Filozofia (z angl. „feeling of sofa“ = „pocit z pohovky“ alebo z mien Filoména a Žofia „FiloŽofia“ -> „filozofia“) je veda zaoberajúca sa nezmyslami. Ako z podstaty vidíme, je vedou, ktorou sa zaoberajú ľudovia, filozofi, ktorí radi trávia čas na gauči s Filčou či Žofiou. Vychádzajú zo zložitých postulátov ako sú lietajúce ružové hrochy, rôzne vesmirne hlodysey a podobne.

Trochu histórie na úvodUpraviť

Podkladom pre vznik filozofie bol siedmy zmysel, ktorý dnes poznáme ako nezmysel, lebo oni boli jednou z prvých malých tudle, ktoré bolo potrebné riešiť. Filozofia je jednou z najstarších vied, ktorá sa pestovala už v antickom Slovensku. Na začiatku to bolo vďaka Flinstónovi. Bolo to potom, ako sa po konzumácii odvaru durmana zlomocného pri tlejúcom ohnisku konopných stebiel prvýkrát stretol s ružovými hrochmi.

Pritom sa hlboko zamyslel nad nemrteľnosťou chrústa a potrebou antikoncepcie u komárích populácií. Stretol sa však s odporom členov hnutia KDH. Šlo o to, že členovia tohto hnutia boli zásadne proti tomu, lebo to bolo proti matke prírode. Bola to škoda, lebo Flinstón mal už rozrobený kontrakt s jedným mraveniskom, ktoré bolo ochotné spustiť výrobu komárích prezervatívov.

Po Flinstónovi vedu prebrali antickí Gréci. Jej základy položil Euklides vytvorením Euklidových viet, ktoré zhŕňajú základy modernej európskej filozofie. Názov „filozofia“ vznikol vtedy zo slovesného základu „fylozoofes“, čo vzniklo zo slova „zoofyles“.

Filozofická logikaUpraviť

Vedci prišli na na to, že existuje okolo stotisíc definícií filozofickej logiky. Medzi jej základné kostry patria:

  • demonštratívna logika - logika funguje priamo
  • antidemonštratívna logika - logika kopíruje logiku blondýny a je v svojej podstate nedostatkom
  • ženská logika - vrcholný stupeň logického uvažovania. Má aj nežiadúce účinky na mužov, ktorým sú vlastne chodenie mimo domov (rezíduum záškoláctva) a alkoholizmus.

Známi filozofiUpraviť

Medzi slávnych filozofov napríklad patria aj:

PríkladUpraviť

Filozofické riešenie otázky "Aklfhdnjklbfdlnidbndujbkfdbfdljbfksjb?" je podľa zložitých filozofických postupov "Jasné, ale najlepšie chutí ľadovo vychladený."

Pozri ajUpraviť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.