Riť

(Presmerované z Anál)
Riť
Riť.jpg
Umelá riť, alebo aj pokus o ritnú protézu
Ritolezi.jpg
Takto sa robí hromadná kariéra
Buns of Steel.jpg
Aj takto rozumne sa dá riť využiť, keď je správne ohnutý.

"Nehuč, lebo ťa vykopnem do riti! Von oknom!"

- Dedinčanka

"To je riť, z tej by sa sralo!"

- Dedinčan počas sledovania Miss World

"Nie nemám všetko v hlave, mám všetko v piči."

- zamestnanec - vedúcemu

Riť je základný atribút slovenskej írečitosti, ktorý je základom bohatých fondov všetkých národov, pohlaví, rás, či iných profilov. Prvoplánovo by sa dalo povedať, že riť patrí k anatómii živočíchov, no je to pravda iba čiastočná. Puritáni o riti odmietajú hovoriť a dokonca ju nazývajú vulgarizmom, no opak je pravdou. Podobne ako slovo jebať má riť širokospektrálne využitie a bez riti by sa veľa vecí vyjadrovalo veľmi komplikovane.

Charakteristické črty ritíUpraviť

Rite poznáme z viacerých hľadísk a tí čo sa ešte v riti nevyznajú, spoznajú ju určite. Tí skôr narodení ťažko môžu povedať, že by sa im neprihodilo, niečo, čo by malo blízko k tomutu miestu. Na svete chodí veľmi veľa ľudov, ktorí sa chvália, že už boli teda vo veľmi parádnej riti. Iní sú ochotní motivačne niekoho tam poslať.

AnatomickáUpraviť

Riť je v svojej podstate symetricky stavaný orgán, ktorý medzi svojimi dvoma rozhodujúcimi polovičkami, skrýva ešte niečo. Každý vie, že v jej osi sa nachádza pomerne (b)análne ukončenie nášho traviaceho traktu. Túto časť vedecky nazývame aj Anus. Významným produktom tohto ukončenie je napríklad aj toľko ospevované hovno, no nie je tajomstvom, že sa v nej skrývajú niekedy toxické, a často aj horľavé plyny, ktoré tvoria základ toho, čo sa v rozličných diskusiách zvykne nazývať aj prd. Funkčne je riť tak vysoko, že v nej končí púť všetkého dobrého, čo ľudo do svojich úst dostal, bárs je to aj drahý kaviár, či slíže s makom. Vedci skonštatovali, že podľa veľkosti riti sa nedá nikdy určiť aké veľké hovno z nej vypadne.

O riti z anatomického hľadiska je známe aj to, že dokáže pohotovo a prudko reagovať na vonkajšie nebezpečenstvo. V prípade potreby zvykne vyslať do príslušného spodného prádla varovný výstrel, čím u svojho majiteľa presunie priority na to, aby čím skôr vyhľadal skryté miesto, kde by mohli spoločne (Len/on a jeho riť) vyriešiť jeden vážny a dosť nepríjemný hygienický problém. Vedci analýzou zistili, že táto vlastnosť rití bola daná evolúciou od vetvy, z ktorej sa vyvinul aj tchor. Vlastne táto spojitosť s tchorom vysvetľuje aj iné ľudské vlastnosti. Na druhej strane riť dokáže na strach zareagovať svojim stiahnutím, pri ktorom by ste do nej ani zastrúhaný vlas (pozri aj nečíslo) nestrčili.

Riti sa teda prisudzuje sranie, no okrem neho plní aj iné veľmi dôležité úlohy. Je ľudovi skutočnou oporou, lebo mu, napríklad, umožňuje sedieť. Riť v tomto zmysle slova môže slúžiť aj ako účinný dopravný prostriedok: veľa ľudov sa už skúsilo na nej šmyknúť. Slušnejšia definícia podľa významného mysliteľa, Jiřího Špačeka, je riťou "místo, kde hřbět strácí své slušné jméno". Riť sa pýši aj vyjadrením výroku Tam, kde už slunce nesvítí. Riť je významná aj preto, lebo podľa nej poznáme istú črtu jej vlastníka. Tá riť, ktorá svieti belobou patrí ľudovi, ktorý je spravidla mravnejší, ako tá, ktorá je prirodzene dohneda opálená. Napriek tomu, že riť má svoje polky, párový orgán to nie je: na rozdiel od takých očí, uší, nosových dierok a pod... nemáme dve rite a riť je tak neskutočne unikátna, že sa nedá transplantovať a ani nie je na ňu vyrobená protéza.

