Ťava (alias Velbloud, camel, dromedár, koráb púšte, prežúvavec obyčajný) je púštny kopytník najčastejšie používaný Saracénmi (Arabi, Moslimi, Turkovia, Mohamedáni) ako dopravný prostriedok v neschodných terénoch, kde je veľa piesku, málo vody a žiadna čerpacia stanica pre benzínové agregáty.

Ťava
Ťava
České ministerstvo zdravotníctva prišlo na to, že fajčiť ťavy je smrteľne nebezpečné.

Ťava je zvierací invalid, ktorý môže mať jeden, dva, ba až žiadne hrby.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Ťavy sú známe veľkým batožinovým priestorom, miestom na sedenie pre jedného či dvoch (prvočísla!) ľudí, vysokou svetlou výškou podvozku, spotrebou sto litrov na dva týždne, maximálnou rýchlosťou asi 40 km/h. Avšak pri vytuningovaní svojej ťavy u známych Saracénskych tunerov môže Vaša ťava nadobudnúť výkon až o desať ťavích síl (1 Ťavia sila = 1,5 konskej sily, oficiálna jednotka Arabských krajín).

Ťava sa okrem využitia ako dopravný prostriedok používa tiež ako prostriedok výmeny. Na arabskom trhu zvyknú mať ťavy hodnotu zlata a ak saracénsky ženích chce požiadať svokrovcov o ruku ich dcéry, musí mať majetok minimálne dvesto tiav.

Ťavie hrbyUpraviť

Ťavím špecifikom sú aj hrby. Sú to také mini kopce na chrbáte. Vedci, ktorí vždy všetko zdôvodnia povedali, že tie hrby majú ťavy na vodu. Logicky sa to nezdá celkom kóšer, že je tam „voda“, nuž čo šak vedci... V každom prípade je fakt, že ťavy tie hrby majú. Poznáme teda:

  • ťavy jednohrbé: žijú v Afrike, Ázii, v cirkuse a v ZOO
  • ťavy dvojhrbé: žijú v Afrike, Ázii, v cirkuse a v ZOO
  • ťavy trojhrbé
  • ...
  • ťavy hrboľaté: sú samý hrb
  • ťavy bezhrbé: volajú ich aj lamy a je ich plný internet, či dokonca Južná Amerika a ZOO. Niektoré ženy sa zvyknú verejne priznať, že s ťavami niečo majú tiež, lebo zvyknú si v slabej chvíli pľasnúť po čele a povedať (citát): „... naletela som, ja ťava (sprostá)...“. Teda, že by sme chceli oponovať, to teda nie, ale regulérne ťavy majú tie hrby a ženy ako všetci dobre vieme hrby na chrbte väčšinou nemajú, a hlavne tie, čo radi lietajú.

Ťavie kopytáUpraviť

Ťavie kopytá sú medzi ľuďmi veľmi populárne, najmä medzi mužmi. Skúste si do gúgľa zadať cameltoe a uvidíte, prečo. Preto sa v arabských krajinách hovorí, šuster, drž sa kopyta.

Ťaví smädUpraviť

Je všeobecne známe, že ťavy sú, podobne ako tulene, neustále smädné. Príčiny smädu sú však úplne odlišné. Zatiaľčo tuleň je smädný, pretože žije v slanej vode, ťava je smädná preto, lebo žije v moslimských krajinách. Európskym turistom sa preto odporúča, aby sa prípadnú agresívnu ťavu pokúsili ukľudniť okenou alebo iným dobrým vínom.

Ťavia hlúposťUpraviť

Ťava sprostá.

Ochrana pred ťavouUpraviť

V prípade napadnutia ťavou jazykovedci odporúčajú použiť odťavovač. Tento prístroj spoľahlivo odstráni 99% tiav z vášho ksichtu.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.