Otvoriť hlavné menu

Necyklopedia β

Čaja je slovo, ktoré bolo vymyslené v Košiciach na pomenovanie človeka ženského rodu, ktorých základnými parametrami je mať do 27 rokov a do 72,5 kilogramov. Označenie čaja v každom prípade znamená určitý honor a náznak, že táto osoba má aj istý level rešpektu, ktorý sa všeobecne označuje ako šarm, či sexepíl.

Slovom čaja zvyčajne neoznačujeme samicu nápoja čaj, hoci v niektorých vierovyznaniach sa s tým stretávame. Slovo čaja môže byť aj genitívom jednotného čísla slova čaj (aj keď to znie neslovensky), nie však datívom (ten je vždy čaju).

Spojením ľadová čaja označujeme mŕtvy čaju, frigidnú čaju alebo Slovenku.

ŠírenieUpraviť

Údajne až do roku 2000 slovo čaja nepoznali nikde inde, iba v Košiciach (a možno aj v Čani). V roku 2000 vraj však prepustili z Košických železiarní (počuj VSŽ, respektíve US Steel) Prešovčana, ktorý si následne našiel prácu v Bratislave a tak sa tento výraz dostal aj za hranice Košíc. Tam sa tento výraz uchytil a stal sa veľmi obľúbeným.

Zároveň tam toto slovo zhovädili do rôznych verzií, ako napr. čajočka, čajenka, alebo čajka. Dôkazom o udomácnenosti tohoto slova v Bratislave je aj v jednom z bratislavských divadiel v muzikále Čajočky, ktorý (je)bol o typických bratislavských radodajkách. Tieto osôbky asi dve hodiny v kuse tancujú, škriekajú a afektovane zaťahujú. Vďaka takýmto skresleným vplyvom sa v poslednej dobe objavujú tvrdenia, ktoré dehonestujú čaje ako také. Podľa nich výraz „čaja“ údajne slúži ako hanlivé označenie pre niektoré hlúpe, radodajné a vypočítavé dievčatá. Nie je to však tak! Na pomenovanie takéhoto typu dievčat slúžia vyššie uvedené zdegenerované mimokošické verzie tohoto slova.

DiskusiaUpraviť

Ehm, ehm, v Trnave sme výraz čajka používali ako gympláci pre dievčatá už začiatkom 90. rokov, a nemyslím si, že by sme to vymysleli práve my. Ak sa nemýlim tak je to prevzaté z cigánštiny.

ZáverUpraviť

Nevieme.

  Košické témy na NECYKLOPÉDII  

ČajaDPMKLuník IXTaŠrácUBazmekTomášikova 31 KošiceHu
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ, ba ani národnosť!


Dámy zo slovenského šou-biznisu, ktoré určite nie sú kurvy, ale sú už aj na našej NECYKLOPÉDII

 
 

ŽenaDievčaManželkaMamaStará maťDcéraVzdelaná SlovenkaStará dievkaSliepkaČajaBlondína


Lucie BíláMariana ĎurianováOľga FeldekováMaša HaľamováHedviga MalinováAnna MalíkováEva MázikováNora MojsejováIvetka RadičováPaviel RochnyakRuža z TopoľčianHelena von DráčkováAdela BanášováMária KotlárováAmerika KundínyováDyjana ChlórováMandarinka RolincováĽudia
PraľudMulatŽenaČajaSliepkaVzdelaná SlovenkaStará dievkaBlondínaSvokraBratStará maťSusedMužPrinc na bielom koniHovädoSviňaParoháčDeckoDôchodcaNadčlovekHerecCelebritaPriateľNepriateľTyZmrdAbstinentDebilMagorOzembuchPapľuhPríjebekVýmelChriašteľKovbojVesmírni ľudovia