Riť má tak dôležité postavenie a anatomickú stavbu, či polohu, že sa zistilo, že sa po nej dobre plieska, ale bežne sa do nej aj kope a podobne. Tieto komunikačné gestá majú internacionálny význam, t.j. veľa národov hneď pochopí, čo to ten pľask, či kop do prdele znamená. Dlhoročnými skúsenosťamia skúmaním rití sa teda aj zistilo, že ideálny zadok je ten, ktorý je vo väčšine prípadov aspoň trochu ohnutý, respektíve vystrčený profil.

Druhy ritíUpraviť

Členením všetkých možných poznaní vedci zistili, že i keď riť je v podstate len jedna (úplne prvé prvočíslo!) svojou konštrukciu sa môže javiť rôzne. V stručnosti by sme teda povedať, že riť môže byť:

 • Kostnatá - Kostnatá je typ riti, po ktorej keď udriete, utrpíte zlomeninu končatiny, v lepšom prípade jej narazenie a aj modriny
 • Malá - Malú riť majú anorektiské tvory (teda nijaké Anče ale ľudovia, ktorí si stále myslia, že sú tlstí a preto konzumujú väčšinou nič)
 • Stredná - Strednú riť majú osoby, ktoré majú takú riť, pri ktorej myslíte priamo na jej stred... respektíve tesne pod.
 • Veľká - Veľká riť je zlo. Spoznáte ju podľa toho, že jej jednotlivé polky prekryjú sedaciu časť stoličky
 • Väčšia - Väčšia riť je už naozaj extrém. V takomto prípade hovoríme väčšinou o poruchách metabolizmu, pretože zdravý človek nemôže mať takýto typ riti
 • Väčšia ako väčšia - Túto riť ešte nijaký vedec nevidel a preto sa nepripúšťa, že by existovala. Bývajú však cieľom extrémnych premien.
 • Vojenský bubon - Táto riť vydáva svojské zvuky, keď po nej udierate dlaňami. Zrejme sa niekde v nej nachádza dutina. V prípade núdze sa dá použiť aj na koncertoch miesto veľkého bubna. Niektorí tvrdia, že je takáto riť vhodná aj ako tzv. kopák.
 • Kombajn - Kde raz prejde, tam už pšenica nenarastie. Ľudo, prechádzajúci sa po lúke (lese, polí,...), ktorý má tento typ riti, spôsobuje to, že tam kde sa vyskytne, viac tam tráva neporastie
 • Kufor - Vyznačuje sa veľkou dierou medzi polkami, čímž do nej môžete hravo uskladniť mnohé veci. Mafia vraj cez ne pašuje drogy.
 • Vagón - Obdobné kufru, akurát do tejto riti hravo naložíte 88 ľudí, ktorí si môžu sadnúť. Mafia ňou rieši imigračné služby.
 • 5ti-tonovka - Inšpirovaná nákladnou dopravou: samotná riť váži 5 ton.
 • 10ti-tonovka - Tu už hovoríme o riti, ktorej veľkosť sa rovná veľkosti malej planéty. Ľudo s týmto typom riti nechtiac a možno aj nevedomky ovplyvňuje tiažové pole Zeme. Dávajte si na nich pozor!
 • Prdel ako štýrský valach - Táto riť vie len srať a prdieť. Smrdí za hnojom.
 • ... (nedá sa opísať) - Buď je taká krásna, alebo taká hnusná
 • Asymetrická (asi meter na ľavú a asi meter na pravú stranu) - Povolená odchýlka je 10%, čo je decimeter, resp. 10 centimetrov... môže mať aj metrický cent.
  • Ďalšie poddruhy rití:
   • Obyčajná
   • Chlpatá

"Zo starej riti len starý prd vyletí"

