Byzantská ríša

Všade dobre, len tu nie

—Byzantské príslovie


Byzantská ríša je štát v Európe. Od roku 2006 je v personálnej únii so Slovenskou republikou a Plyšáckou republikou. Hlavné mesto je preto Konštantínopol, aleobo ja Carihrad. Ríša má asi 120 miliónov obyvateľov.

Súčasná byzantská vlajka s dvojhlavou Orlicou Palaiologovcov.
Starrá byzantská vlajka, platná od roku 395 do roku 1204.

HistóriaUpraviť

Byzancia vznikla formálne roku 395 P.V.T. oddelením od skrachovanej Rímskej ríše. Od začiatku sa byzantskí cisári snažili niečo si dokazovať, považovali sa za zástupcu Boha na Zemi. Spočiatku vládli obrovskej ríši, ktorá mala najväčší rozsah za panovania cisára Justiniána, ktorú dobyl jeho generál Belisar. Postupne ríša stále viac strácala a strácala územia, keďže sa proti nej dohodli susedia a ešte k tomu aj všetci.

Až to dospelo do roku 1453. V ten rok Turci obľahli Konštantínopol a chystali sa ho dobyť. Vtom tu znenazdania sa privalila slovenská armáda na čele s Hunyady Jánosom a Turkov porazili. Posledný byzantský cisár, ktorý už umieral z vďačnosti osloboditeľovi venoval ríšu, avšak pod podmienkou, že si zoberie za ženu jeho dcéru Sophiu. János mal vtedy len štrnásť rokov, na ženbu sa necítil, ale čo by pre takú ríšu neurobil? A tak sa s milou Sophiou oženil a keďže vládol neohrozenou rukou aj nad Slovenskom, odvtedy sú tieto dva štáty v únii.

Od roku 2006 vedie Byzantská ríša takmer nepretržite vojny na všetkých frontoch, spomeňme Macedónsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Ukrajina, Taliansko, Tunisko, Poľsko, Klzisko, Egypt, Sudán, Etiópia, Keňa, Tanzánia, Čína, Kórea, Fidži, Spojené Arabské Emiráty a Dubaj. Vo väčšine konfliktov zvíťazila, čiže sa stala silným hráčom na poli sveta.

V súčasnosti od mája 2011 P.V.T. je Byzancia vo vojne s Ruskom, 16. októbra armáda spolu s Rytmusom a Darou dobyla Moskvu a v súčasnosti v honbe za územiami, ropou a slávou pokračujú na Sibír.

PolitikaUpraviť

Hlavné slovo v Byzantskej ríši má cisár, ktorý si myslí, že je Pán sveta... vlastne ním aj je. Po cisárovi má slovo aj cisárovná, ktorá ho niekedy drží pod papučou, inokedy pod pazuchou (aj keď mu toleruje ďalšie tri manželky). Kúpila si ale kvalitný dubový váľok. Potom je tu ešte armáda a senát... a nakoniec tu nejaké práva majú aj ľudia tu žijúci.

Forma vlády je absolutistická monarchia s prvkami liberalistickej republiky. Parlament má dve komory, jednu na zaváraniny a druhú na mliečne výrobky. V zaváraninovej sedí 75 lordov doux, ktorí sú vybratí za každý kraj ríše. Druhú komoru tvorí 250 poslancov, volených na štyri roky. Byzantská ríša má aj výkonnú zložku, ktorú predstavuje vláda so štrnástimi ministrami.

KultúraUpraviť

Kultúra telaUpraviť

Kultúru tela prevzali Byzantínci od Grékov. Aj oni radi sledujú svoje vypracované telá, najlepšie sporo odeté. U Byzantíncov sa však vyvinula aj zvláštna odchýlka zoofilného charakteru, keďže sa radi pozerajú aj na sporo odeté kone, psy a dvojhlavé orlice.

ŠportUpraviť

Domáci sa venujú mnohým športom. Najpopulárnejšie sú však:

  • Araball - Loptová hra, ktorá má dve časti: V prvej sa lovia Arabi, ktorým sú odseknuté hlavy (lopty) a v druhej časti sa jednotlivé družstvá snažia dopraviť čo najviac hláv do súperovej bránky. Limit je však sto.
  • Hokej - Byzantínci ho nevedia hrať, no Slováci ich v ňom podporujú, lebo môžu konečne niekoho poraziť.
Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.