Alkoholizmus

Done.png


"- Tam je poradňa pre alkoholikov?
- Áno. Aké máte problémy?
- Povedzte mi, čo sa pije k pečenej husi: biele víno alebo červené."

- Alkoholik
Alkoholizmus
Albirsbach Brauereimuseum 7.JPG
Opilec.jpg
Správny alkoholik sa nezľakne, aj keď je alkoholu naoko presila.

Alkoholizmus je smer antickej filozofie, ktorý sa zaoberá tézou, že všetko dôležité vo vesmíre súvisí s fermentáciou cukrov. Ostatné sú obyčajné kokotiny. Tento filozofický názor pretrváva vo väčšine sveta až dodnes.

HistóriaUpraviť

Centrom šíriteľov alkoholizmu sa v antickom Ríme stal chrám, v ktorom sídlila cirkev s názvom Alcoa. Spojením názvu cirkvi s príponou -holism z anglického "holy", teda "svätý" (Alcoa-holism) vznikol jej terajší názov. Alkoholizmus je zaujímavý povznášajúci životný štýl voľbou pre ľudí, ktorí sa rozhodnú nastúpiť toto filozofické smerovanie.

Filozofické tézyUpraviť

Medzi základné filozofické princípy vyznávania alkoholu dodnes patria tieto už historické poznania:

 1. Vďaka pitiu alkoholu je svet priateľskejší, dôvtipnejší a všetci sú viacej sexy
 2. Pitie alkoholu dáva ľuďom silu a odvahu.
 3. Vďaka pitiu alkoholu majú ľudovia sklon mať pocit veľkorysosti a bohorovnosti.
 4. Vydržať vyšší objem vypitého alkoholu bez výrazných známok opitosti je pre vyvoleného božím darom.
 5. Len pri spoločnom opileckom zážitku si môžu zúčastnení na druhý deň navzájom vysvetli, čo ten druhý robil a čo si myslel.


"Slečna. Po tých dvoch poldeci vyzeráte lepšie.
Ale ja som predsa nepila!
Vy nie, ale ja áno..."

- ľudova múdrosť

PríznakyUpraviť

Pitie alkoholu spôsobuje straty vedomia aj podvedomia. Tento jav alkoholici obhajujú ako reštart po náročných dňoch. Potreby reštartu sa stávajú životným štýlom. Príznaky vyššieho štádia choroby sa dostavujú pri nedostatku alkoholu. Prejavujú sa suchom v ústach, ale aj na duši a bolesťami hlavy. Je zaujímavé, že veľa ľudí, ktorí sú navonok silnými odporcami alkoholizmu dokážu považovať za formu urážky odmietnutie pohárika alkoholu, ktorý ponúkajú oni druhým. V podstate sú sami netolerantní alkoholici.

Vo verejnosti je alkoholizmus považovaný za najbežnejšiu psychickú chorobu nielen na Slovensku ale aj na celom svete. Alkoholizmom sú postihnutí nielen obyčajní ľudia ale aj celebrity, politici, učitelia dokonca aj lekári, Chuck Norris a Braňo Mojsej.

Ako identifikujeme alkoholikaUpraviť

V reálnom živote teda alkoholika identifikujeme podľa nasledovných prejavov:

 • Vo fáze tzv. „božskej nadradenosti“ vám alkoholik neustále vykladá naoko nezymsly
 • Pohybová koordinácia ľuda postihnutého alkoholizmom je silne ovplyvňovaná gravitačnými silami
 • Pre alkoholika je prirodzený špinavý a neupravený vzhľad, ktorý je z uhla postihnutého krytý jeho idealistickým pohľadom na okolie.

Výhody alkoholizmuUpraviť

Alkoholizmus je napriek povestiam aj veľmi výhodný a bezpečný životný štýl. Svedčia o tom aj tieto argumenty:

 • 25% dopravných nehôd spôsobili ľudovia pod vplyvom alkoholu. Znamená to, že až 75% nehôd na cestách spôsobujú triezvi, čo svedčí o tom, že opití ľudia riadia automobil trikrát bezpečnejšie.
 • Iba 50% triezvych ľudov dokáže niečo robiť vo výškach, z opitých to dokáže viac ako 75%. Opití ľudovia sa s tým neserú, že treba niekde vysoko vyliezť. Znamená to, že práca vo výškach je omnoho vhodnejšia pre ľudov pod vplyvom alkoholu.

V podstate sa dá podotknúť, že alkoholizmus je životný štýl, ktorý je príznačný pre mnoho národov. Medi alkoholickými národmi najviac vynikajú napríklad aj: Dáni, Rusi, Íri, ale aj takí Češi pijú do zotmenia... Slováci asi od tejto vyššej society národov „o kvapku“ zaostávajú.

Vyjadrenia výrobcov alkoholuUpraviť

"Vychodňar dosiahne jedno promile alkoholu v krvi tak, že tri dni nepije..."