- Cock-Less, 2006

Spoločenské poslanie ritiUpraviť

Riť, vzťahy a zamestnanieUpraviť

Riť býva nesmierne populárna aj v spoločenskom živote, styku, či dokonca aj v práci. V týchto prípadoch je častým cieľom snaženia dosť obrovskej masy jednotlivcov. Riť je niekoho pracovným nástrojom, u iných je zas pracovným cieľom. Jedni rite nastavujú, iní toto nastavenie využívajú. Napriek tomu, že to vyvoláva zmiešané pocity pchanie sa do zadku je tak populárne, že je cieľom oboch zúčastnených strán. Obaja aj ten, kto do nej lezie a komu do nej lezú to robia/ prežívajú s ochotou. Ide teda asi o blaho, ktoré vyvrcholilo do všeobecne populárneho športu, na Slovensku nazývaného aj vriťolezectvo.

Keď niekomu strčíte prst do riti, on má prst v riti a vy máte v riti prst.

Riť v šoubizniseUpraviť

Avantgardné skupiny tvorcov prišli na to, že pekná riť fascinuje publikum ešte viac, ako pekná tvár. Pohrávajú sa preto s tým, že by sa dalo v masmédiách stavovať nielen na známe tváre, ale aj známe rite. Tento famózny nápad, je ešte vo vývoji a preto je tajný. Je to hlavne preto, lebo tvorcom nie je celkom jasné, či tie rite, ktoré chcú prezentovať budú rozprávať, robiť to, či niečo iné, prípadne to načo všetci myslia, že by mali... Každá verzia dáva svoje výhody/ nevýhody a v niektorých prípadoch sú obavy pred cenzúrou. V každom prípade svet pred vývojom neujde a raz sa určite dočká pravidelne uverejňovaného rebríčka najpopulárnejších rití. Možno to bude ako v populárnej hudbe u singlov, že budú hodnotené na týždennej úrovni.

Pop-kultúraUpraviť
Chvíľka poézie:

„Keď som išla zhora
vietor fúkal zdola
vyhrnul mi sukne
riť mi bola holá.“

Riť sa často vyskytuje v textoch piesní slovenských írečitých muzikantov (SIM), výtvarných dielach a na televíznej obrazovke. Spievalo sa o nej pretým, spieva sa o nej aj dne, a bude sa aj potom.

PrísloviaUpraviť

Riť, nakoľko má veľkú výpovednú hodnotu, je aj objektom prísloví, preriekadiel a výrokov. Niektoré z nich:

 • "Neskoro riť biť, keď sa už posrala".
  (slovenské ľudové)
 • Každý na Slovensku, kto má v riti dieru, si myslí, že sa stretne s ďalšími piatimi chrapúňmi v krčme, založí petičný výbor a idú rozprávať o tom, že koľko by mala stáť pôda.
  (Ján Slota)

Riť a jej kapacitný potenciálUpraviť

Riť je aj zmysluplným odkazom, kde sa zvykne posielať dosť značná časť ľudského bytia. Z rozličných denno-denných konverzácií sa zistilo, že okrem piči, by sa dalo o riti povedať, že sa do nej strašne veľa zmestí. Riť je teda aj významným kultúrnym fenoménom. A nielen kultúrnym, sú v nej významné skladovacie kapacity. No povedzme si teraz v duchu pravdu: akokoľvek sme kultivovaní už sme aspoň v duchu niečo, či dokonca niekoho poslali do riti... Riť má veľký budúci potenciál ako logistické centrum.

Riť ako fetišUpraviť

U žien sa zvyknú praktizovať rôzne činnosti: maľujú si oči líca, stále sa venujú tomu, čo si musia obliecť, farbia si vlasy, pod prsníky si pchajú igelitové sáčky so silikónom, do ksichtov si pichajú klobásový jed, striekajú na seba rôzne parfémy, zháňajú stále nové handry, topánky, no a keď prejdú okolo partie chlapov, tí len po sebe žmurknú a povedia: "Fúha! Videl si tú riť?" Nie je tajomstvom, že aj ženy riešia to, ktorý chalan má aký pekný zadok.

