstatné menoSlovník dezolátneho pravopisu a reči dezolátnejSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVulgarizmusVýhonokVýmazVypchávkové slovo

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.