Done.png


Blcha je podobne ako komár druh hmyzu, ktorý sa odborne radí do čeľade Cicakrv.

Blcha
Pedro Núñez De Villavicencio - Boy Looking for Fleas on a Dog - WGA16600.jpg
Chovateľka bĺch sa stará o svojich miláčikov
TalitrusSaltator2007BretagneLamiot378.jpg
Vyšľachtená kolónia bĺch.
druh hmyzu, ktorý sa spolu s komármi odborne radí do čeľade Cicakrv.

Toto je Necyklopedický živočích

Blcha živočíšnaUpraviť

Údajne vraj môže byť blcha iba psia, no je viac než isté, že žije aj tá ľudská, ktorú identifikujeme aj podľa komentára: „sviňa jedna zase ma uhryzla“.

Pritom sviňa je celkom iný zver. U svini je celkom isté, že primárne nie je charakteristická hryzením. Podobne ako bežná blcha sa sviňa v posteli môže nachádzať, no praktické pokusy dokázali, že je ju ťažké (ba až fuška) vytriasť z paplóna cez okno von. Myslíme vytriasanie svíň z okna von z paplónov. Právnici tvrdia, že takéto zbavovanie sa svíň môže byť účinné, no môže byť aj trestným činom. Niekto povedal, že by to mohlo byť ublíženie na zdraví, či dokonca aj pokus o vraždu. Svini je, podobne ako aj blchy, ťažké sa zbaviť.

Známa je aj blcha detská, no tá sa nachádza hlavne v predškolských a školských zariadeniach, odkiaľ sa potom nosia domov.

Voš ohanbia (alebo aj filcka) blchou nie je, lebo je to druh vši a ešte k tomu aj pohlavná choroba, ktorá má svoje „gro“ (t.j. základ) v živočíšnej ríši, ktorú odborne nazývame aj bobor.

Blchy neživočíšneUpraviť

Blchy sú známe aj ako súčasť rôznych návodov, zmlúv a životne dôležitých informácií na obaloch výrobkov. Tím Necyklopédie to vydedukoval viackrát vypočutého konštatovania (citát):
Dopiči, a kto má tieto blchy prečítať!“ (koniec citátu)

V niektorých mestách a väčších osídleniach je bĺch nedostatok a tak tam vznikajú „Blšie trhy“. Na blších trhoch má prvé slovo Neviditeľná ruka trhu. Blchy majú zrejme až to druhé slovo. V podstate to nevadí, lebo jednotka aj dvojka sú prvočísla! Na blších trhoch sa dá okrem bĺch kúpiť aj všeličo iné. Niekedy sa tam dajú minúť peniaze a kúpiť za ne nič. To nič.

Ako sa zbaviť bĺchUpraviť

Niektorých bĺch sa zbavíte veľmi ľahko. V ranných štádiách si treba zadovážiť lupu (zväčšovacie sklo), neskôr je vhodná kombinácia s okuliarmi. Pri čítaní bĺch v návodoch je v rodinách vhodné využiť školopovinného člena domácnosti hlavne ak sa vzdeláva na prvom stupni základnej školy. Tie z druhého stupňa (a vyššie) vám len zriedka dajú už len šancu aby ste počuli ako vás posielajú...

Pri blchách živočíšneho pôvodu je boj omnoho zložitejší:

  • V prvom rade sa musíme zamerať na primárneho hostiteľa blšej fauny. Býva to spravidla nejaké, najčastejšie chlpaté domáce zviera. Môže ním byť napríklad mačka, pes, ale aj myš, či potkan. Akváriové ryby z tohto zoznamu môžte pokojne vylúčiť. Existujú síce vodné blchy, tzv. „dafnie“, ale tie sú pre ryby skôr krmivom. Žožerú ich skôr ako si uvedomia, že sú vlastne blchami.
  • Potom ako poriešime odblšenie domácich miláčikov, môžme sa zamerať na tých ostatných, ktorí sú vlastne členmi rodiny. Je možne že primárnym hostiteľom bĺch v rodine je aj niektorý potomok, ktorý sa schádza s partiou niekde po opustených budovách, či pivniciach. V tomto prípade už ide o ťažší problém, lebo ide zároveň o trójskeho koňa, ktorý nám blších bojovníkov bude domov nosiť stále a ešte mu to budeme musieť stále dokazovať.
  • Ak uveríme, že máme rodinu aj miláčikov poriešenú a všetci si veríme, že sme ako ľalie, môžme sa zamerať na priamy boj s blchami, ktorý je založený na trpezlivom vytriasaní bĺch z posteľnej bielizne, podľa možnosti, niekde na susedov balkón.
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.