Barbaric1.jpg Upraviť!
Tento článok by mal aj nejaký ten zmysel, no NECYKLOPÉDIA naň hrdá nie je!
Ak chcete aby tu zostal pozrite sa ako na to a začnite na tom pracovať!


Cikula je na 100% slovenské slovo. Napriek tomu, že cikula je stále považovaná za výraz sedliakov a primitívov, v poslednom čase zažíva renesanciu. Podľa tvorcov Pravidiel slovenského jazyka by sa cikula mala stať slovom roka 2010 P.V.T..

Miesto výskytuUpraviť

Používa sa v oblasti ohraničenej Popradom, Rimavskou Sobotou a Bratislavou, prevažne v dedinských krčmách. Na východe sa nepoužíva. V skutočnosti ide o liptovský patvar špecifickej chute. V Maďarsku sa vyskytuje národnosť Cikuľovia (Székelyovia), ktorých si Maďari veľmi cenia pretože ich cikule ich nejako spájajú s Hunmi.

Cikula je unisexové[1] slovo (podobne ako americké „Yo“), a je možné ho použiť na mužov a ženy bez rozdielu.

Príklady:

„Dostal po cikuli.“ (dostal bitku, prehral)
„Tá suseda zhora ale je riadna cikula.“
„Riadi sa cikulou a nie hlavou.“
„Na piči mám nádor - cikula.“
„Lomcovať si cikulu“ (Masturbovať)

PoznámkyUpraviť

  1. V niektorých regiónoch je slovo cikuľa vyhradené pre ženy a deti. Chlapi tam majú cicinu, čo by v podstate mohol byť kokot, či dokonca aj penis.
Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE  

AngličtinaBiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťKokotštinaLatinčinaMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovenčinaSlovesné podstatné menoSlovník dezolátneho pravopisu a reči dezolátnejSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVulgarizmusVýhonokVýmazVypchávkové slovo

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.