Bizóny, často aj bizony, slovo viacerých významov, hojne využívané v literatúre.

Bizóny
Bizóny
Typický náboženský výjav z čias keď ešte v kulte neprevládla ovca.

bizony je významné slovo, ktoré svedčí o bohatstve slovenského národa

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Bizony, BizonyUpraviť

Bizony, bizony (z maď., [bizoň, bizoň] - veru, veru, plná verzia: „Išten bizoň“) - známy výrok známeho kravboja maďarského pôvodu Buffala Bélu

výskyt termínu v literatúre:

'Isten bizony, trach veliká,
padol Török do Ponyika...'

Halúpka Samo, Török Poniczányi


Bizón americkýUpraviť

Bizón americký Bison bison, zviera podobné veľkej chlpatej krave, hojne zabíjané Buffalom Bélom, Siouxmi a republikánmi. Vďaka tomu sa takmer stalo symbolom kresťanstva, ale nakoniec bola zvolená predsa len ovca, ktorá bola v Ríme o čosi známejšia. Slovo sa zvyčajne používa v množnom čísle, pretože bizónov bolo veľa, kým ich nepozabíjal Buffalo Béla.

Higgsov bizónUpraviť

Vzácny druh bizóna, ktorý by nám vedel veľa povedať o stvorení sveta. Hľadajú ho v CERNe.

Teória bizónieho stádaUpraviť

Teória bizónieho stáda: keď bizónie stádo naháňajú vlci, utekajú tieto úprimné a citlivé zvieratá len tak rýchlo, ako uteká najslabší člen stáda. Keď vlci tohto najslabšieho člena zabijú, stádo môže utekať rýchlejšie.

Podobne je to aj s alkoholom a mozgovými bunkami - keď najslabšie z nich alkohol zničí, mozog začne pracovať rýchlejšie. (Pozri aj Ján Slota, Braňo Mojsej)

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.