Egypt je arabská republika v severovýchodnej Afrike (malou časťou tiež v Ázii), ležiaca na rieke Níl. Na začiatku rieky Níl leží zdochnutá krava, preto sa neodporúča piť z tejto rieky vodu.

Geografické údajeUpraviť

Egyptologický tým Necyklopédie v dobe január – august 2006 precestoval Egypt křížom krážom a zistil nasledujúcí fakty:

Egypt na západe hraničí s Líbyou, na juhu so Súdánom, na severovýchode s Izraelom. Zo severu ho obmývajú vody Stredozemného mora, z východu Červeného mora. 96 % rozlohy krajiny tvorí púšť, 2,6 % hospodárske pôdy. Bolo tiež zistené, že Níl je nejdlhšia rieka na svete. Názor domorodcov v Amazónii, prímajúcich Misiu, že nejdlhšia rieka je Amazonka, je irelevantný.

PolitikaUpraviť

Egyptologický tým Necyklopédie v době marec – apríl 2006 bol hosťom všetkých vládnych inštitúcií, ktoré sídlia v egyptskom hlavnom meste. Nie všade sa im dostalo náležitého privítania.

  • Štátne zariadenie: Faraónska republika
  • Hlava štátu: Faraón Muhammad Hnusný Mubarak

ObyvatelsľvoUpraviť

Obyvateľstvo je vcelku milé a prívetivé. Egyptologický tým Necyklopédie bol prijatý s patričnou úctou, ktorá mu právom patrí. V době máj – jún 2006 tým urobil sčítanie egyptského obyvateľstva. Tu sú údaje, vrátane predchádzajúcich sčítaní egyptského štatistického úradu.

  • Počet obyvateľov a hustota zaľudnenia:
    • V roku 1998: 64,2 mil.; 59 obyvateľov / km2
    • V roku 2000: 65,6 mil.; 65,7 obyvateľov / km2
    • V roku 2006: 21,9 tisíc; 0,022 obyvateľov / km2

Disproporciu medzi predošlými sčítaniami si Egyptologický tým Necyklopédie vysvetľuje tým, že sa na výzvu v novinách neprihlásili všetci obyvatelia Egypta.

HistóriaUpraviť

 
Egyptologický tým Necyklopédie na slávnej fotografii pri kostre Kleopatry

Egyptologický tým Necyklopédie v době jún – júl 2006 podrobne preskúmal egyptskú históriu.

Starověký Egypt sa rozvíjal najmenej tri a pol tisícročia. Faraónovia si dali titul Boh a veselo vládli.
Všetko začalo zjednotením štátov v údolí Nílu okolo roku 3150 P.V.T. a skončilo v roku 31 P.V.T. To na scénu vstúpilo provinčné mesto Rím. Kleopatra nebola schopná odolať italským krasavcom. G. J. Caesar a Marcus Antonius vyplienili celý Egypt.

Sexuálny život starých EgypťanovUpraviť

Protože starí Egypťané žili niekoľko tisíc rokov pred Kristom, mali veľkú nevýhodu. Nemali sa z čoho učiť. Kamasutra ešte nebola napísaná, misionári taktiež neexistovali, o televízii a porne na DVD si nemohli nechať ani snívať, protože niečo takého by ich ani vo sne nenapadlo. Dnešný ľudo by si povedal: "Ako je možné, že to vôbec prežili". Egyptologický tým Necyklopédie našiel veľa hieroglyfov na túto tému. Mal však veľkú nevýhodu, protože v jeho radách bola len jediná žena. Preto vypukly spory, kto bude výjavy na nájdených maľbách prakticky skúšať, aby mohla byť vedecká práca komplexná. Vedúcí expedície Moshe Zylbrsztajn musel nakoniec túto úlohu zvládnuť sám. Vo vedeckej práci o tom píše:

Pri praktickom skúšaní polôh vyobrazených na maľbách, som dospel k záveru, že starí Egypťania museli byť fyzicky veľmi zdatní. Ja sám som si pri tom spôsobil niekoľko zranení.

—Moshe Zylbrsztajn


Ranný humorUpraviť

S poľutováním musíme konštatovať, že Egypt bol aj kolískou humoru. Archeológovia nedávno objavili primítivny pokus o vtip vytesaný do steny hrobky faraóna Tutmosa:

On: Počula si o tom Sumeranovi?
Ona: Čo je s ním?
On: Bol tak hrozne hlúpy. Chachacha!
Ona: Nie, nepočula som o ňom.
On: Dobre ... ale počula si o tom Etiópanovi?
Ona: Nemel stále!

Zbytok nápisu je nečitateľný a stráca sa pod zaschnutou krvou.


Moderná históriaUpraviť

V novodobej histórii je Egypt veľmi traumatizovaný maličkým sousedným štátom, ktorého meno je Izrael. Ten má statočných mužov a ešte statočnejšie ženy a v šesťdňovej vojne to Egyptu tak natrel, že sa z toho Egypt doposiaľ nespamätal.

LetoviskáUpraviť

V Egypte je niekoľko známych letovísk, ktoré priťahujú turistov. Tu sú najznámejšie z nich:

Známi EgypťaniaUpraviť

Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.