Done.png


Bazuka
Bazookasmithsonian.jpg
Soldier with Bazooka M1.jpg
Tak o tomto sa bavíme!
Nie je to lešenárska rúra, ale bazuka.

Bazuka (z angl.: Bazooka, sl. Protipancierová päsť) je zbraň trúbkovitého tvaru. Keď je kompletná, t.j. vpredu má tú päsť je vhodná na búchanie do železného, teda nie korytnačieho, panciera, či iného naoko nepreniknuteľného materiálu. Po skúškach s korytnačkou bolo ťažké po výkone výstrelu nájsť tú korytnačku.

PopisUpraviť

Bazuka je v podstate iba obyčajný kus rúry, ktorý má na sebe niekoľko výčnelkov:

  • opierku na plece - v prípade bazuky dôležitou oporou sú aj nohy.
  • zameriavacie časti
  • spúšť - v príbalovom letáku je napísané, že po stlačení tejto súčiastky v uzavretej miestnosti sa spúšť údajne spontánne rozširuje aj do blízkeho okolia strelca.

Kompletná bazuka má vpredu na rúre primontovaný akýsi granát, ktorý má ambície koordinovanie smerovať k cieľu.

PoužitieUpraviť

Bazuka je krechké a mierne stvorenie. Jej obsluha má mierne úskalia, ktoré si treba uvedomiť a hlavne prečítať v návode na použitie. Z histórie je známych viacero prípadov, že tí, ktorí sa návodu na použitie nevenovali stratili šancu pred svojou chybou varovať svojich nasledovníkov. Aj drobná chyba totiž spôsobila, že po použití bolo treba v lepšom prípade zariadiť pohrebné formality, v horšom ani to a strelci sa stali nezvestnými (úmrtie príčinou rozptýlenia po okolí). Napriek všetkému môžeme povedať, že bazuka je húževnatá zbraň, ktorá zostala aj po devastácii telesných pozostatkov strelca na mieste činu nepoškodená.

Niekoľko zásad používania bazuky (zásady sú bez trápneho moralizovania):

  • Pri používaní nástroja na elimináciu nepohodlných jedincov alebo čohokolvek sa snažíme hlavne o pevný postoj. Inak môže dôjsť k situácii, ktorá nie je želateľná. Nejde o to, aby vám stál, ale aby ste vy pevne stáli.
  • Ak sa streľbe venujete v kolektíve upozornite kamoša aby sa spolu s vami nepozeral spoza vás na mieridlá, či mierite dobre. Mohlo by sa totiž stať, že tie mieridlá by boli tým posledným, čo v živote videl. Sú aj krajšie veci ktoré chceme vidieť naposledy: napríklad také Vysoké Tatry, šteňatá maltézskeho psíka, deviaty diel Hviezdnych vojen, šumiaci les, či ohanbie jeho lásky.

Mierové využitie bazúkUpraviť

Bazuka napriek tomu, že by aj mohla niekoho svojim tvarom pomýliť nie je vhodná ako náhrada barly. Vedci uznávajú, že v prípade podporného využitia nabitej bazuky, respektíve dvoch bazúk by mohlo dôjsť k markantnému nárastu mobility ich užívateľa, no priznávajú, že takáto mobilita hraničí s totálnou hyperaktivitou.

Užívateľ bazúk ako bariel spravidla máva ako vedľajší účinok problémy s komunikáciou. Teda ten problém má skôr protistrana, ktorá by potrebovala počuť verbálne ohodnotenie podporného účinku bazuky. Takéto využitie bazuky je iba v štádiu výskumu a bazuka je preto oficiálne považovaná iba za obyčajnú zbraň.

Je potrebne dodržiavať profesionálny prístup, aby sa prvé použitie, nestalo súčasne použitím posledným

FunkciaUpraviť

Bazuka je nástroj, ktorý v zásade funguje na princípe expanzie plynov jedným smerom a vytláča, t.j. vyvrhuje projektil smerom opačným. Plyny ktoré napomáhajú projektilu dodať kinetickú energiu ju tlačia zozadu. Nezávislému pozorovateľovi v pubertálnom štádiu, repspektíve s približne dvoma promile v krvi, by to mohlo pripadať ako taký prd, no pričuchnúť sa tomuto plynu neodporúča.

Ako všetko funguje to na princípe Zákona akcie a reakcie (viď.: kapitola fizyka). Vyhýbajme sa preto použitiu podomácky zbastletých bazúk, ktoré sa vyznačujú zvyčajne expanziou všetkými smermi a následným rozptýlením používateľa po širokom okolí. Mať bazuku vlastnej výroby môže spôsobiť radosť, ktorá má za reakciu, že rozhadzujete rukami aj na tridstať metrov, čo už nie je potešením, lebo tridsať nie je prvočíslo (pozn. redaktora: tridsaťjeden by bolo lepšie).

Tento nástroj ma však mnohoraké uplatnenie. Nemusíme ňím likvidovať iba ľudov. Je možné ho použiť napríklad aj na zaobstaranie si obživy - napr. v podobe rýb - návod.

Ekologická likvidácia a filozofický záverUpraviť

Moderná tzv. PET Bazuka je vyrobená z plne recyklovateľných materiálov, ako je trebárs PVC.

Nespĺňa žiaľ emisnú normu Európskej únie EURO4, následkom čoho sa stáva podľa politikov nežiaducou. Určite to nie je preto a už vôbec nie je pravda, že sa obávajú toho, že by mohol byť použitý k redukcii ich počtov, nakoľko veľká väčšina spadá do kategórie osôb, ktoré sú údajne podľa návodu na použitie povolenými cieľmi. Na redukciu politikov predsa stačí schváliť zákon. DOLEŽITÁ POZNÁMKA NA ZÁVER: Návod na použitie je potrebné dôkladne preštudovat, aby sa prvé použitie, nestalo súčasne použitím posledným

Zbrane
  Atómový bimboAtómbordelBazukaBombarďákyBomboniéraBudzogáňGlockGumipuškaJadrová hlavicaHlavodrťKalašnikovMačkopalNapalmPAUKPäsťPištolPuškaSamopalSamove zásobníkySexbombaStealthTankVáľok  
 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.