Drivo (syn. drivo, drívo, drívó) je odborný termín patriaci na rozdiel od ostatných termínov do absolútneho stredu slovnej zásoby.

CharakteristikyUpraviť

Drivo je jediný jedenásty slovný druh spadajúci pod skupinu s rovnomenným názvom ktorý môže byť vo vete použitý namiesto ktoréhokoľvek iného slovného druhu. Vetný člen je určený ako "j-n" alebo tzv. jazyková premenná ktorá nemá žiadne iné atribúty.

Toto slovo v určitých prípadoch porušuje zákon rytmického krátenia. Dochádza k tomu hlavne pri použití osobami ovplyvnenými omamnými látkami, alkoholom, prípadne trpiacimi verbálnou vadou.

HistóriaUpraviť

Slovo vzniklo v dobe od 1. apríla do až 1. júna 2012 ako plnohodnotná náhrada k slovu „ize“ (resp. „izé“, syn. „oné“) v dôsledku jeho nedostačujúceho významu a potreby eliminácie závislosti v širších výkladoch. Drivo je považované za najspisovnejšie slovo ktoréhokoľvek jazyka a môže byť použité taktiež ako vulgarizmus.

Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE  

AngličtinaBiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťKokotštinaLatinčinaMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovenčinaSlovesné podstatné menoSlovník dezolátneho pravopisu a reči dezolátnejSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVulgarizmusVýhonokVýmazVypchávkové slovo

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.