Fidel Castro

Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Fidel Castro, známy aj ako Fízel Kastról (*13. august 1796 pred Bohom) bol v rokoch 1959 až 2008 prezidentom Kuby a dobrým kamošom Krištofa Kolumbusa a aj Chuck Norris ho celkom berie. Teraz je na penzii, počas ktorej si rád zašportuje a sem-tam natára nejaké tie svoje somariny.

Fidel Castro
Fidel Castro
Fidel snáď krátko pred smrťou
pojem „krátko“ smrdí zaujatosťou a je vždy relatívny


prezident z povolania na dôchodku
Narodenie 13. august
Spojené štáty
Úmrtie 25. november
Rokytov pri Humennom, Slovensko

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Zlé jazyky o ňom vravia, že je kryptokomunista a potom ešte nejaké tie nadávky, ale ťažko povedať, či existuje niekde a dokonca tak blízko USA ešte jeden štát ktorý tak dlho dokáže odolávať vplyvu Hollywoodu, Ramba, Supermana a Lary Croft.

ŽivotUpraviť

Fidelove detstvoUpraviť

Fidel pochádza z aristokratickej firmy petrolejových magnátov, ktorí v USA založili známu firmu Castrol Oil. Má dvoch bratov: Ramóna a Raúla a sestru seňoritu Juanitu, ktorá žije v Spojených štátoch.

Od malička mal Fidel Castro rád Santa Clausa. Páčila sa mu hlavne jeho brada. Trápilo ho, že nadokáže Santovi konkurovať krotkým pohľadom, ale aspoň tú bradu si vždy pestoval. Iní vravia, že bradu odkukal od bobra, ale to nie je vedecky podložné, t.j. je to blbosť, lebo bobor nemá bradu. Do puberty túto bradu pestoval malý Fidelko u starých rodičov na záhrade, potom už aj na svojom ksichte. Ako druhá láska, ku ktorej ho priviedol Santa bol Fidelov vrelý vzťah k červenej farbe.

Sny o KubeUpraviť

Fidel napriek bohatstvu a dostatku trpel na to, že by raz chcel vlastniť svoju krajinu. Bol skromný, nemal ale príliš veľké oči a povedal si, že by mu stačil aj nejaký malý ostrovček.

Časom si vyhliadol jeden z tých karibských, ktorý sa volal Kuba. Dostal naň typ od Krištofa Kolumbusa. Tento kúsok zeme mu bol sympatický. Jeho názov sa ľahko pamätal. Hojne sa na ňom (okrem iného) fajčili cigary, pil Rum, na rančoch sa pestovali sa originálne pomaranče a bolo tam veľa herní s ruletami. Po cestách hlavného mesta a celej krajiny sa premávali autá značky Cadilac. Baby tam boli kypré počerné, mali pekné stehná, ktoré končili presne tam, kde začínali jeho revolučné myšlienky. A aj iní s tými myšlienkami súhlasili.

Od roku 1952 na Kube vládol pokrokový vládca generál Fulgencio Batista. Za vodcu krajiny Batistu demokraticky dosadili Spojené štáty americké. Bol to generál známy tým, že do svojho generálneho štábu vymenoval napríklad aj svojho obľúbeného koňa. Chcel mať tam niekoho seberovného. Tu sa názory rozchádzajú, lebo historici tiež sa rozchádzajú v názore, čo sa dalo na Batistovi s koňom porovnávať.

Batista mal rád hazardné hry a ženy (hlavne odzadu, no v nedeľu aj misionársky). Chodieval sa s nimi blázniť do svojej obľúbenej zátoky, rodinnému majetku, ktorý mal názov Zátoka svíň. Americkí bratia stavali v krajine herne a zábavné podniky. Bolo to fajn, lebo Kuba od Ameriky ďaleko nebola, bola ostrovom a nikto za jej hranicami peniaze veľmi nemíňal. Míňanie peňazí tesne za hranicami Kuby bolo aj dodnes je vrcholne misionárske,

Splnený senUpraviť

 
MuDr. Ernesto „Che“ Guevara

Fidel spolu so svojimi kamošmi sa už v roku 1953 prvýkrát pokúsil Batistu poslať do riti. Skončilo sa to tak, že Fidelov gang prišiel o 60 oddaných duší a Fidel musel ísť absolvovať niekoľko prezidentských workshopov v kubánskych krimináloch. Je všeobecne známe, že v krimináloch funguje kvalitný tím lektorov a z basistov sú najlepší vládcovia a tak sa Fidel po dvojročnom kurze dostal na slobodu. Vo väzení si našiel Fidel novú partiu a naučil sa všelijaké revolučné finty.

Po prepustení z basy odišiel do Mexika a neskôr do USA, kde sa dal dokopy s kubánskymi emigrantmi a aj s doktorom Ernestom „Che“ Guevarom. Po niekoľkých neúspešných akciách sa mu napokon podarilo zohnať 800-čelnnú tlupu, ktorá sa postavila proti 10-tisícovej armáde prechlastaných vojakov generála Batistu. Batistova armáda sa Fidela zľakla a tak sa stalo, že sa 1. januára 1959 generál Batista zvrhol a bolo to pre neho do zabudnutia.

Najdlhšie funkčný prezident svetaUpraviť

Od 16. februára 1959 sa stal Fidel majiteľom ostrova a vydržal by až dodnes, len už ho trápi prostata, starecká demencia a iné neduhy a tak v roku 2008 Necyklopédii oznámil, že šéfovanie od neho prevezme jeho brat Raúl.

Toto rozhodnutie je veľmi fatálna škoda. Škoda, že Fidel nevydržal ešte aspom rok. Bol by dnes v Guinessovej knihe rekordov ako jeden z najdlhšie úradujúcich prezidentov sveta. Ťahal by to už 50 rokov. V podstate je ale Fidel stále jeden z jasných príkladov toho ako funguje povestný „americký sen“.


  Politici
  Politické systémy  
PolitikMonotikaPolitikaŠtátPrezidentNáboženstvoPápežAtentátDementkraciaFeminizmusKonštruktívna monarchiaKorupciaAl SrajdaMossadCIANATO
  Významní svetoví politici  
Adolf HitlerStalinLeninJurko KríčekBill ClintonBabrák ObamaFidel CastroKormidelníkJFKMussoliniŠalvio BezlysiniGenerál MugabeNapoleon BonaparteSaddám HusajnUsama bin LádinVáclav KlausVáclav HavelFidel Castro


  Komunisti, socializmus a ďalšie červené témy  

KSČKSSSmer – SDInternacionálaČSSRZSSRNDRBoľševikGustáv HusákVasiľ BiľakGejza ŠlapkaAntonín KapekLubomír ŠtrougalAlexander DubčekLeninStalinMao-Tse-TungFidel CastroZväzarmPionierSZMSpartakiádaPrvý MájVOSR2. sv. vojnaSúdruhPredsedaJRDTuzexBONVekslákPanelákZáchytkaKofolaGrankoGazda repárskyDead KomunistsVerejné blaho

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.