- Televízia

Aby výrobcovia alkoholu preukázali vyššiu zodpovednosť za svoje produkty, rozhodli sa na návrh lekárskej asociácie umiestniť na všetky fľaše alkoholu tieto varovania:

 1. Konzumácia alkoholu môže spôsobiť pocit, že šepkáte, keď nešepkáte.
 2. Konzumácia alkoholu je hlavným príčinou toho, že pri tanci vyzeráte ako debil.
 3. Konzumácia alkoholu vás môže prinútiť rozprávať jednu a tú istú nudnú príhodu stále dokola, kým vám kamaráti nerozbijú pauľu.
 4. Pri konzumácii alkoholu ľahko uveríte, že vaša bývalá priateľka (bývalí priatelia) alebo kamaráti umierajú túžbou po tom, aby ste im o štvrtej ráno zavolal.
 5. Konzumácia alkoholu vás môže zanechať v nemom údive čo sa to preboha stalo s vašimi nohavicami.
 6. Konzumácia alkoholu vás môže doviesť k presvedčeniu, že dokážete konverzovať s príslušníkmi (príslušníčkami) opačného pohlavia bez prskanie.
 7. Konzumácia alkoholu môže spôsobiť, že sa ráno prebudíte a uvidíte niečo naozaj strašné (meno toho si však nebudete pamätať).
 8. Konzumácia alkoholu je všeobecne hlavnou príčinou nevysvetliteľných spálenín od koberca objavujúcich sa na čele.
 9. Konzumácia alkoholu vám dáva neodvrátiteľné a objektívne dôkazy o tom, že Zem sa otáča
 10. Konzumácia alkoholu vo vás môže vyvolať ilúziu, že ste silnejší, krajší a múdrejší ako ten obrovský chlap, čo sedí v rohu.
 11. Konzumácia alkoholu vám dáva šancu na výkon detailnej štúdii povrchovej štruktúry cestných komunikácií.
 12. Konzumácia alkoholu vás môže priviesť k domnienke, že tuční a hnusní ľudia sú štíhli a atraktívni.
 13. Konzumácia alkoholu môže viesť k tomu, že sa u vás doma naraz objaví niekoľko dopravných značiek.
 14. Pri konzumácii alkoholu ľahko uveríte tomu, že sa ľudia smejú s vami.
 15. Konzumácia alkoholu podporuje vieru, že grcanie je súčasťou prirodzenej konverzácie

V televízii...Upraviť

V televízii sa rozhodli, že nakrútia filmový dokument o ľuďoch, ktorí žijú v horách. Vydali sa teda do hôr a oslovili tam jedného baču. Požiadali ho, aby im opísal, ako vyzerá jeden jeho obyčajný deň.

„Nuž, ja ráno vstanem. Vypijem fľašu. Naraňajkujeme sa. Vypijem ďalšiu fľašu. Vyženiem ovce na pastvu. Tam vypijem tak asi tri fľaše...“

V tom ho už režisér zastaví:

„Pozrite, takto to nejde. To my do tej televízie nemôžeme dať, že vy takto stále chlastáte. Viete čo? Radšej namiesto toho, hovorte, že čítate knihu.“
„Nuž... dobre,“ odvetí bača. „Teda ja ráno vstanem a prečítam si knihu. Naraňajkujeme sa s valachmi. Prečítam si pritom ďalšiu knihu. Vyženie ovce na pastvu. Tam prečítam tak asi tri knihy. Potom idem domov. Navečeriame sa. Prečítam si ďalšiu knihu. No a, a, a... potom idem ku kamošovi. Ten má tlačiareň a tlačí knihy až do rána.“

LiečbaUpraviť

Znie to neuveriteľne ale Alkoholizmus sa dá do istej miery liečiť ale nezabúdajme že alkoholizmus je nevyliečiteľný. Svoje by nám o tom vedel povedať aj Braňo Mojsej alebo Ján Slota. Na Slovensku je známy liečebný ústav v Prednej Hore. Z alkoholizmu liečený človek patrí k druhu ľudov, ktorých nazývame abstinenti.

Pozri ajUpraviť


  Choroby  
Akútny zápal sviečokAlkoholizmusBarbaricitidaBurčákový nosČechomorDebilEMOGastropatizmusHnusobaHomosexualitaKleptomániaKokotnosťLamerstvoMor ho!NedojebanitidaNegativizmusNegatívna energiaNegritidaNepárnokovidníkNevinofobiaParanojaPárnokovidníkPohlavné chorobyPrasacia chrípkaRakovina prstovRosamunde PičerováRusifilitídaSamovznietenieSelfieSchizofreniaSlniečkárSyndróm extrémneho pičovaniaSocializmusVýmelZhubná kefkaZolosynteza


Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII.  
 

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.