Fašizmus (angl. fashion) je stále sa opakujúca mládežnícka subkultúra, ktorá bola veľmi populárna v tridsiatych a štyridsiatych rokoch 20. storočia a miestami sa zachováva dodnes.

Fašisti sa veľmi dobre vyznajú v móde, neustále sa ňou riadia, nechýbajú na jedinej prehliadke modelov a preto sú sú vždy podľa nej oblečení. A to všetci rovnako. Majú rovnaké nohavice, obuv, košele a neohrdnú ani páskou na rukávoch. Ideologicky majú blízko k narcisom, t.j. ľuďmi posadnutými tvárami (angl. face). Nebýva preto výnimkou, že si dajú ostrihať vlasy natoľko, že ich nemajú vôbec a z celej hlavy im zostane iba ksicht. Fúzy majú často riešené do strihu, ktorý napovedá, že si nimi skrývajú operáciu rážštepu.

Fašistické hnutie vzniklo v Taliansku, kde mladý extravagantný návrhár, Benito Mussolini, šokoval verejnosť svojimi prvými kolekciami. Zároveň sa prvý nemecký narcis a začínajúci módny návrhár, Adolf Hitler, pokúsil o módnu prehliadku v centre Mníchova. Najatí komparzisti to však prehnali s pivom a tak akcia zlyhala.

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.