Andrej Kiska

V telke ide práve hokej, lesy sú plné nezastrelenej zveri a na Seate treba došteľovať turbo. Bohužiaľ, pán Kiska, vôbec nemám čas sa s vami stretnúť.

Gašparovič v odpovedi na Kiskov návrh o spoločnom stretnutí (podľa CynObl.)

Andrej Kiska (má niektoré vykonštruované, konšpiračné, prezývky: úžerník, Fašista, daňový podvodník, pozemkový mafián, Dovolenkár, Kryska, Lietajúci Ander, Kiška, Padlý Anjel, Ander Kiska, Nočná mora, americká filcka, splátkový prezident, prezident na pol úväzku) (je)bol hovorcom amerického prezidenta Babráka Obamu, ktorý tiež bol len kohosi hovorcom. Takže šlo o akýsi reťazec hovorcov, na konci ktorého je vždy nejaký pokémon alebo priamo ruský hacker. Napriek tomu, že medzi nimi je akási analógia, po víťazstve Káčerov ho víťazný Káčer Donald McDonald Ivanovič Trump za hovorcu neprijal, a tak sa z hovorcu Andera stal odporca.

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Andrej Kiska lobuje za nákup amerických dronov

veľkopodnikateľ, politik, filantrop
Narodenie 2. február 1963
Deutschendorf
Těžkoslovensko

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Nakoľko Slováci za úradovania Gašparka trpeli vážnou abstinenciou spoločensky prijateľného jednania, povšimli si ukážkové vystupovanie A. Krysku a v abstinenčnom záchvate mu natlačili prezidentskú stoličku. Pohľad na túto stoličku bol jeho predchodcom trochu zvrátený. Andrejovi to však nevadilo. Na veľké šťastie Slovenských ovčanov a smolu tých Amerických, je táto stolička od slintania výsluhových politikov tak naslintaná, že mu nedáva prakticky žiadnu moc.

Andrej nie je rodený politik. Pôvodom ide o slovenského úspešného veľkopodnikateľa a mizantropa filantropa a pôži(t)čkára, ktorý bol od roku 2014 do roku 2019 členom prestížneho Klubu slovenských prezidentov. Odkedy ho Robert Feši Kaliniak požiadal, nech lieta, stal sa našim najaktívnejším prezidentom v prevetrávaní štátnej letky. Robertom Fickom je podozrievaný, že je členom scientologickej cirkvi, čo má dokazovať Anderova posadnutosť trojuholníkmi, ktoré sú symbolom nielen kvantových matematikov, ale aj scientológie.

RodinaUpraviť

Ako každému aj budúcemu prezidentovi bola vzorom matka, no aj jeho otec mu bol veľkým vzorom. Až takým, že sa po jeho príklade rozhodol podať si prihlášku do Komunistickej strany Slovenska. Ukázalo sa, že KSS dokázala rozpoznať jeho príčetnosť na základe toho, že ako dôvod pre vstup do prihlášky uviedol, že KSS sa mu zdá fajn strana, a vstup do strany mu v predvečer nežnej revolúcie zamietla. Ďalším dôvodom pre jeho zamietnutie boli jeho spevácke schopnosti, keď týral výberovú komisiu falošným spevom pesničiek Karla Kryla. Preto musel odložiť svoju politickú kariéru o štvrťstoročie.

Americký senUpraviť

Po nežnej revolúcii sa rozhodol opustiť Slovensko a splniť si svoj americký sen. Najprv skúšal manuálne práce, neskôr sa rozhodol stať burzovým maklérom, čo sa skončilo stratou všetkých (manuálne) zarobených peňazí. Jeho životným príbehom sa inšpirovali filmy Wall Street, Wall Street 2, Wall Street 3, Vlk z Wall Street a pripravovaný Vlk z Wall Street 2. Uvedomil si, že najistejšie podnikateľské možnosti predsa len ponúka Slovensko, a rozhodol sa vrátiť.

