Buffalo Béla

Done.png


Buffalo Béla, Buffalo Bill, Pa-Has-Ka, Američania si ho privlastňujú pod pseudonymom Wiliam Cody, (26. február 1846 – † 10. január 1917), bol známy superman maďarského pôvodu, asi aj rodák niekde od Nových Zámkov ktorý pôsobil v oblasti Divokého Západu ako poľovník, pištoľník, exhibicionista a fantasta.

Buffalo Béla
Buffalo Béla

Typické fúzy neomylne prezrádzajú Bélov pôvod.
Narodenie 26. február 1846
Ejsekujvár, Uhry
Úmrtie 10. január 1917
USA
Známy vďaka tomu, že bol fucking dobrý poľovník

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Náčelník Sediaci Bulo.

V celých USA ani USB niet človeka, ktorý by mu nevďačil za život, samozrejme okrem Csáka Norisza, ktorý naopak zachránil život jemu. Bill bol známy ochranca zvierat (najmä bizónov - toto nie je sranda, za mladi ich strieľal, potom chránil), čarostrelec, nepriateľ banditov a priateľ Indiánov. Známu vetu „holvana Vinetú“ povedal práve Buffalo Béla a nie ten nemecký greenhorn menom Old Shatterhand.

Maďarské koreneUpraviť

Hoci je známejší pod poangličteným menom, jeho maďarský pôvod dokazuje jeho známy výrok "bizony, bizony" [bizoň, bizoň]. Rovnako Bélovefúzy nenechávajú nikoho na pohybách o jeho sympatiách k maďarskému ľudu. Aj písanie krstného mena až po priezvisku, ktoré dôsledne zachovával aj v angličtine (nikdy nepoužil Bill Buffalo), je typické práve pre Maďarov.

Ani jeho skutky nemohol zvládnuť nikto iný, ako etnický Maďar, hoci pomoc sovietskych inžinierov pri niektorých dobrodružstvách sa celkom nevylučuje.

Je pravdepodobné, že rodina Buffalovcov bola príbuzná Bélovskej vetve Arpádovcov (Béla I. až IV.) a až v priebehu storočí sa z priezviska stalo krstné meno, keď veľký Turul osvietil maďarských jazykovedcov a oni došli k názoru, že priezvisko sa píše pred menom.

KariéraUpraviť

Buffalo Bill sa stal záhadnou postavou Divokého Zápachu už hneď na začiatku, lebo nie je celkom oficiálne jasné, že za akých okolností sa narodil, kedy sa stal iskričkou, pionierom, na ktorej škole skladal Sľub vernosti Marxizmu-Leninizmu a kto sa mu stal birmovným otcom, mamou... kedy vlastne prestal nosiť krátke nohavice a kto mu dal prvé hodinky. Ani jeho známky z chémie, či matematiky nie sú oficiálne známe.

Oficiálne sa o ňom prvá zmienka vynorila, keď sa zrazu ako pätnásťročný chalan vyskytol na Divokom Zápachu, aby sa stal poštárom firmy Ponny Express. Firma Ponny Express bol známa tým, že zabezpečovala dopravu zásielok z východného pobrežia USA na západné a späť („späť“ nie je číslo a ani prvočíslo, ale iba smerovka). Táto práca nebola nijaká brnkačka. Pony Express na dopravu pošty nepoužívali nijaké dodávky, či vany, ale dostavníky ťahané koňami. Dostavníky chodili cez územie, ktoré bolo obývané všelijakými červenými tvárami, teda aj indiánmi ako bol napríklad Tašunka Vitko, ale aj Winnetou. A tak si Béla popri poštárčine aj zastrieľal a naučil sa celkom rýchlo cválať na koni (to keď netrafil). Buffalo Béla poznal všelijaké cestičky a tak sa stalo, že keď vypukla americká občianska vojna slúžil v armáde Únie ako vojenský prieskumník.

Veľmi inšpiratívnym obdobím kariéry Buffala Billa boli časy keď sa po vojne stal provianťákom pre staviteľov železnice. Isté indície naznačujú, že práve vtedy dakedy stretol Olda Shatterhanda a asi aj Winetoua. Oldo bol vtedy známy ako greenhorn a jeho kariéra zálesáka a bieleho brata bola iba v plienkach. Mal za sebou iba niekoľko krčmových „päsťou kres papulu“, tak si svoje meno iba budoval. V rovnakom čase sa Béla stretol aj s Limonádovým Joem.

V tomto období Béla zabezpečoval aj mäso. Napriek tomu, že veľkochov dobytka nebola žiadna veľká veda, neboli to pre mäsiarov prajné časy. Chladiarenské dostavníky boli drahé a tak sa Béla rozhodol, že bude obchodovať s hovädzinou. Logisticky to mal vymyslené tak, že ju chcel dopravovať na kopytách (niečo ako po vlastnej osi). S bravčovinou by to bol problém, lebo svine majú (podobne ako lož) krátke nohy. No a keďže kravy mu stále kradol Tašunka Vitko a chlapi na stavbe boli hladní, Bill sa pustil so strieľania bizónov. Keď ich vykostil a odchlpil bledé tváre staviteľov cesty pre oceľového tátoša stejne hovno vedeli čo žerú. Však mäso od bizóna bolo just také červené ako od kravy.

Strieľanie bizónov bolo pre Buffala Bélu celkom zábavné, ba až natoľko, že Bill ich raz za pol roka dal dolu skoro 4300. To sa potom niekomu žrali stejky jedna radosť. No a v tejto slávnej dobe sa na neho namotal jeden spisovateľ, ktorý začal o Buffalovi Billovi písať romány a rozfofroval to tak, že ich dal vyše dvesto a dokonca sa o Buffalovi začali hrať aj divadelné hry. Zrejme s kuchárskou tématikou... či?

Na staré kolená sa Buffalo Bill spolu s indiánom Sediacim Bulom stali cirkusovými atrakciami. S cirkusom prešli celú Ameriku a neminuli ani Bélovu rodnú Európu. Vďaka tejto skutočnosti sa z Bélu a z Bula stali propagátori legiend Divokého Zápachu. Podobnosť mien Béla a Bulo nemôže byť náhodná.

SmrťUpraviť

Zrejme z chlastu a nekontrolovaného odpočinku na nevykúrených miestach Billovi jedného dňa prechladli obličky a to natoľko, že spôsobili, že tento legendárny hrdina nemal tú česť aby mu bola odliata olovená guľka, ktorá by ho so cťou odprevadila do večných lovíšť. Nezomrel na bojisku niedke v prérii ako hrdina, ale preto, lebo to s ním už ďalej nevydržali ťahať jeho močovody.

 

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.