Austrália

Austrália
AUSflag.jpg
Spidergun.jpg
Kangaroofuck.jpg
Exotická zem plná jedovatých živočíchov, tolerovanej prostitúcie a hráčov kriketu.Tieto kengury si to rozdávajú na verejnosti.Preto sú frajeri.Mali by sme ich chrániť.Anička Popaďáková hovorí, že má Austráliu v p*či.
Základné údaje
Štátné zriadenie Monarchia kombinovaná s demokraciou a arachnofóbiou
Úradné jazyky Britská Angličtina
Hlavné mesto Sidney
Najvyšší bod Mount Kosciuszko(2 228)
Najdlhšia reka Murrayova rieka, známejšia ako "pračka"
Národná hymna God save the queen
Demografia
Rozloha 7 747 400 km2 (6. na svete)
Počet obyvateľov 22 620 600
Hustota osídlenia 2,75 obyvateľov na km2 + neznámy počet zvierat
Susedia Nová Kaledónia, Nový Zéland(Z-land), Nová Guinea a opice z Východného Timura, ktoré strážia hraničné ostrovy v Bismarkovom mori medzi Austráliou a Indonéziou
Ostatné
Kráľovná Alžbeta II.
Generálny Guvernér Sir Peter Crossgrow
Predseda vlády Robot Tony
Zakladateľ štátu Jakub Kuchár James Cook
Mena Austrálsky dukát (AUD)
internet tld .at

Austrália je kontinent, na ktorom sa nachádza štát s rovnakým menom(resp. Austrálsky zväz). Austrália napriek tomu, že nie je socialistickou krajinou, svoje územné rozdelenie a dokonca aj svoj názov zmenila viac krát ako Juhoslávia. Austrália je krajina s najvyšším počtom výskytu migrény ako u detí a dospelých, tak aj u zvierat. Keďže sú obyvatelia otočení hore nohami, majú vysoký tlak v hlave a z toho pramenia ich zdravotné ťažkosti.

HistóriaUpraviť

Pôvodní obyvatelia Austrálie si hovorili Aboriginci a na Austráliu sa dostali asi presne pred 13 000 rokmi. Boli to zbastardené deti Číňanov a Indonézanov. Pojem Aboriginci vznikol spojením slov Abnormálny a Originálny. Tieto deti boli v spoločnosti nevítané, bezprostredne po pôrode putovali zbastardené deti do tzv. drevenej vane, ktorá bola akousi formou primitívneho hniezda záchrany. Až sa vaňa naplnila, dvaja urastení muži ju vykydali do mora. Deti, ktoré prežili žralokov a godzillu, more samočinne odplavilo až do Austrálie, ktorá sa vtedy ešte nevolala nijak, pretože ju neobjavil nikto, ani Nikto. Začiatkom 17. storočia obývalo Austráliu 250 000 Aborigéncov. Keď Paľo Drapák vydal svoj album "Už prišiel čas"(2002), bolo Aborigincov už len 1 700 - čo je len 0.68% pôvodnej populácie. Aboriginci aj naďalej žijú v kmeňových spoločenstvách, tvoria problémovú skupinu v Austrálskej spoločnosti, turisti si ich často pletú s alkoholikmi z hriňovej.

Príchod EurópanovUpraviť

Ako prvý Európan vstúpil na austrálsku pôdu v roku 1601 Portugalec Gudího Derédia. Ďalšie výpravy do tejto krajiny podnikli Holanďania - v roku 1642 za trest od holandského guvernéra Batávie Anthona van Diemena musel Austráliu oboplávať Ábel Tazmánia. Oboplával ju na 50 litrovej bandaske bez PVC filtra a objavil pri tom ostrov, ktorý po sebe pomenoval. Od tej doby sa do obchodov začali dodávať bandasky s regulovateľným PVC filtrom, bolo nimi možné nastaviť prietok vody v m³/h. Plavci tak mohli na svojich bandaskách pomocou filtra ovládať ponor svojho plavidla. V ďalšej dekáde stúpili na austrálsku pôdu aj Aron Tarantula, ktorý objavil nový druh pavúka, 3 dni pred tým, ako zomrel na jeho uhryznutie. V rovnakom čase Austráliu navštívil aj Josef Opera, ktorý tu objavil pohorie Opera, objavil tu tiež hudobno-dramatický žáner ktorý po ňom pomenovali - Opera. Objavil tu tiež prvý webový prehliadač, ktorý bol tiež pomenovaný po ňom - Opera. Josef Opera tu tiež vykonal prvý experiment pre zachytávanie neutrín v zväzku miónových neutrín, resp. oscilační projekt s prístrojom s fotosledovacou emulziou(z ang. Oscillation Project with Emulsion-tRacking Apparatus) - OPERA. Po Holíčanoch Holanďanoch sa do Austrálie začali rútiť briti, ako prvý sa v Austrálií zatavil na svojej ceste okolo sveta Jakub Kuchár James Cook, ktorý roku 1770 pristál na juhovýchodnom pobrežií kontinentu, ktoré pomenoval Nový Južný Wales a vyhlásil ho za britské vlastníctvo. Toto vyhlásenie odštartovalo vlnu kontroverzie zo strany Maďarov, ktorí si nárokovali nárok[1] na toto územie, s odôvodnením že v Austrálií sa vylodili ako prví - maďarskí moreplavci, ktorí pochádzali z maďarských veľhôr. Ako druhý dôvod udávali, že Južný Wales je pôvodom meno pochádzajúce z maďarčiny "Déli Bálnák".