Slovenská anabázaUpraviť

Zlom v Anderovom živote nastal, keď v roku 1996 dostal vnuknutie, aby skúsil podnikať v splátkovom predaji, čo predtým ešte nikoho na svete nenapadlo robiť. Odvtedy sa považuje za proroka a výborného manažéra. Tak sa začala jeho úspešná podnikateľská kariéra, spočívajúca na predaji výkonnej techniky nemajetným Slovákom. Uľútilo sa mu ich a dával im peniaze len za ich občiansky preukaz. Aby sa vysporiadal s výčitkami svedomia, ktoré ho prenasledovali pre vysoké marže na predaji hriankovačov, založil spoločnosť charitatívnu spoločnosť Dobrý engel, na ktorej úspechu si uvedomil svoju výnimočnosť a rozhodol sa kandidovať na post slovenského prezidenta.

Ander prezidentomUpraviť

Ander zvíťazil v prezidentských voľbách v marci 2014, keď porazil najúspešnejšieho slovenského svetového politika v novodobých dejinách - Roberta Ficka (o cenzúru sa postarali chlapci z údolia padajúceho slnka).

Za svoje krátke pôsobenie vo funkcii prezidenta sa stihol presláviť ako severoatlantický optimista, ktorý je presvedčený, že slovenská armáda dokáže byť plnohodnotným článkom NATO. Je to preto, lebo reťaz je taká silná, ako jej najslabší článok. Zistil aj to, že ako prezident musí lietať nedôstojným Jak-40, do ktorého sa zďaleka nezmestia všetci jeho vriťolezovia poradcovia. Chce preto kúpiť niečo väčšie, hoci neprajníci mu hovoria, že ako jó anďal by mal lietať na vlastných (krídlach). Padol aj návrh, že vládnym špeciálom by mohol byť F-35, ale testy prezidenta v centrifúge boli neúspešné.

Okrem toho je známy svojimi komplexnými prejavmi, o ktorých je známe, že sú pevne späté s tézami o poctivosti v podnikaní, o boji s korupciou a budovaní komunity slušných bezúhonných ľudov. Raz musia dať svoje dlane dokopy aj na Slovensku. Jeho osobnosť je fundamentálnym základom pre spoločnosti, ktoré si za svoju prvoradú povinnosť dávajú plnenie daňových odvodov voči štátu. Uvedomuje si, že práve taký postoj dokáže pomôcť sociálne slabším ľuďom v núdzi. On už teraz chce splniť svoju víziu, že sa táto krajina pod vrcholkami Tatier stane jedným kompaktným dobrým anjelom...

Ako jediný z trochu ústavných činiteľov rozpoznal hrozbu, ktorú pre Slovensko predstavuje báťuška Vladimir Vladimirovič Vladimirovski Putin a preto rázne odsúdil jeho kroky na Kryme i vo východnej Ukrajine, na rozdiel od Ficka a jeho poskokov, ktorí sa zaradili do putinovského fanklubu. Zlé jazyky zo Slobodného vysielača ale hovoria, že to je všetko len preto, lebo Putin ešte Kisku nikdy nepozval hrať golf, ani ho nepovozil na svojom Harlejovi Davidenkovovi.

Ako jediný z trochu ústavných činiteľov rozpoznal šancu, ktorú Slovensku ponúkajú slimáci. Spriatelil so so známym demokratom Erdogáňom, Turkom ako repa, ktorý sa zmohol dokonca na organizovanie vlastnej genocídy kurdského obyvateľstva - a to už je hrdina jak sa patrí. Dobrý Anjel mu pomáha bojovať proti Assadovi a Kurdom, zatiaľ len verbálne. Sám je veľmi citlivá duša a preto všetkých, ktorý pred týmto bojom utečú, pretože si nechcú rozbiť display na svojich iPhonoch, pozýva na Slovensko. Im sa sem moc nechce, utekajú mu do komfortnejšej bojovej zóny, ale Ander je rozhodnutý spraviť z našej krásnej vlasti krajinu, do ktorej aj Sýrčania a Somálčania raz budú ochotní prísť.

Ander pracantomUpraviť

Navzdory známemu faktu, že slovenskí prezidenti nerobia nič, Ander si našiel spôsob, ako byť užitočný. Zistil, že lietadlá vládnej letky potrebujú lietať, aby náhodou nesplesniveli a piloti sa úplne nezvlčili. Preto sa podujal, že úplne zadarmo vezme každý predĺžený víkend (všetky jeho víkendy sú predĺžené) jedno lietadlo až do ďalekého Popradu, kde náhodou aj býva. Týmto ušetril kopu peňazí za auto.

