Čierna diera

Čierna diera je miesto vo vesmíre s gravitáciou tak hovadsky veľkou, že z nej nevychádza ani veľké tudle. Táto unikátna vlastnosť umožňuje vedcom odlíšiť ju od ritnej diery, z ktorej vždy niečo vychádza.

Detail čiernej diery.
Názorná simulácia čiernej diery.

Čierna diera je teda zároveň jedným z najvýznamnejších ekonomických modelov. Jej princíp fungovania: vcucnúť všetko a nevydať z toho nič, je filozofickou podstatou fungovania rôznych privatizácií, podnikania, rôznych zákaziek a vládnutia moderných dementkratických, ako aj totalitných systémov.

PodstataUpraviť

Čierna diera vzniká vcucnutím okolitého vesmíru do miesta obrovského podtlaku, ktorý spôsobil úder Chucka Norrisa do kozmického priestoru. Tento proces prebieha rýchlosťou vyššou ako rýchlosť svetla a dochádza pri ňom k sústredeniu takého množstva hmoty do jedného bodu, že gravitácia tejto hmoty už viac nevypustí nič zo svojho poľa (okrem Chucka Norrisa).

Čierna diera v strednej EurópeUpraviť

Keď Csák Norris letel nad strednou Európou, odpľul si niekde medzi Tatrami a Dunajom, pričom dával pozor, aby nezasiahol Veľké Uhorsko. Zasiahol iba Malé Uhorsko.

Odvtedy je tam čierna diera, pretože hoci tam predtým sypali peniaze a iný kapitál Samo, Pribina, Svätopluk, Štefan, Mária Terézia, Hamburgerovci, Masaryk, Stalin, Varšavská zmluva, RVHP, , NATO, Janči, Robo a Pál Csáky, stále tam zostáva iba veľké tudle. Jediným dôkazom slabnutia gravitačného poľa čiernej diery v strede Európy je samotná Bratislava, ktorá je tým jediným, čo kedy politici pre Slovensko postavili. Aj preto je vláda Slovenska hneď po Bugárovi najobľúbenejším a najdiskutovanejším slovenským politickým zoskupením.

Matematika

Základné numerické operácie
Plus (+)Mínus (-)Krát (×)Delené (:)Mocniny


Vety
Pytagorova vetaSlotove vetyMečiarove amnestieEvina teória pohybuŠtudentský Archimedov zákonZbierka úloh


Konštanty
Bulharská konštantaBulharský logaritmusHranolova konštanta


Druhy čísel
P.V.T.ČísloPrvočísloDruhočísloTreťočísloNečísloPokokotNekonečno


Čísla
10506815061286313372007200820092010201120122013201420152016


Geometria
KruhŠtvorecKosoštvorecLichobežník
GuľaHranolŠpic

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.