Zoznam predošlých mienUpraviť

Austrália sa volá Austrália len od roku 1901, predtým vystriedala niekoľko názvov, uvedieme si ich v chlonorogickom poradí, od jej objavenia až po dnes:

 • Terra Australis Incognita (... - 150)
 • Južná zem (150 - 1600)
 • Južné Maďarsko(nepotvrdené)
 • Nové Holandsko (1650 - 1700)
 • Nové Anglicko (1700-1800)
 • Kengurland (1800-1807)
 • Nové Anglicko (1807-1809)
 • McDonalds Nové Anglicko (1809-1809)[2]
 • Nové Anglicko(1809-1880)
 • Ľudová Austrálska Republika ĽAR (1880-1901)
 • Austrálsky zväz (1901 - ???)
 • Austrália (??? - dnes)[3]

PolitikaUpraviť

V Austrálií vládne paradoxne ešte stále britská kráľovná, okrem toho však Austrálčania majú aj parlament, na čele s premiérom. Ide o akýsi dobre premyslený mix monarchie s demokraciou. Austrália si vždy vedela vybrať správneho lídra. V minulosti bol ich premiérom Bob Hawke, ktorý sa v roku 1955 zapísal do Guinessovej knihy - dokázal vypiť 2.5 pinty piva(1.13 litra) za 11 sekúnd(slovom jedenásť sekúnd)[4].

Administratívne usporiadanieUpraviť

Austrália je rozdelená na 6 štátov, Nový Južný Wales, podľa James Cooka, je stále najbohatším štátnym útvarom v rámci Austrálie. Ďalším štátom je Queensland, pôvodne sa volal Fagettown, čo prilákalo veľa homosexuálnych imigrantov, ktorí síce ostali sklamani, no zároveň ostali v Queenslande aj naďalej. Z dôvodu obmedzenia počtu homosexuálov a zvýšenia počtu ostatnýchsexuálov bolo Fagettown premenované na Queensland, tento štát má len niečo vyše 4 miliónov obyvateľov a rovnaký počet oviec. Zvyšok sú Južná, Severná a Západná Austrália, štátne útvary, v ktorých viac prevládajú zvieratá a vegetácia, než civilizovaní ľudia a ovce.

Medzinárodné vzťahyUpraviť

Obchod v Austrálií je striktne založený na exporte a importe, Austrálčania majú bohaté zásoby ropy, zemného a podzemného plynu. Potrebujú však bežné veci, ako sú napríklad mobilné telefóny, televízory, autá a mikrovlnky. Dobré vzťahy si udržujú hlavne s Japonskom a Čínou, pretože Austrálsky politici počítajú s tým, že v budúcnosti budú tieto krajiny vládnuť svetu, zatiaľ čo Amerika zanikne pre obezitu, rasizmus a hlúpe športy(wrestling, americký futbal, baseball). Austrálsky prérijský proroci tiež veria, že prezidentom USA bude Macaulay Culkin a Amerika sa rozpadne na štyri štáty. New York(Východ), The Rednecks(Juh), South Canada(Sever), California(California).

HospodárstvoUpraviť

Austrália disponuje obrovskou pracovnou silou v oblasti poľnohospodárstva. Pestuje sa tu viac zeleniny, než v Kolárove pri Nových Zámkoch, produkuje sa tu zároveň obrovské kvantum mäsa, hlavne jahňacie a teľacie. Austrália je svetovou veľmocou vo výrobe vlny - na kontinente žije 100 miliónov oviec. Mäso z ovce sa stalo tradičným Austrálskym pokrkom, keďže jesť klokanie mäso je zo zákona zakázané, pretože spôsobuje potraty a sračku, okrem toho sú klokany veľmi pomstychtivé a inteligentné zvieratá a vzhľadom na ich počet(40 miliónov, teda skoro dva krát viac ako je ľudí v Austrálií) Austrálski politici rozhodli, že klokanom dajú pokoj a stravovať sa budú radšej ovčím mäsom, ovčím syrom, ovčím vínom a obliekať sa budú do šiat vyrobených z ovčej vlny, topánky budú vyrábané z ovčej kože. Po jedle si nedajú žuvačku, po jedle budú žuť ovčiu placentu, z ktorej sa dajú robiť väčšie bubliny.

