Done.png


Dôchodca (ale aj penzista, lat. Homo pensionable) je ľudo, ktorý neberie plat, ale podporu, ktorá sa nazýva dôchodok. Tento druh ľudov patrí do organizovanej skupiny, ktorá oficiálne z nejakého dôvodu nemôže vykonávať prácu a tak čaká na svoj dátum, v ktorom mu niekto poskytne finančné prostriedky na jedlo.

Dôchodca
Dôchodca

Stať sa invalidným dôchodcom ešte neznamená, že sa váš život končí.
Narodenie musí byť starší ako 18 rokov
Úmrtie zatiaľ žije, navzdory prianiu vlád
Známy vďaka demografickým problémom
Rodičia zvyčajne, už nežijú
Príbuzní nestarajú sa
IQ klesá

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

SystematikaUpraviť

Druh dôchodca patrí pod čeľaď Ľudo (Homo sapiens). Vetva Dôchodca (Homo pensionable) zahrňuje štyri ďalšie poddruhy, ktorými môžu byť:

 • invalidný dôchodca (Homo pensionable praepediti) - patria sem:
  • aktívne žijúci mladší dôchodcovia, ktorí môžu načierno zarábať - vhodné diagnózy sú veľmi cenené a ich príznaky starostlivo udržiavané vhodnou životosprávou,
  • naši menej prispôsobí spoluobčania, ktorí by mohli načierno zarábať, ale nechcú, pretože invalidný dôchodok im spolu so sociálnymi dávkami a prídavkami na deti (neplodnosť sa v tejto kategórii nevyskytuje) bohato stačí,
  • nešťastníci, ktorí si nemôžu privyrábať, pretože sú naozaj chorí - táto kategória je vystavená najprísnejšej kontrole a šikanovaniu z o strany štátu.
 • starobný dôchodca (Homo pensionable pensioner) - ide o kriticky ohrozený druh[1] ohrozeným druhom, lebo vymierajú. Nových starobných dôchodcov bude len veľmi málo, lebo vlády vek odchodu do dôchodku zvyšujú, v snahe zbaviť sa tejto finančne veľmi nákladne skupiny voličov. Súčasní dôchodcovia totiž predstavujú významnú časť voličstva a preto sa o nich vlády starajú viac, než o ostatné skupiny obyvateľstva.Politici sa snažia systém nastaviť tak, aby sa dôchodku dožil čo najnižší počet zo súčasných ľudov v produktívnom veku a takto sme sa týmto nákladom v budúcnosti vyhli. [2].
 • výsluhový dôchodca (Homo pensionable ex-uniformis) - je dôchodca, ktorý počas produktívneho veku bol policajtom, či vojakom, či iným uniformovaným orgánom. Sú to väčšinou ťažko skúšaní, fizycky aj psychicky utrápení ľudia. Ich práca bola natoľko náročná, že v 45 rokoch veku sú na tom tak zle, že sa musia stať dôchodcami. Veľa z nich je popri tom znovu zamestnaných, niektorí dokonca naozaj pracujú a medzi nimi sa nájde zopár takých, ktorí sa konečne aspom na dôchodku stali pre tento svet aj užitočnými.
 
Typický dôchodca

Miesta výskytuUpraviť

Najčastejšie miesta, kde možno stretnúť dôchodcu sú:

 • Lidl, Hypernova, Kaufland najmä sobotu ráno, a keď sú zľavy a akcie až do 70%
 • Autobusy prímestské, MHD, električky, a iný typ dopravy kde vidieť najčastejšie dôchodcov, ale aj študentov a iných slovenských spoluobčanov
 • Volebné miestnosti počas volieb do NR SR. Dôchodcovia patria medzi dôležitú zložku obyvateľstva, ktorá ovplyvňuje volebné výsledky v krajine.
 • V skorších časoch to boli aj Pošty počas vyplácania dôchodkov. V súčasnosti sú ich peňažné dávky po prefiltrovaní úžerníkmi a exekútormi posielané na osobné účty v bankách.
 • Dedinské Jednoty v sobotu skoro ráno, pretože si myslia že už o 7:30 nebude chleba ako pred 20 rokmi
 • Nemocnice, počas celého dňa
 • Kostol, kde si bývalí komunisti a iní hriešnici liečia svoje svedomie. Tí normálni dôchodci si na tomto mieste ujasňujú niektoré otázky ohľadom niektorej Viery, osoby hlavne ženského pohlavia v dôchodkovom veku si po omši pred kostolom riešia veci, podobné tým, čo chlapi v krčme.

Demografické problémyUpraviť

V súčasnosti sa pre dôchodcov presadzuje nový súhrnný názov demografický problém. Tento názov má zdôrazniť, že sú ostatným na ťarchu a že súčasný klesajúci počet pracujúcich neuživí stúpajúci počet dôchodcov, najmä ak sa títo rozhodli žiť večne.

Riešenia sú v podstate dve:

 1. druhý pilier dôchodkového poistenia, vychádzajúci s filozofie „pomôž si sám, človeče, a aj Boh ti pomôže“. Princípom je, že každý si bude na dôchodok šetriť sám, pričom DSS-ky (pomocou poplatkov a štandardne zlého hospodárenia) a vláda (pomocou inflácie a vyvolávania kríz) sa ho budú snažiť o jeho úspory obrať. Po skončení tejto hry, trvajúcej nejakých 40-50 rokov, čerstvý dôchodca zistí, že na prežitie do konca života má nasporenú sumu takmer sa rovnajúcu ročnému priemernému platu a začne zvažovať možnosť č. dva:
 2. eutanázny balíček - za primeranú sumu sociálne cítiaca vláda poskytne dôchodcom možnosť skrátiť svoje utrpenie, k čomu im pomôže balíček s potrebnými medikamentmi a návodom na použitie. Poskytnutie balíčka bude podmienené preukázaním sa potvrdenkou o zaplatení pohrebných nákladov.

Ostatné problémyUpraviť

Dôchodcovia mávajú značný problém spolunažívať s pracujúcou časťou populácie. Medzi ich obľúbené činnosti patrí cestovanie MHD v dopravnej špičke a nakupovanie v čase, keď pracujúci cestujú do práce. Pri oboch činnostiach mávajú dostatok času na poklebetenie si s predavačkami alebo navzájom medzi sebou, vždy tak, aby čo najviac zablokovali pohyb chaoticky pobiehajúcich pracujúcich.

Ich obľúbenou činnosťou je aj sťažovanie sa na nízky dôchodok, najradšej pred ľuďmi s nízkymi platmi a náročnou prácou.

ReferencieUpraviť

 1. "Kriticky ohrozený" znamená najvyšší stupeň ohrozenia podľa klasifikácie IUCN používanej v jej Červenej knihe. Znamená, že populácia poklesne najmenej o 80% za tri generácie. U starobných dôchodcov sa vlády usilujú o ich úplné vyhubenie v priebehu jednej generácie, takže zaradenie do tejto kategórie je viac než oprávnené.
 2. Politikov sa toto netýka, pretože im odstupné a "prístup k informáciám" zabezpečujú, že nikdy nebudú odkázaní na dôchodok. Okrem toho je ich práca absolútne nenáročná, takže nie je problém ju vykonávať až do 79 rokov, čo je plánovaný dôchodkový vek v EÚ
Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.