Hacker (angl. aj H4CK3R, množné číslo H4CK3R5) je druh moderného padúcha, ktorý, napriek tomu že by to malo byť na zamyslenie, je nejakým záporným „jaChucka Norrisa. Hacker je teda vlastne zlým modelom nadľuda.

Hacker
Hacker


Narodenie Cha, cha, chá!!!

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Hacker je modifikovaný neobmedzenec, ktorý dokáže jediným klikom myši spôsobiť taký hrozný zločin, že je až moderný... ten zločin. Z tepla svojej miestnosti popri pozeraní porna sa tým klikom myši nabúra do databáz, účtov, a bankových kônt na celom svete a aj práve vám, ktorí teraz čítate tieto riadky pozerá vaše fotky na disku a počúva vaše posťahované empétrojky.

Známe hackerské programyUpraviť

Hackeri sa do vašeho súkromia vkrádajú rôznymi vstupnými bránami. Medzi najviac rozšírené patria napríklad:

 • Crackeri - sú ľudovia, programátori, ktorí majú za úlohu vyrábať všetky tie programy, ktoré hackeri používajú.
 • Facebook - ide o vírus, ktorý nenápadne od vás láka súkromné informácie a pod zámienkou spájania hľadá všetky vaše rodinné a sociálne väzby. Pozná všetkých vašich pripojených rodinných príslušníkov, priateľov, spolupracovníkov a registruje vašu obľúbenú hudbu, literatúru, pohyb po krajinách sveta, či vaše záujmy o reklamné kampane. Vďaka tomu má všetkých zmapovaných.
 • Windows update - je dobrovoľným uploadovacím hackerským systémom, ktorý vám pravidelne inštaluje programové balíky. Tieto balíky sa navonok nijako neprejavujú. Pre vás sú nanič, ale slúžia výrobcovi vášho operačného systému aby mal o vás všetky aktuálne informácie.
 • Antivírové programy - sú štandardnou hackerskou bránou do väčšiny počítačov. Cez antivírusy sa štandardne na pravidelnej dobrovoľnej báze uploadujú a dovnloadujú všetky potrebné hackerské prepojenia.
 • Boot sector - je zavádzací systém, ktorý má za úlohu pekne v poradí spúšťať všetky hackerské programy, ktoré ste si stiahli. Už pri letmom pohľade na to, čo sa spúšťa pri zapnutí počítača vidíme, že nevidíme žiadny program, o ktorom by sme čo len tušili na čo slúži. Ak aj áno, tak takých je žalostne málo.
 • Trójsky kôň - je kôň, respektíve prevažne v nadživotnej veľkosti vybudovaná drevená hračka hojdacieho koňa, ktorá je plná hackerov a nachádza sa niekde vo vnútri kompjútru na základnej doske.
 • Bug bunny - je druh hackerského zajačika, ktorý sa predvádza na porno stránkach a má za úlohu odpútať vašu pozornosť od toho aby ste zbadali, že si jeho pán práve spisuje vaše prihlasovacie údaje na všetky kontá vrátane toho, čo máte na pokeci.
 • Spam - užitočná ochrana pred hackermi, ktorá sa vám väčšinou márne snaží šifrovanou formou dať informácie o hrozbách, ktorým ste vystavení. Táto služba má slabý účinok preto, lebo oficiálny hackerský systém vás mätie svojimi mylnými negatívnymi informáciami.
 • Pop Up Okná - jediná skutočná reklama, ktorá vás chce objektívne informovať, prípadne aj online varovať pred reálnymi hrozbami. Je však, podobne ako spam, blokovaná všelijakými hackerskými praktikami.
 • Worms - respektíve „červy“. Sú to pôvodné hry, známe aj ako Pacman. Hackeri ich nemali nikdy v láske, lebo im bránili byť nepozorovaní. Bolo to preto, lebo pri tejto hre boli užívatelia silne koncentrovaní na monitor a hrozilo tým spozorovanie a odhalenie hackerovej činnosti. Falošnou propagandistickou hrou sa tak dehonestovala povesť tohto gejmu a nevinné wormy sú zrazu považované za nežiadúce.

Charakteristiky hackerovUpraviť

 1. Hacker má na sebe divný odev a v prípade, že mu vidíme ksicht, tak ho má taký rovnaký s čiernymi fúzmi a strnulo sa pritom na nás usmieva.
 2. V hollywoodskom filme býva zjavne pomätený, no dokáže rýchlo ťukať do klávesnice.
 3. Ak je v Hollywoode hackerom žena, tak je to parádna samica, čo sa väčšinou vie aj dobre biť, prípadne strieľať z pištole tak, že jej táto zbraň spätným nárazom nejebne do oka.
 4. Hacker dôležité informácie na monitore číta nahlas, prípadne ich aj vysvetlí tak, že mu ani Boh nerozumie.
 5. Hacker má rád informácie, ktoré sa po obrazovke veľmi rýchlo rolujú smerom hore.
 6. Americký haker väčšinou nepoužíva Windows, ale úplne neznámy operačný systém, majlový program, či dokonca z ničoho nič aj volaného vidí.
 7. Hacker uhádne akékoľvek heslo len ťukaním prstov, škúlením a premýšlaním... pred ním si nie je istý ani národný bezpečnostný úrad.
 8. Hacker si neláme hlavu s firewallmi, v prípade že je počítač vypnutý, tak si ho na diaľku aj zapne. Ani veta „Prístup bol odmietnutý“ ho nemôže rozhádzať.
 9. Hacker má vždy a všade po ruke internetové Wi-Fi vysokorýchlostné pripojenie a zo všadiaľ sa dostáva do serverov, ktoré majú prístup k nukleárnym zbraniam. Keď nie je nič iné na dosah, tak idú do telefónnej búdky.
 10. Pri mazaní, či kopírovaní dôležitých dát o veľkosti stoviek gigabajtov za minútu vždy hrá hackerovi napínavá hudba.
 11. Je viac než jasné, že väčšinu trhového podielu v USA, respektíve vo vlastníctve hackerov je Mac od firmy Apple. Je teda zrejné že hackeri bežne nakupujú svoje informácie na iStore.
 12. Hackerov poznáme aj podľa toho, že nepoužívajú myš, respektíve omnoho častejšie používajú klávesnicu, do ktorej zbesilo mlátia.
 13. Hackerovi sa nikdy nevybíja batérka v notbúku.
 14. Hacker bez problémov za pár sekúnd zistí telefónne číslo cudzinca a zavolá mu na mobil.
 15. Hacker bez problémov a akýchkoľvek zbytočných otázok prevedie päťdesiat miliónov dolárov z banky v USA do banky na Kajmanských ostrovoch.
 16. Hacker zväčšuje na monitore obrázok tak, že monitor vydáva divný hluk a obrázok sa pri viacnásobnom zväčšení nerozloží na štvorce pixelov, ale ukáže ešte jemnejšie detaily.
 17. Hacker na spracovanie obrazu bežne využíva špičkový program MS-Paint.
 18. Správny hackerský vírus sa na obrazovke prejaví nadmerným výskytom padajúcich, či ináč vkusne animovaných lebiek.
  Počítače  

FWIWCHackerHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaJozef BazošLamaLinuxMimov IndexModrá obrazovkaNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETSR-iPhoneStackStack OverflowSteve JobsVeľký TuxUpdateUSBVistaWindows

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.