Anton Sirota

Anton Sirota (*28. január 1040, †nikdy) je chemik, predseda a zakladateľ a vedúca osobnosť chemickej olympiády v blízkom (15,000,000 km) okolí, ale na Slovensku už nie.

Anton Sirota
Anton Sirota

Chemik, predseda a zakladateľ a vedúca osobnosť a neviem čo ešte chemickej olympiády v blízkom (15,000,000 km) okolí, ale na Slovensku už nie... a ten vľavo sa pritrafil
Narodenie 28. január 1040
Bratislava

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

VTN.png VEDECKÝ TÍM   NECYKLOPÉDIE
odporúča článok Anton Sirota,
pretože odhaľuje odborné fakty.

Tento článok môže byť použitý
ako referencia v odborných kruhoch.

Do boja!Upraviť

Istí ľudovia sa pustili proti existencii praktickej casti Chemickej olympiády. Bojujme spolu s pánom Sirotom za udržanie praktickej časti chemickej olympiády v rovnakej podobe ako už dlhé roky! Toto rúhanie musí byť potrestané!

O kto ideUpraviť

Anton Sirota je vládcom a bohom medzinárodnej aj celovesmírnej chemickej olympiády. Nedávno sa vzdal (oficiálneho) predsedníctva slovenskej ChO, čo predpovedali Mayovia (o pol roka sa sekli, čo je celkom malá odchýlka keď si zoberieme že to mali o storočia dopredu), len je to nesprávne interpretované ako koniec sveta. Je čestným nositeľom titulu "starý ujo" a titulov Dr, Prof, Doc, PhD. PhDr. RnDR. Ing. CsC. DrSc. Bc. Mgr. a v neposlednom rade ThLic a SiS. Rešpektujeme ho, lebo ho rešpektuje aj Chuck Norris.

OsloveniaUpraviť

 • ujo Tono
 • Sirota
 • Santon
 • pán doktor

ZásluhyUpraviť

Ujo Tono je zakladateľ medzinárodnej chemickej olympiády, podieľa sa na jej organizácii od - (mínus) prvého ročníka. Na ICHO v Budapešti ho požiadali, aby vystúpil a prevzal pôvodnú vlajku, s tým, že by sa, približne citujúc, "mal vrátiť odkiaľ prišiel".

Po objavení a izolovaní nestálych chloristanových komplexov sa zaradil medzi najvýznamnejších chemikov na svete. Neskôr objavil látkové bilancie a naučil národy sveta počítať s nimi, za čo sú mu do smrti zaviazaní. Snaží sa odstrániť neschopnosť ľudí počítať s látkovými množstvami. Je objaviteľom hmotnostných prúdov.

Anton Sirota je prvý človek, ktorému sa podarilo zo 152 (nie je prvočíslo) g [math]\displaystyle{ Na_2S_2O_3 }[/math] pripraviť 100-gramový roztok [math]\displaystyle{ Na_2S_2O_3 }[/math].

VýrokyUpraviť

 • Tak nádherne ste to dokašľali
 • Predostriem to na najbližšom zasadnutí slovenskej komisie chemickej olympiády, ktoré sa bude konať o desať rokov.
 • Podarilo sa mi vyhádať vám body!
 • ...pľundrujú telo a zabíjajú v ňom život
 • Neuveríte čo sa mi stalo...
 • Lebo títo dvaja janičiari, sa rozhodli ísť na fyziku namiesto chémie a nepovedať mi to!
 • "Haf, haf", ujúkla si.
 • Anciáša!
 • Tento termín (chemické faktory) si vymysleli legislatívci...
 • Keď necháš lievik v byrete, povieš "prepáč, byreta!"
 • Toto vedia aj debili, no len tí prírodovední, tí normálni to nevedia.
 • Etanol nieje hlúpy!
 • Ja ľuďom dôverujem, ale im neverím.