Z uvedeného vyplýva, že okolo riti sa točí aj veľa vážnych vzťahových myšlienok. Riť je významným fenoménom aj pri socializácii. Neradi to pripomíname, ale v niektorých prípadoch sa zistilo, že riť vo vzťahoch supluje aj iné otvory.

"Je to krásny pocit: prebúdzať sa sexom...
len by to nemalo byť vo väzení"

- filozof

Vedecké výskumy v oblasti problematiky ritíUpraviť

O riti, podobne ako je tomu u hovna, je mnoho vedeckých výskumov. Uvádzame príklady, ktoré nás práve napadli.

AstronómiaUpraviť

Astronómovia zistili, že riť má jeden deficit. Na oblohe existujú rôzne súhvezdia, či hviezdy a je ich toľko, že sa volajú po niekom, či niečom, dokonca mená sú natoľko vyčerpané, že niektoré hviezdy majú iba čísla. Ani dlhoročným skúmaním sa na oblohe nenašla žiadna, ktorá by sa volala aspoň riťka, tobôž, že by sa dostalo niektorému súhvezdiu dostalo pocty pomenovaním: Veľká riť, či Malá riť a podobne.

GeografiaUpraviť

U zemepiscov je to podobné. Tiež sa voči tomuto fenoménu stavajú skúpo. Snáď iba v Česku existuje nejaká Řitka. Vidno, že Češi majú k nej asi predsa len bližšie. Niektoré indivíduá majú svoje tipy na pomenovanie riti menom obce, či mesta na Slovensku, či niekde inde na zemeguli (respektíve Plochozemi). V podstate by to bolo na jedno nové encyklopedické heslo.

Nádej svitá pre budúcnosť. Je v tom, že mládež zvykne odpovedať na otázku: "Kde bývaš?" vetou: "Ále! V takej obyčajnej Riti!" Tento zvyk je známy už dávnejšie, no časom sa dokázalo, že v dospelosti mladí na toto svoje tvrdenie zabúdajú a tie Rite na mapách zapísané nevidno. Nevšimli sme si to ani cez gúgeľ.

Niektoré uvedomené geografické rite:

 • Riť sveta
 • Costa Ric (spisovne Kosta Riť) - riť do ktorej odchádzajú peniaze vytunelované nejakým šikovným podnikateľom

Etymológia (jazykové okienko)Upraviť

Aj keď sme nakúsli túto tému, nevieme ešte ako začať. Slovo "riť" sa ešte preukázateľne nenašlo na stenách jaskýň, ktoré v dávnych dobách osídľoval Homo Sapiens, respektíve iný praľudo. Nevieme teda ešte stále nájsť presný pôvod tohto výstižného názvu, ale pracuje sa na tom, aby sme to zistili ešte skôr ako zanikneme. V každom prípade napriek všeobecnému pohoršeniu puritánov nie je vulgarizmom a patrí do slovníka spisovného jazyka. Uznáva ho aj Jazykovedný ústav Gustava Husáka. Keď vychádzame z poznania rôznych synoným, môžme dokázať aj to, že slovo anály má svoj pôvod v pomenovaní tohto orgánu.

Ďalšie názvy ritiUpraviť

Riť nie je osirotená v slovenskom jazyku. Má mnoho svojich rovnocenných synoným, či iných pejoratívnych prirovnaní, čo svedčí o tom, že ani jazykovedci, zo všetkých oblastí nenechali riť bez povšimnutia. Za príklady môžme vážiť napríklad aj ľúbozvučné slovíčka: zadok (sporné), kakáč (sporné), análny otvor, prdel, perdzeľ, ventil, výfuk, čokodekeľ, čokotunel, čokodierka, čokodúlek, čokoočko, čokoventil, kakaový veniec, mahagónové kukátko, nárazník, kufor, kombajn,

 • Osobitné prípady:
  • Tvoja riť
  • Moja riť
   Poznámka: Na základe uvedenej typológie pohlavie neovplyvňuje riť, čo je dobre.
 • Niektoré slová, ktoré prudko súvisia s riťou a ritnými témama:
  • stvoriteľ
  • otvoriť
  • zaboriť
  • vzbúriť
  • majorita
  • analýza
  • kanál
  • rituál

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

 
 

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia


Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.