Duša je nehmotné skupenstvo tela. O tom, že niečo také existuje sa nevie celkom isto. Materialisti, komunisti a iní ateisti veľmi v dušu neveria, a keďže sa nedá duša odvážiť, porovnávajú ju s neuniknutým prdom. Religionisti z rôznych vyznaní v dušu veria, ale o jej podstate a fungovaní šíria rôzne, niekdy až zmätočné teórie. Vedci definujú, že rozdiel medzi dušou a duchom je v tom, že duša je to, čo je súčasťou živého organizmu a duch je už od tela odosobnený, takže telom ducha býva dosť bežne aj nejaká mŕtvola.

Duša môže byť aj veľmi dôležitá súčasť kolies všetkých dopravných prostriedkov. Takáto duša býva spravidla používaná ako gumou obalené nič, respektíve tým ničím býva aj vzduch. Tento fenomén v kolesách ľuďom pomáha vydržať pri doprave aj na horších cestách, alebo teda všetkých bežných cestách napríklad na Slovensku.

Cep de vigne.png Haluz
Tento článok je príliš krátky na to, aby ste sa z neho niečo dozvedeli, preto mu hovoríme haluz. Keby mal tak o dva centimetre viac, už by haluzou nebol. Ak sa chcete pozrieť na podobné halušky, navštívte túto stránku.
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.