Mince.jpg Euro
0euro.jpg
Minca s nominálnou hodnotou 0,-€.
Pociatek.jpg
Nestor zavádzania Eura, minister Ján Počiatek, do kontroverzného kurzu aj jasne videl.
Švédsko€.png

NEURO, Medzinárodné meno budúcnosti, je to meno (ktoré je v neodborných kruhoch nazývané aj Euro - pre zjednodušenie a šetrenie miesta na papieri. Niekedy sa číta aj ako "Ojro", "Evro", "Juro"[1] alebo "Fero"), ktorým sa od 1. januára 2009 platí v obchodoch, bankách a zmrzlinárňach na celom Slovensku.

A nielen on, teda sám veľký Sa, ním platí! Platia ním aj viacerí ovčania krajín, ba aj štátov, Eurozóny! A platia aj na nich!

Z histórie Eura na SlovenskuUpraviť

Duálny obehUpraviť

Prechod Slovenskej koruny (SKKT) na Neuro (NEUR) trvá už dosť dlho na to, aby priniesol našim politikom, špekulantom, mafiánom a práčkam peňazí dosť velké zisky a tak sa Vláda Slovenskej republiky rozhodla stanoviť presný dátum zmeny národného mena.

Ten bol 1. januára 2009 a trval presne 2 (alebo aj dva) týždne. Počas tohto času bolo možné na Slovensku platiť obidvoma menami (aj priezviskami). Tento systém sa nazýva v medicínskej (a aj kulinárskej) terminológii duálny (schizoidný) obeh. Počas duálneho obehu sa mohlo platiť Slovenskou korunou a aj dokonca, a čo je naozaj neuveriteľné a zarážajúce, Neurom. Nemenili sme cenu, ale menu a tak sa niekomu aj oplatilo platiť dvoma menami a po niekoľkých poldeci aj jednou aj druhou, teda dvojmo, t.j. takzvaným „dvopolným hospodárením“.

Kontroverzný kurzUpraviť

Presný kontroverzný kurz (inak nazývaný aj Začiatkova konštanta, alebo aj Perverzný kurz) medzi SKKT a NEUR nie je(bola) známy, pretože rovnica na jeho výpočet v sebe zahŕňa aj všetky štyri Mečiarove amnestie, Hranolovu konštantu, Archimedov zákon a dokonca aj Zweisteinovu Špeciálnu teóriu relativity. Údajne malo ísť o hodnotu 30,1260 SKKT za 1 NEUR, ale nie je vylúčené, že je toho ešte viac... Mali by sme sa na správnu odpoveď opýtať Chucka Norrisa... (Prepáčte, ale odpovede sme sa nedočkali, pretože náš redaktor sa na Chucka zle pozrel a teda to malo aj určité následky. Nech mu je zem ľahká...)

PoznámkyUpraviť

  1. Práve výslovnosť Juro ukazuje na pôvod názvu meny. Šlo jednoducho o dukáty Jura Jánošíka, ktorý bol, ako zbojník, v Bruseli odjakživa veľmi populárny.


  Peniaze

BiedometerBitcoinBONDaneDlhEuroFinančné destilátyKurvítkoKorupciaMenaMeníme menu, nie cenuMzdaNeviditeľná ruka trhuPánboh zaplaťReformaRuletaSlováci a ich vzťah k hypotékamTridsať striebornýchVekslák

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.