Neprajníci ho nakoniec donútili cestovať autom, čo však Andera od každotýždenných ciest za milovanou manželkou neodradilo. Funkciu prezidenta vykonáva len menšiu časť týždňa. V práci sa ukáže v pondelok poobede, v piatok ráno ho tam už nenájdete. Pred sviatkom HalloweenVšech Svätých (v stredu) stihol mať autonehodu pri Žiline už v utorok o 11:00 doobeda. Za to môžu Fico a Kaliňák, ktorí mu zobrali lietadlo. Manželka ho do Bratislavy neprišla pozrieť ešte ani raz.

Ander nespravodlivo prenasledovaným ekonómomUpraviť

Ander je od prirodzenia šetrný. Preto sa nikdy nezmieril s tým koľko peňazí prejebal preinvestoval na svoju úspešnú prezidentskú kampaň. Najprv sa túto stratu pokúsil zmierniť požiadaním o vratku DPH s odôvodnením, že veď žiadna pridaná hodnota sa v jeho kampani neskrývala. Ale mafiou ovládaný Daňový úrad SR túto logiku odmietol a peniaze mu nezvrátil. Následne sa Ander rozhodol ušetriť aspoň menšiu časť svojich peňazí a započítal si časť nákladov na kampaň do nákladov svojej firmy Padlý angyal. Opäť šlo o úplne logický krok - veď Ander a Angyal jedno sú, ak sa Ander stal prezidentom, firme to pomohlo. Preto ho firma v kampani podporovala. Ale zas Ander a Angyal nie sú až tak jedno, aby Angyal do toho vrazil až tak veľa. Aspoň tú daň by mali odpustiť. A tak si Angyal započítal Anderovu kampaň do nákladov. Ale mafia to opäť prekazila, výsledkom čoho bolo, že sa Ander nasral.

Ander začlovekomUpraviť

Ander, napriek tomu, že prezidentovať sa mu príliš nechcelo, usúdil, že bez politiky by neprežil a tak založil stranu zaľudí (prezývanú aj žaludi). Ide o nový druh ľudí, nie o Hitlerových nadľudí, ani o podľudí. Ander zatiaľ nevysvetlil, kto to vlastne tí zaľudia sú a tak nevieme, či je to rasistické, xenofóbne alebo, napoak, politicky korektné.

Televízna kariéraUpraviť

Prezident Kiska si zamanul, že si vytvorí vlastnú reláciu! Prikázala mu to jeho svokra, ktorej obľúbená relácia je Svokra, bo si myslí, že je o nej. Prezident sa v nej prezlieka za ženu, nie nikto ho nenútil, navrhol to a domáhal sa toho sám, to by mohlo svečiť niečo o nej uväznenej v prezidentovom tele teda transsexualite. Jeho show sa volá "Cvokla", kde dostáva listy od zúbožených Slovákov (to zaberie prečítať päť a pól milióna listov) a potom jak Kollár a Kali v Siedmom nebi chodí hrabať si voličov a zároveň pomáhať ako vláda najlepšie vie (všetci vieme ako).

 
Prezident vo svojej show

Rozhovor s novinármi o svojej showUpraviť

  • Novinár:"Pán prezident to sa nehanbíte, že prezident SR sa prezlieka v televízii za babu?"

Prezident:"Toto je škandalózny príbeh, toto ja som ešte jakživ nempočula. Sadám do káry a utekám na východ. Szia."

  • Novinár:"Ale vy ste ten človek, ktorý zažíva ten príbeh!" Hovorí zúbožený novinár

Prezident:"Ruky mi bozkávaj."

  • Novinár:"WTF?! Notak pán premiér dohovorte mu!" Hovorí na prítomného Fica

Prezident:"Vy ste mi napísali taký šokantný list, že mňa skoro odpieklo."

  • Fico:"Ďalšiu otázku prosím"
  • Novinár:"Panebože pán prezident nemôžete sa správať trochu dôstojnejšie?"

Prezident:""Idem sa tomu pozrieť na zúbok."

  • Novinár:"No to som rád."

Prezident:"Idem riešim, kde je problém, tam je Kiska."

  • Novinár:"No práve..."
Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.