Chorvátsko

Chorvátska Republika
Republika Hrvatska
Croatian flag.png
Coat of arms of Croatia.png
Cesta croatia.jpg
Trasa cesty, ktorú prešli Aboridžínsky osadníci pri ceste do Chorvátska.
Základné údaje
Štátné zriadenie Zem drakov
Hymna Islamtime
Úradné jazyky hrvatski,
italiano
Hlavné mesto Zagreb
Najväčšie mesto Záhreb
Členenie Popri Jadranu
Najvyšší bod bod G
Národná hymna Lijepa naša domovino
Demografia
Rozloha cca. 56 542 km²
Počet obyvateľov 4 495 904
Hustota osídlenia 80 /km²
Susedia Slovinsko, Marťankovo, The Simpsons, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Srbsko, Mars, Čierna Hora a more
Ostatné
Prezident Ivo Josipović
Premiér Jadranka Kosorová
Národný hrdina Petr I. Karadjordjević
Zakladateľ štátu Petr I. Karadjordjević
Mena Kuna
internet tld .hr

Chorvátsko, (chorvátsky Uskupna Slavna Titova Antifašistna ši Antijugoslavijska Hrtvatska, skratka USTAŠA Hrvatska) je nezávislý štát niekde na okraji civilizovaného sveta... v Európe. Žijú tam zvláštni ľudovia, ktorí si hovoria Chorváti. Ide o pôvodných Aboridžincov, ktorí prišli z Austrálie pred 40 tisícmi rokmi na

Slovenské blondýnky sú ozdobou chorvátskeho pobrežia

pltiach. Za tú dobu stratili kožný pigment, ale dôkazom, že v nich stará australská krv prežíva, je to, že svoj štát vytvorili v tvare bumerangu.

Chorvátsko nemá presne danú svoju rozlohu, pretože nemá ani presne stanovené hranice - tie sa totiž menia podľa toho, s kým momentálne krajina vedie spory alebo vojnu. Posledným problémom je jeden zapadákov v Slovinsku, o ktorý sa Chorvátsko háda. Chorváti síce už niekoľko rokov oficiálne nebojujú s nikým, avšak Srbom a Moslimom sa nedoporučuje chodiť po Záhrebe v noci osamote.

Poslanie národaUpraviť

 
Za surfovaním na Jadran prichádzajú turisti až z ďalekej Austrálie, najmä kvôli takýmto pre Chorvátske pobrežie typickým vlnám.

Chorváti sa od nepamäti venujú zvláštnym niekoľkým aktivitám, ktoré vnímajú ako národné poslanie:

 1. Vyvražďovanie obyvateľov okolitých krajín obzvlášť krutým spôsobom. Tento prastarý zvyk však poznajú aj ostatné národy bývalej Juhoslávie. V posledných rokoch sa však situácia obracia, lebo na jadranské pobrežie robia divoké nájazdy autobusy militantných paštikáriek, ktoré Chorvátov nemilosrdne hromadne znásilňujú.
 2. Hľadanie stále nových spôsobov okrádania celých rodín Slovákov pri ich nerozvážnych cestách po pobreží a ich trávenie nepožívateľnou stravou a rôznymi tekutinami, medzi ktoré patria napríklad „crno vino“ (morská voda zafarbená na červeno Srbskou krvou) a „travarica“ (morská voda zafarbená na žlto chorvátskym močom).

TuristikaUpraviť

 
Slovenské kurvy vzbudzujú v tejto puritánskej zemi pobúrenie

Inak akože Chorvátsko má pekné more (na rozdiel od Bosny a Hercegoviny a Srbska, ktoré majú akurát tak hovno (nie, "zatiaľ" majú 6 km mora, to by sme im krivdili)), celkom peknú prírodu (ak ovšem zabudneme na rozjebané budovy vo vnútrozemí - počkať, v Chorvátsku vnútrozemie? kde? No, tak dajme tomu pri hraniciach s Bosnou a Hercegovinou. Pekné sú tiež národné parky, ktorých je 8. Sú to tieto:

 • Národný park Risnjak Národný buzerantský park, ktorého majiteľom je Pawiel Rochnyak
 • Národný park Severný Velebit Park oslavy víťaztva nad súčasnými i budúcimi nepriateľmi
 • Národný park Paklenica Park s ilegálnymi pálenicami
 • Národný park Mljet (Messerschmidt International jet) Park letísk postavených len pre lietadlá Messerschmidt - slúžil počas II.sv. vojny
 • Národný park Brijuni, vskutočnosti vojenský priestor NATO
 • Národný park Kornati alebo Kornuto (z talianskeho cornutto, Čiže NP paroháčov)
 • Národný park Krka Krvavi rat kojota atakerskojo alebo NP krvavý cintorín prašivých kojotov
 • Národný park Plitvické jazerá alebo aj Winetuovo


a samozrejme zápchy na diaľnici A1 medzi Spleťom - Splitom a Zahrabom - Záhrebom.

Každým rokom v lete prilietajú do Chorvátska zo severných končín zvláštny ľudia oddávajúci sa jedeniu rezňov na slnku a nadmernému chlastaniu čohokoľvek, čo si donesú v rámci úsporných opatrení zo svojej domoviny. Chorvátska vláda ale podniká kroky k tomu, aby týchto škodcov znepríjemňujúcich životy obyvateľov zneškodnila vďaka novým zákonom.

TuristikaUpraviť

 
Takto prívetivo vítaju Chorváti turistov. Nápis vystihuje čo si o každom myslia.

Významná je agroturistika. V poslednej dobe sa však chorvátske more trápi s problémom prebytočného amoniaku vznikajúceho s nadbytku moču, ktorý uvolňujú turisti, lenivý ísť na WC. Taliani dokonca ponúkli Chorvátsku výhodnú zmluvu, kde prevezmú moč (ktorý ďalej spracujú) výmenou za odpadky z Neapolu. Zatiaľ je to však stále vo fáze jednania.

Základné slovíčka a frázyUpraviť

 • Moja lebdjelica je puna jegulja = Moje vznášadlo je plné úhorov.
 • Je li ovaj zrakoplov pun Mađara? = Je to lietadlo plné Maďarov?
 • Voda na piče = Pitná voda.
 • Hladna piča = Chladené nápoje.
 • Kokot = kohút
 • Treba mi piče. = Potrebujem piť.
 • Kurča = čurák

Pogledajte takoUpraviť

Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.