Gravitácia

Gravitácia (lat. Gravidita) je fizycký stav, ktorý sa skúma v medicíne.

Gravity.jpg

Fázy gravitácieUpraviť

Na Slovensku trvá gravitácia 270 dní. Delí sa na tri základné obdobia: prvý, druhý a tretí trimester (samé prvočísla!).

Prvý trimesterUpraviť

Prvý trimester trvá od 1. po 12. týždeň gravitácie. Mnoho žien trpí takzvanou „rannou“ nevoľnosťou, hoci v skutočnosti môže nastať kedykoľvek v priebehu dňa. Počas tohoto obdobia sa z embrya stáva plod. Vyvíjajú sa všetky orgány, do konca 12. týždňa aj pohlavné. Plod koncom prvého trimestra má už prakticky vzhľad človeka a v ďalších dvoch trimestroch predovšetkým rastie.

Druhý trimesterUpraviť

Druhý trimester trvá od 13. týždňa do 24 (27). týždňa gravitácie. Nevoľnosť prvých mesiacov väčšinou zmizne, alebo sa prinajmenšom zlepší, hmotnosť ešte nie je vyčerpávajúca a tehotná žena začína cítiť jemné pohyby plodu. Mnohé ženy cítia zvýšené množstvo energie a vnútornú spokojnosť. S pribúdajúcim zaokrúhľovaním brucha sa objavujú prvé strie. Tieto červenkasté alebo modrasté pásiky sú dôsledkom rozpínania väzivového tkaniva a po tehotenstve opäť trochu zblednú. Počas tehotenstva sa môže vyskytnúť krvný tlak. Pri rutinnom vyšetrení sa preto krvný tlak meria a zapisuje do tehotenskej knižky.

Tretí trimesterUpraviť

Tretí trimester tehotenstva obyčajne trvá od 25. (28.) - 40. týždňa gravitácie, aj keď zdravé deti sa môžu narodiť krátko pred koncom alebo aj po skončení tohto obdobia. Najdôležitejšou úlohou ženy v tomto období je príprava na pôrod. Ten môže prísť aj nečakane. Obyčajne okolo 29. týždňa ošetrujúci lekár zmení frekvenciu predpôrodných vyšetrení z mesačných na dvojtýždňové a od 36. týždňa na týždňové až do pôrodu. Približne v 38. týždni tehotenstva môže odporučiť vyšetrenie panvy, aby tak zistil stupeň dilatácie krčka maternice.

História gravitácieUpraviť

Pôvodne s tým prišiel nejaký človek či myš. Volal sa Syr Isidor Makom. A potom čo na neho zaútočila nejaká žena taniermi, napadla mu šialená myšlienka že vraj pozemské zákony platia aj na nebeské telesá či objekty. Myslel že ho budú považovať za kacíra. S toho dôvodu napísal zopár zbytočných vzťahov medzi dvoma nadržanými objektmi. Ktoré sa navzájom priťahujú.

Ale to bolo v minulosti. Teraz všetci vedia že gravitáciu spôsobuje pretiahnuté časopriestorové pole ktoré vplyvom tvrdého objektu sa preťahuje. Je to proste všetko o delený nulou. A celá fyzika je len súbor zbytočných vzťahov.

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.