Železo je podľa rómskeho výkladu niečo, čo sa dá dať do zberu, je zväčša ťažké a časom aj hrdzavé. Ak nejaký objekt nespĺňa tieto požiadavky, tak nie je automaticky neželezo, pretože železo môže byť aj hornina, nerast, kus podozrivo vyzerajúceho šutra a rašelina.

Druhy železaUpraviť

Základné druhy železa (určujú sa podľa váhy):

  • Ťažké
  • Stredné
  • Strednejšie
  • Ľahké

Ťažké železoUpraviť

Už podľa názvu každý retard pochopí, o čo sa tu jedná. Ťažké železo sú ťažké peniaze, teda vo väčšine prípadoch, avšak peniaze sa potom musia deliť medzi viac Cigánov alebo podobných zberuchtivých spoluobčanov, pretože jeden ho sám neutiahne. Dobrým príkladom ťažkého železa je olovo.

Stredné železoUpraviť

Ktoré železo je stredné železo? Je to celkom jednoduché, stačí keď ho priemerný človek zdvihne nad hlavu. Decká sa nerátajú a ženy zväčša taktiež nie, (gayov netreba pripomínať (ale predsa pre istotu)). No pri určitej veľkosti môže byť zdvihnuté takmer všetko (Taký biely trpaslík, banán alebo strednejšie železo bohužiaľ nie). To znamená že toto delenie podľa váhy nemá moc veľký zmysel (no predsa trochu má a nie je ťažké to pochopiť) a že aj olovo sa môže stať stredným železom, ba i ľahkým, no nikdy nie strednejším alebo multisuperčasopriestorovým. Toto železo je najefektívnejším zárobkom pre zberuchtivcov. V prípade, že majú so sebou vozík a ten je dostatočne plný, zo stredného železa sa stane ťažké železo.

Strednejšie železoUpraviť

Vyššie sme spomenuli že napr. olovo sa nikdy nemôže stať strednejším (a multisuperčasopriestorovým, no na tom teraz nezáleží). To preto lebo strednejšie železo je večne také aké je od vzniku. Počkať - dokonca ani nevzniká. Takže je večné a nemenné v angličtine máme dokonalý výraz eternal. Niečo večné, bez počiatku (nie vždy) a možnosti manipulácie (myslím). Zatiaľ bolo objavené len jedno strednejšie železo, a to päsť Chucka Norrisa (celý jeho život).

Ľahké železoUpraviť

Jednoducho a stručne, ľahké železo je také železo, ktoré do zberu odnesie aj samo decko, gay alebo aj Araňa.

Všeobecné využitie železaUpraviť

Je naozaj široké a mohli by sme o ňom písať hádam nekonečna. Najzákladnejšie využitie je však jeho výroba, predaj, krádež a predaj, čo je hlavnou doménou množstva zberuchtivých spoluobčanov popri hubách a čučoriedkach.

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.