Hermafrodit

Hermafrodit (odborne aj Štira, lat. Hermaphroditus Vulgaris) je živočích, ktorý bol pôvodne „synomgréckych bohov Herma|a a bohyne Afrodity. Má súčasne samčie a samičie pohlavné orgány. Je schopný produkovať súčasne vajíčka a spermie, teda aj efektívne sexovať a plánovať rodičovstvo sám so sebou. Tento Hermafrodit musel ale nejako nasrať Chucka Norrisa. Neprežil jeho povestný kop z otočky a jeho potomkovia teraz žijú už iba v ilegalite u niektorých iných druhov živočíchov a rastlín.

Dobová kamenná snímka Hermafrodita.

Súčasní oficiálni hermafroditi majú buďto miešok a vaječníky, alebo sú oba tieto orgány nahradené tzv. obojetnou pohlavnou žľazou.

Skupiny živočíchov, u ktorých je rozšírený hermafroditismusUpraviť

Zvláštne typy hermafroditizmuUpraviť

 
Renesancia si archanjelov predstavovala ako hermafroditov

SebaoplodnenieUpraviť

Sebaoplodnenie je vzácny prípad rozmnožovania hermafroditov. Vyskytuje sa predovšetkým u takých organizmov, ktoré sú nadržané a ale pre svoj nechutný spôsob života nie sú schopné si zohnať partnera k páreniu. Typickým príkladom je pásomnica dlhá. Akéhosi partnera (odb. hostiteľa) síce má, ale nepári sa s ním. Má s ním čisto obchodný vzťah. Preto jej Boh v piaty deň povedal „Pojeb sa! A Boh videl, že sa pojebala.“ (1Moj.1:25)

K sebaoplodneniu dochádza tiež u samoopelivých rastlín. Tieto rastliny na rozdiel od obojpohlavných živočíchov vedci nazývajú vyššie (jednodomé) rastliny. Mávajú buď oba typy kvetov, samčie aj samičie, no najvyšší level má obojpohlavné kvety.

Biblický hermafroditizmusUpraviť

Pre rúhačov je nutné hneď na začiatku uviesť, že v prípade Panenky Márie nedošlo k samooplodneniu hneď z dvoch dôvodov: nebola hermafrodit a je jasne dokázané a samozrejmé, že neporodila svojho, ale božieho syna.

To však neznamená, že by v Biblii hermafroditizmus neexistoval. Anjeli boli kresťanmi tradične považovaní za "bezpohlavné bytosti", výzorom však šlo o hermafroditov. Biblia pritom obsahuje zmienky o schopnosti anjelov oplodňovať pozemské ženy, takže bezpohlavní asi neboli.

Hermafroditom je pravdepodobne aj samotný Boh, pretože muža i ženu stvoril na svoj obraz (verzia 1) resp. Evu vytvoril klonovaním Adama stvoreného na Jeho obraz (verzia 2), takže prinajmenšom Adam a Eva boli identické osoby, hermafroditi, ktoré sa na muža, resp, ženu zmenili až neskôr.

Hermafroditizmus v iných náboženstváchUpraviť

Hermafroditom zjavne (podľa výzoru) je Aštar Šeran.

Postupný hermafroditizmusUpraviť

Postupný hermafrodizmus je jav, pri ktorom jedinec v priebehu svojho života zmení alebo strieda pohlavia. Vyskytuje sa napríklad u niektorých ľudí s výrazným teritoriálnym chovaním: mladých samcov (inokedy samíc), ktorí sa nemali šancu presadiť, teda majú akokeby ženské pohlavie a zženštilé správanie. Až keď dorastú, prejdú na pohlavie mužské.

Niekedy sa tento vývoj zastaví hlavne v správaní, čo má za následok homosexualitu.

Hermafroditizmus ako defektUpraviť

Ako hermafrodit sa tiež označujú rôzni vraj defektní jedinci, ktorí majú fyziologické základy oboch pohlavných orgánov, (ženských aj mužských). Spravidla však nie sú funkčné obe - buďto funguje len jedno, alebo žiadne. U človeka zatiaľ nebol hermafrodit s oboma funkčnými sústavami bohužiaľ oficiálne zaznamenaný.

To, že je hermafroditizmus defekt, je len názor konzervatívnej väčšiny. Z hľadiska Darwinovej evolučnej teórie by však mohlo o ďalší vývojový stupeň, ktorý by mohol zaručiť zachovanie a prežitie druhu. Je možné, že hermafroditizmus je vlastne dokonalejšou formou života a zárukou zachovania budúcich generácií živočíšnych druhov. Napr. v Asimovovej Nadácii predstavovali hermafroditi veľmi vysoký stupeň vývoja, šlo pravda o strašne sebecké bytosti, ktoré sa nechceli s nikým o nič deliť.

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.