Otvoriť hlavné menu

Necyklopedia β

Čestný radar

(Presmerované z Cestný radar)

Čestný radar je zariadenie slúžiace na buzeráciu odchytávanie nečestných šoférov všetkých motorových vozidiel, okrem tých najpomalších (traktory, kombajny a podobne). Čestné radary sú na cestách viditeľne označené, alebo aspoň školeným okom pozorovateľné, umiestňované políciou, na viac-menej logických miestach. Opakom čestného radaru je nečestný radar, ktorý býva zákerne skrytý a umiestňovaný na miestach, kde sa to prieči akejkoľvek logike (okrem logiky buzeranta).

FunkcieUpraviť

Radar funguje na jednoduchom princípe lúčov vynájdených sovietskym inžinierom Radionom Radionovičom, ktoré sú vysielané pomocou rádia oproti idúcemu vozidlu. Odrazený signál zachytí do tzv. lapacieho koša, ktorý býva vyrobený z:

Po zachytení sa signál čistí dolomitickým vápencom, filtruje cez aktívne uhlie, zosilňuje pridaním 5% bioliehu a prevádza do digitálnej formy, t.j.do dvoj- až trojmiestneho čísla vyjadrujúceho počet kilometrov, ktoré by ste prešli za hodinu, pokiaľ by sa niečo neočakávané nestalo.

Čestná polícia potom predstiera, že z tohto lapeného odrazu dokáže vypočítať rýchlosť idúceho vozidla. Výpočet je riešený systémom black box (čo v podstate nemá takmer nič spoločného s Muhadom Alim). Zvlášť diabolská je kombinácia radaru s ďalším sovietskym vynálezom, camerou obscurou, čiže foťákom. Rýchlosť vyjadrená v km/h a býva potom pridaná do videozáznamu vašej jazdy, fotografie vašej ŠPZ a p. Je možné ju potom v tlačenej podobe odoslať na adresu vodiča (tzv. „buzeračka“, čiže „Predvolanie na podanie vysvetlenia nadmerne rýchleho riadenia vozidla na pozemnej komunikácii“ a vypočítava sa z neho pokuta). Taktiež sa vám môže stať, že príslušníci polície obsluhujúci radar budú natoľko nedočkaví, že vám nič neodošlú, ale vás priamo zastavia a pustia vám video, ktoré s vami natočili a začnú sa s vami jednať o cenu. Tento typ buzerovania pokutami slúži potom na znižovanie plynulosti cestnej premávky a tvorbu zápchy.

Radar s nulovou toleranciouUpraviť

Významnú inováciu prináša radar s nulovou toleranciou, ktorý umožňuje riešiť priestupok priamo na mieste, a to dokonca bez zásahu ľudskej ruky. Takýto radar je miesto zobrazovacieho zariadenia a tlačiarne buzeračiek vybavený ľahkým guľometom, ktorý nečestného vodiča rýchlo, relatívne bezbolestne, raz a navždy odstráni z premávky na pozemných komunikáciách.

Obrana proti radaruUpraviť

Výrobcovia automobilov sa pokúšajú svojich zákazníkov ochrániť pred nepríjemnosťami plynúcimi z nízkych cien radarov tým, že do najnovších (a najdrahších) modelov implementujú technológiu stealth. Vedľajším efektom je zvýšený počet pozorovaní UFO (obzvlášť subtypu ULFO - unidentified low-flying object) a nevysvetliteľných kolízií.

Komando Necyklopédie
  Al SrajdaASScorpCIACTUDomobranaFBIHamasIT-aci z MSKBSКГБMossadNATONámorníctvo RaptoruNCISPolicajtCestný radarSISSlovenská Antiškolská SkupinaTeroristaVojak