Done.png


Mojsej opity small.jpg Článok pod ochranou!!!
Tento článok je pre jeho originalitu pod ochranou Abstinentov a samotného ich vodcu Braňa Mojseja. Takže bacha!
Pohar piva.jpg
Abstinence.gif

Abstinent je nebezpečný zvyk ľudov, ktorý prevádzajú činnosť nazvanú abstinencia.

Druhy abstinencieUpraviť

Abstinencia je na Slovensku mýtická postava ktorá sa zdržiava pôžitkov, ako je v prvom rade pitie alkoholu, ale môžu to byť aj iné radosti ako napríklad sex, hry na automatoch, sladkosti, drogy, návštevy svokrovcov, či rôzne lieky a podobne.

Abstinenčné príznaky a liečbaUpraviť

Problém je v prípade, že sa niekto stal abstinentom po tom, keď pôžitky skúsil. Potom môže riskovať tzv. abstinenčné príznaky. Abstinenčné príznaky sa väčšinou prejavujú trasením rúk, v horších prípadoch triaškou celého tela, potením a až halucináciami. Iba v prípade vynechania návštevy svokry sa môžu prejaviť prehnaným pokojom postihnutého. Doktori hovoria, že keď sa tieto príznaky prekonajú tak pacient spolu s pracovnou terapiou a analýzami príčin závislostí v kolektíve ďalších, ktorí chcú byť postihnutými abstinenciou sa (ne)dá stať abstinentom.

Riziká abstinencieUpraviť

U abstinentov je hrozba, že ten kto svoju závislosť nahradí prácou, začne byť postihnutý ďalšou psychickou úchylkou nazvanou workoholizmus. Workoholik býva v kolektíve neobľúbený. Izoluje sa od normálnych ľudov. Stáva sa z neho samotár, ktorý otravuje prácou. Vyzerá ako dôležito tváriaci sa debil, ktorý má na uchu stále prilepený mobilný telefón.

Zo žien postihnutých workoholizmom sa stávajú staré dievky, ktoré čakajú na princa na bielom koni.

Takíto ľudovia neskôr prepadajú depresiám, niektorí prepadajú komplexu nadradenosti.

Abstinenti sú zbavení ústavného práva na kandidatúru na Posrancov Národnej zrady SR.

Obľúbené nápojeUpraviť

Nealkoholické pivo, nealkoholické víno, nealkoholický rum a nealkoholická borovička.

Významné osobnostiUpraviť

 
Fero Zliatina, na snímke skromne celkom naľavo.
  • Ján Slota alias Janko Slopanička - čestný predceda celovesmirneho zväzu anonymných alkoholikov, autor maďarskej ľúbostnej poézie a obdivovateľ romskej pracovitosti. Na jeho počesť vznikla prostoduchá prostonarodnja pjesenka: Nepi jano nepi vodu, bo ti len na škodu, vypi si ty radšej nealkoholického vína, bo to dobrá medicína.
  • Braňo Mojsej - úradujúci predceda celovesmirneho zväzu anonymných alkoholikov, cerebrita z vyhodu od košic.
  • Ivan Ivanovič Nepijenko - vedúci kremelskej pobočky celovesmirneho zväzu anonymných alkoholikov, držiteľ Rádu Lenina za celoživotnú borbu proti pitiu samagonky (po slovensky samohonka), ktorú úspešne nahrádza pitím voňaviek. Mužíci tak už nesmrdia chlastom, ale prekrásne voňajú.
  • Nono Whiski - vedúci ňujorskej pobočky celovesmirneho zväzu anonymných alkoholikov. Drží protestnú nepijenku na vól stríte. Žiada okamžitú likvidáciu celosvetových strategických zásob liehu.
  • Ne Pij - vedúci čínskej pobočky celovesmirneho zväzu anonymných alkoholikov. Autor prevratného vynálezu čínskeho šmejd akloholu, ktorý je síce lacný, ale tak hnusný, že už všetkých, ktorý ho ochutnali odnaučil slopať.
  • Fero Zliatina - jediný chlap na celej Orave, ktorý nepije. Možno preto, že je z liatiny.
Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena


Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII.  
 

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.