ObyvateliaUpraviť

 
Typický domorodec

Obyvateľov Austrálie sa dá definovať troma slovami, a to: Kriket, Pivo a Surfovanie. Austrália je pivný národ, ročne vypijú 96 litrov piva/na jedného obyvateľa(na Slovensku sa vypije len 72 litrov/na jedného obyvateľa), rozloženie požívania alkoholických nápojov je však rovnomerne rozdelené na viac hláv a teda majú menej akútnych a chronických alkoholikov ako u nás, čo by mohlo vysvetlovať, prečo je v Austrálií omnoho menej fanúšikov hokeja, než je napr. u nás na Slovensku. Až 80% obyvateľov sa hlási k európskemu pôvodu, zvyšných 20% sú azijati a samozrejme maďari.

Demografické rozloženie obyvateľovUpraviť

Kontinent Austrálie je veľmi riedko osídlený, rozlohou je dva krát väčší než India(populácia 1 237 miliónov ľudí), no obyvateľov Austrálie je len 22 miliónov a asi 4 z 5 obyvateľov žije menej ako 50 kilometrov od pláže, to preto, lebo na pláži majú bufety s pivom, zatiaľ čo smerom do centra kontinentu nie sú žiadne civilizované mestá, stred kontinentu tvoria púšte a zasnežené hory. Ostrovy v okolí Austrálie obývajú Aboriginci, Maďari, Elfovia, Vombati a tzv. megafauna - ktorú tvoria gigantické klokany, koaly ktoré vážia aj pol tony, mandelinky vysoké 2 metre, vtákopysky a Šialené Šimpanzy z ostrova Vaneatu. Tieto šimpanzy boli kedysi úplne zdravé, bez akýchkoľvek psychických porúch, zbláznili sa však po tom, ako na nich vietor privial dym z Rockahamptonskej továrne na rotačné vagínomety.

Rozdelenie obyvateľov podľa náboženstvaUpraviť

Oficiálne sa ku kresťanstvu hlási 75% obyvateľov. K židovstvu 100% a ku komunizmu je to dokonca 140% obyvateľov Austrálie. Štatistiku robila firma z Ruska.[5] Ruskí štatistici počítali s tým, že budúci imigranti do Austrálie budú vierou komunisti.

Austrálsky reversalUpraviť

Austrálsky kontinent sa nachádza na opačnej strane zemegule a preto si niektoré veci u nich dejú naopak, ako u zvyšku sveta. Známe sú fakty o Rusku pod názvom Ruský reversal(Russian reversal), druhé miesto v kategórií zvrátené/opačné patrí permanentne Austrálií. Uveďme si niekoľko príkladov:

 • V zime je leto a v lete je zima, t.j. leto je v decembri až februári a zima v mesiacoch jún až september.
 • Voda v toalete sa točí opačným smerom, keď ju spláchnete.
 • Rieky tečú opačným smerom, t.j. hore kopcom
 • Mačky naháňajú psy.
 • Somráci na ulici rozdávajú peniaze a ponúkajú okoloidúcim cigarety a drahý alkohol. Zvyšok voľného času pomáhajú ľuďom - zbierajú odpadky zo zeme, zamätajú ulice a hľadajú stratené mobilné telefóny a šperky ktoré potom odovzdajú na najblžišom policajnom oddelení Strát a nálezov.
 • Autá jazdia(podobne ako v Anglicku) po ľavej strane cesty.
 • Do kostola sa chodí každý deň okrem nedele. Nedeľa je jediný deň v týždni, v ktorý Austrálčania pracujú, či chodia do školy.

ReferencieUpraviť

 1. Pojem - Nárokovať si nárok - je prvým bodom v maďarskom medzinárodom trestnom zákone. Slovné spojenie "Nárokovať si nárok" je v maďarskom zákone použité viac krát, než akékoľvek iné slovo v ich jazyku(slovné spojenie "Nárokovať si nárok" tvorí 27% maďarského medzinárodného trestného zákona)
 2. pre zlú finančnú situáciu v krajine sa premiér rozhodol získať peniaze od sponzora. Tým sa stal McDonald.
 3. Nie je možné precízne definovať kedy Austrálsky zväz prestali označovať ako zväz. Jednalo sa o tak nepopulárne spojenie dvoch slov, že dnes už Austráliu nikto nevolá Austrálsky zväz, všetci ich poznajú len ako "Austráliu".
 4. Odkaz na noviny Australian Times [1]. Ďalšie referencie si môžete nájsť napr. na Youtube.
 5. Percentuálnu pravdepodobnosť počítali rovnakí štatistici z Ruska, ktorí počítali aj počet hlasov vo voľbách v Rusku v roku 2011
Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
Zem
  Svetadiely: AfrikaAustráliaÁziaEurópaAmerikaAntarktída

KontinentyAfrikaAntarktídaAustráliaEuráziaJužná AmerikaSeverná Amerika
Iné čudáAlteraAtlantídaArea 51GalaxiaMyrtanaOceániaSvet

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.