Neuveriteľné príhody Antona SirotuUpraviť

Keď bol na vojne (ešte počas socializmu), jeho majorovi liezol na nervy. Raz mu (Sirotovi) major prikázal, aby rozložil a zložil guľomet. Sirota si pritiahol celtu a začal guľomet rozkladať a ukladať jednotlivé kusy na celtu, lebo tak ho učil jeho otec rozkladať veci. Keď ho začal skladať, major mu celtu potiahol a všetko sa zosypalo, s odôvodnením "že keď okolo neho budú lietať guľky, nebude môcť rozložiť si celtu". Na to mu Sirota odpovedal "že keď by okolo neho lietali guľky, spravil by to čo každý - vzal by nohy na plecia". Na to si s majorom vymenili "skryté" urážky: "niekto je tu veľmi veľký blbec" (major), "však ja viem" (Sirota).

Videl som tu nejake študentky, ako čakajú na výťah. Tak som im povedal, ze keď stlačia tlačidlo na privolanie výťahu dvakrát, tak sa výťah pohne dvakrát rýchlejšie, keď 3x, pohne sa štyrikrát rýchlejšie atď. Potom som odišiel za roh a pozoroval ich, a predstavte si, fakt stláčali to tlačidlo dvakrát! (Vraví sa, že Sirota odišiel do dôchodku potom, čo mu to už nikto neveril...)

Raz som v lietadle stretol jedného kamaráta, a keďže išla okolo letuška, tak som začal predstierať, že sme sa 40 (druhočíslo) rokov nevideli, a popýtal letušku, aby nám priniesla koňak. Keď sme ho dopili, tak tá letuška ešte raz prišla so slovami "40 rokov? No tak to vám musím priniesť ešte jeden!". A mali sme dva koňaky zadarmo.

Neuveríte čo sa mi stalo:

 1. otrávili mi psa - čivavu, musel som s ním ísť ku zverolekárovi
 2. musel som si vybrať medzi vami a manželkou - tak som si vybral manželku
 3. musel som vyťahovať pani zo zaseknutého výťahu
 4. Viete, zastavili ma policajti, a kedže mám nad 60 rokov, tak som musel mať povolenie šoférovať auto. Ale s tými policajtami som to vyhádal, aby mi nedali pokutu, a išiel si to k známej na Kramáre hneď vybaviť.
 5. pred fakultou ma zastavil taky Talian, a stále mi niečo hovoril, asi mi chcel niečo predať. Nechcel som ho prerušovať
 6. už som šiel prejsť cez križovatku, keď policajt predo mňa položil kužeľ a musel som čakať, kým prebehne pelotón maratóncov

InváziaUpraviť

Už je to pár rokov, čo sa zistila invázia chemických faktorov medzi nás. Šikovne sa skrývali, a to nielen na hajzloch, ale aj na školách rovno v laboratóriách vedľa žiakov! Ale už je tomu koniec. Ajhľa, vypočujme si reč, ktorú pán doktor predniesol v úvode do študijného kola chemickej olympiády kategórie A:

"Chemické faktory len vyčkávajú na vhodnú chvíľu, aby nás napadli.
Najhoršie chemické faktory sú tie, ktoré sa označujú ako škodlivé. Tieto sa zásadne zahniezďujú najmä na školách a orientujú sa na bezbranných študentov, keď prídu do chemického laboratória, aby tam urobili nejaký chemický pokus.
Tak si to asi myslia mnohí tí, ktorí nás pred nimi varujú. Prehliadajú pritom, že škodlivé chemické faktory striehnu na nevedomých ľudí v kuchyniach, kúpeľniach, WC, v garážach, bytoch, v lekárničkách, v strave, ktorú denne jeme, na uliciach, jednoducho všade, kde im takíto ľudia nevedia zo strachu čeliť."

- Anton Sirota


  Chemické gebuziny
DeflagráciaElementárne jadro vodíkaOxidačno-redukčná reakciaHovnoDekelova tabuľka prvkovPeriodická sústava prvkovToxicRopaSavoHéliumSekundové lepidloKyselina sírováOhňoPlatinaKovoMydloSacharidySňahVodaVzduchMŕtve moreZelená Skalica

Anton SirotaAlbert Zweistein

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.